PDA

Zobacz pełną wersję : Tokina 28-80



andrzejp
28-10-2005, 10:20
Witam wszystkich,
Mam prośbę do tych którzy mają porównanie tych obiektywów; Tokina AT-X 287 AF PRO SV.
a Tokina 28-80 Pro AF , światło oba mają 2,8, drugi chyba ma 2,6, 2,8.
Pierwszy to prawdopodobnie wersja amatorska tej PROFI. Tylko czy są aż tak wielkie różnice.
Czy ktoś to praktykował. Bo cena jest 100% różnicą. I co warto kupić?
Pozdrawiam,
Andrzej.

gregorek
28-10-2005, 10:41
hej!

Ja osobiście posidam Tokine 28-70 2,6-2,8 ATX PRO II i wydaje mi się ,że jest to jeden z lepszych szkieł jakie kiedykolwiek posiadałem (nie wliczając stałek).

fotone
28-10-2005, 10:44
Na poczatek jako nowy urzytkownik forum witam wszystkich.
Co do tokiny to wlasnie taka zamowilem co prawda przechadzana ale z tego co sie dowiadywalem w e-sklepach to nowa AT-X 280 jest nie do zdobycia na polskim rynku.
Testy pewnie wiesz gdzie znalezc a opinie o AT-X 280 Tu (http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=236) a porownanie Tu (http://groups.google.pl/group/pl.rec.foto/browse_thread/thread/21d18a2084aacd6e/c832017572f941b8?lnk=st&q=Tokina++ATX+280+AF+PRO&rnum=5&hl=pl#c832017572f941b8)
pozdro

[ Dodano: Sob 29 Paź, 2005 ]
Wczoraj dostalem odp na zapytanie o dostepnosc AT-X 280 w -polsce i ewentualne sprowadzenie z zagranicy-od jednego ze sklepow:
"Obiektyw został wycofany z produkcji."
Szkoda :x

andrzejp
01-11-2005, 00:16
Cześć,
są nowe szkła Tokiny 28-80 pro cena 2600. Produkcji nie przerwali.
Pozdrawiam,
Andrzej

[ Dodano: Pon 31 Paź, 2005 ]
A propos Twojegom szkła ,jak chodzi. Ponoć trudno o dobry egzemplarz.

fotone
01-11-2005, 10:43
Zakupilem ta tokine uzywana po dobrej cenie - jak nowa. Obiektyw ciezki (+) konstrukcyjnie - czołg, cichy i w ogule rewelka...tylko moj d70s zaliczyl z nim taaaaaaaaaaki BF!! I teraz problem...czy samemu czy do servisu..??

andrzejp
01-11-2005, 22:33
Wielkie dzięki za cenne uwagi. Fotone ,a którą Tokine zakupiłeś i czy można wiedzieć
za jaką kasę. Czy wiesz np. z którego roku Twoje szkło. Sprawdź jeszcze raz
bo te szkła są doskonałej jakości i trwałości . Czytałem ostatnio uwagi nt. tego SV
i ponoć jest to UBOGI krewny 280 pro 28-80 .

pozdrowionka

fotone
02-11-2005, 11:59
Kupilem ATX 280 AF PRO (28-80 2.8 )-TEN (http://www.thkphoto.com/products/tokina/afl-04.html) . Zeby bylo smieszniej szykowalem sie z tym zakupem ze 3 m-ce (zbieralem kase) a kiedy uzbieralem zaczalem dzwonic po sklepach i okazalo sie ze NIKT nie jest w stanie "zalatwic" tego szkla, i w koncu znalazlem...na allegro. Zaplacilem (uwaga) 1600pln (!!!!!!!). Z drzacym sercem otwieralem paczke, okzalo sie jednak ze obietykw - tak jak pisal sprzedajacy "100% sprawny, szklo bez zarzutu", 1mm-ryskla na tulipanie a poza tym jak z fabryki, nie mam pojecia jakie jest jego pochodzenie, i dla czego cena tak niska, pierscienie nie maja lozow, wiec nawet jak byl uzywany (mysle ze BARDZO sporadycznie) to ktos o niego baaaardzo dbal. Dzis zaczynam testy z BF, bo przy malej glebi nie ma ostrosci tam gdzie POWINNA byc, przy "pejzazu" i przymknieciu przeslony-bajka. Jak juz pisalem - obiektyw wydaje sie niezniszczalny, dosyc ciezki (to dobrze), cichy, szybki, wew. ogniskowanie, uchwyt na filtr sie nie obraca, przelaczanie z AF na MF poprzez piersien ostrosci - GREAT!!

Anonymous
02-11-2005, 19:42
Kupilem ATX 280 AF PRO (28-80 2.8 )-TEN (http://www.thkphoto.com/products/tokina/afl-04.html) . Zeby bylo smieszniej szykowalem sie z tym zakupem ze 3 m-ce (zbieralem kase) a kiedy uzbieralem zaczalem dzwonic po sklepach i okazalo sie ze NIKT nie jest w stanie "zalatwic" tego szkla, i w koncu znalazlem...na allegro. Zaplacilem (uwaga) 1600pln (!!!!!!!). Z drzacym sercem otwieralem paczke, okzalo sie jednak ze obietykw - tak jak pisal sprzedajacy "100% sprawny, szklo bez zarzutu", 1mm-ryskla na tulipanie a poza tym jak z fabryki, nie mam pojecia jakie jest jego pochodzenie, i dla czego cena tak niska, pierscienie nie maja lozow, wiec nawet jak byl uzywany (mysle ze BARDZO sporadycznie) to ktos o niego baaaardzo dbal. Dzis zaczynam testy z BF, bo przy malej glebi nie ma ostrosci tam gdzie POWINNA byc, przy "pejzazu" i przymknieciu przeslony-bajka. Jak juz pisalem - obiektyw wydaje sie niezniszczalny, dosyc ciezki (to dobrze), cichy, szybki, wew. ogniskowanie, uchwyt na filtr sie nie obraca, przelaczanie z AF na MF poprzez piersien ostrosci - GREAT!!

Witam.
Drobne sprostowanie - Tokina ATX 280 pro nie ma wewnetrznego ogniskowania, poza tym to znakomity obiektyw, szczegolnie do analoga.

Pozdrawiam:
Andrzej

andrzejp
03-11-2005, 00:20
Wielkie dzięki za wszelkie informacje. Jestem na nie go zdecydowany. Wcześniej brałem
pod uwagę o podobnych parametrach nikkora ale cena zabija. A widziałem foty z tego pro
II i to wystarczy no i oczywiście Wasze opinie. Dzięki.
Jak jeszcze ktoś bedzie chciał coś dodać ,to z chęcią przeczytamy.
Pozdrawiam.

fotone
03-11-2005, 11:55
Andrzej100 - no masz racje...doopiero teraz zauwazylem, zmylony zostalem tym ze "z wierzchu nic sie nie rusza, nie kreci". :twisted: