PDA

Zobacz pełną wersję : NICON D-90 - error po zgraniu zdjęc



WaldiK
06-04-2025, 11:28
witam wszystkich , w zeszłym roku kupiłem aparat nicon d-90 , mało uzywany , cały czas było wszystko w porządku , do czasu gdy przez kabel zostały zgrane zdjęcia do komputera ,
po wyłaczeniu i odłaczeniu kabla od komputera , - przy ponownym uruchomieniu aparatu pojawił sie error i nie mogę nic zrobić .

jakieś wskazówki co mogło sie stac i jak temu zaradzić .

pozdrawiam i prosze o pmoc

MstrG
06-04-2025, 11:45
Err się pojawia w różnych przypadkach. Ja bym zaczął od przeczyszczenia styków w aparacie oraz obiektywie. To najłatwiejsze i nic nie kosztuje.
Lustro jest w normalnej pozycji czy podniesione?

WaldiK
06-04-2025, 12:01
err się pojawia w różnych przypadkach. Ja bym zaczął od przeczyszczenia styków w aparacie oraz obiektywie. To najłatwiejsze i nic nie kosztuje.
Lustro jest w normalnej pozycji czy podniesione?



lustro jest podniesione

- - - - kolejny post - - - - - -

LUSTRO JEST PODNIESIONE

MstrG
06-04-2025, 12:43
lustro jest podniesione

- - - - kolejny post - - - - - -

LUSTRO JEST PODNIESIONE

Czyli teraz przez wizjer nic nie widzisz? No to masz odpowiedź dlaczego wyświetla się Err.
Wyjmowałeś i wkładałeś baterię? Przycisk migawki nie działa?

D90 miałem dawno temu i nie pamiętam - D90 ma Mup?

brzezior
06-04-2025, 13:35
Prawdopodobnie to typowa awaria tego modelu. Na silniczku napędzającym lustro i migawkę obraca się kółko napędowe. Naprawa kosztuje pewnie około 200 PLN.

jurkarol
06-04-2025, 13:50
Ale mowa o aparacie
Nicon,

więc pewnie jest to ta zabawka sprzedawana przez Cyganów na bazarze