PDA

Zobacz pełną wersję : PS - komunikat "Scratch disks are full"



@nia
10-10-2004, 13:24
Pomocy :!: :!: :!:
Mam kompa Athlon XP 2200, 1024 RAM DDR400, dysk 40 GB, Photoshop CS.
Przy kadrowaniu jpg'ów zrobionych z RAWów PS wywala komunikat "Could not complete your request because the scratch discs are full".
Mam wydzielonego SWAPa i TMPa - każdy ok 1GB.
Co robić :?: :?: :?:
Potrzebuję skończyć zlecenie i bardzo zależy mi na czasie....

Argymir Iwicki
10-10-2004, 16:32
Po prostu zrób porządek na twardym dysku, usuń śmieci z kosza, wywal zbędne rzeczy z tempa, usuń bałagan z temporary internet files.

@nia
10-10-2004, 16:42
zrobiłam tak.... ile GB potrzebuję wolnego? - mam ok 10 GB...

Tomx
10-10-2004, 20:19
Witam

W konfigu PSa ustawia się scratch discs (dyski magazynujące) i udział RAMu. Napisz ustawienia to coś postaram sie doradzić.

Tomek

Anonymous
22-10-2004, 17:32
Jesli obrabiasz duzy plik to PS robi sobie w tle miejsce na dysku pod zapis. Czasami miejsca musi byc duzo.
Poza tym musisz zaczac od ustawien , o ktorych juz kolega powyzej pisze.
Preferencje > .....

pzdr

Anonymous
28-10-2004, 23:48
warto też czasem zastosować 'Edit/Purge/...', jesli informacje w schowku, historia lub undo nie są już potrzebne. Plik wymiany ps troche się zmniejsza i moze wystarczy miejsca do wykonania następnej operacji :).
Jeśli pracujesz nad materiałem o 'plakatowych' gabarytach to 10 GB szybko 'zniknie'.

JarekWrzosek
26-03-2006, 13:40
mam taki sam problem jak Ania ... porzadkowanie dysku nie przynosci efektow, pozatym mam jeszcze 115 GB wolnego miejsca na dysku, w ustawieniach pamieci wirtualnej mam 775 mb jak podnosze tez dupa :( jakies dokladne propozycje, bez takich tam :0 usun z kosza zawartosc :)

holka
26-03-2006, 15:19
prawdopodobnie masz PSa zainstalowanego na dysku C
czasem moze sie zdarzyc, ze mimo wolnej przestrzeni na tej partycji przy obrabianiu czegos duzego, wyskakuje taki komunikat.
Proponuje (jesli masz jakas inna duza partycje) ustawic przeznaczenie scratch diskow na nia
edit->preferences->plusg-ins & scratch disks - w scratch disk (first) wpisujesz wlasnie te partycje
ot, i cala filozofia
u mnie czesto przy ok 5 giga wolnego na partycji systemowej pojawial sie ten komunikat, od czasu przestawienia na "luzna" zniknal :)

szymony
05-07-2006, 22:35
Wyciągnę trupa z szafy, a co tam.
Niestety mnie również nawiedził ten problem, a wszystkie w/w "patenta" nie skutkują :(
Co śmieszniejsze, cały czas było ok, jednak w końcu musiałem postawić system na nowo i przy okazji porobić nieco porządków. Teoretycznie powinno to tylko wpłynąć pozytywnie, ajest dokładnie odwrotnie :evil: