PDA

Zobacz pełną wersję : Laptok używany



szymony
28-10-2005, 09:12
Witam!
Pomalutku robię przymiarki do zakupu używanego notebooka. Chcę przeznaczyć 2-2,5k zł
Jakie modele są godne uwagi i na co zwrócić uwagę nabywając sprzęt z drugiej ręki ?
Co myślicie o FS Amilo L 6825 ?
Zastosowania standartowe-fotograficzne. Tymczsowe przechowanie fotek (databank), szybki podgląd i od czasu do czasu obróbka fotek (na zewnętrznym monitorze).

maroo
28-10-2005, 09:29
Za 2-2,5k to kupisz nawet nowego.

kiemlo
28-10-2005, 09:54
Warto dorzucić do 3000 zł[1], wtedy wybór nowych jest już całkiem niezły. Acer 2413, Asus A6L, jakaś Toshiba - matryca panoramiczna 15.4", Celeron-M, 512 RAM, dysk co najmniej 60GB, WiFi, DVD-RW.

W używane nie ma co się pakować, pomijając kwestie gwarancji trudno znaleźć sprzęt w naprawdę konkurencyjnej cenie.


[1] netto :roll:

szymony
28-10-2005, 11:30
Uwielbiam takie zmyły przeciwnika, jak podawanie ceny netto :?
Asus jest fajny, tyle że 1200zł musiałbym do niego dołożyć niż to co mogę w najbliższej przyszłości przeznaczyć na ten zakup. Nowe jest fajne, ale ma jeszcze jeden mały zonk, nie mają wyjścia portu szeregowego :(

suslaw
28-10-2005, 11:40
Szymony

Przypadkowo jestem pochłonięty podobnym tematem co Ty :wink:
Posiłkując się narzędziem

kiemlo
28-10-2005, 11:42
Sorry, ostatnio realizowałem zamówienie na kilka laptopów i one były właśnie w okolicach 3000... ale zapomniałem, że to było netto.

Mimo wszystko polecałbym nowy sprzęt, ostatnio sklepy dla idiotów mają oferty na Acery Travelmate za 1999 i 2999 (brutto :)), więc pewnie w normalnych sklepach będzie taniej.

Nie wiem, do czego jest Ci potrzebny port szeregowy, ale zawsze można dokupić takowy w postaci karty PC.

suslaw
28-10-2005, 11:51
Szymony

Przypadkowo jestem pochłonięty podobnym tematem co Ty :wink:
Posiłkując się narzędziem Szukaj natrafiłem na następującą wypowiedź Forumowicza :
Nie każdemu jest potrzebny laptok. Mnie osobiście jest całkowicie zbędny, chyba że do zastosowań właśnie albumowych. A cyfrowe obrabiam na stacjonarnym kompie. To mam se teraz laptoka kupić, by fotki w np.tramwaju oblukać, to już wolę kartony i walizy. Ile Fotek w dużym formacie zrobie (osobiście nie w labie) za cenę laptoka?
Jak sądzisz , czyje to słowa :wink:
Już wiesz :wink:
Pytam z czystej ciekawości , co skłoniło Cię do zmiany swoich przekonań?

szymony
28-10-2005, 11:53
Nie wiem, do czego jest Ci potrzebny port szeregowy, ale zawsze można dokupić takowy w postaci karty PC.
W sumie to mogę żyć bez niego. Jednak skoro decyduje się na mobilny sprzęt to warto by go wykorzystać maksymalnie. Com jest potrzebny do podłączenia F90. Jak go nie będzie to mam jeszcze palmtopa do takich zadań, ale po kiego grzyba targać dwa żelastwa jak można jedno.

[ Dodano: 28-10-2005, 12:01 ]


Pytam z czystej ciekawości , co skłoniło Cię do zmiany swoich przekonań?
Szczerze, to jeszcze nie jestem zdecydowany. Być może nie kupie go nigdy. Tak jak wszyscy cierpię na hroniczny brak czasu. Prawie wszystkie weekendy siedzę w robocie, nocki ciągnę równie czesto. Mam tam możliwość skorzystać kompa, ale nie ma i nie będzie tam softu do obróbki grafiki. Wielokrotnie już targałem tam w tym celu moje pudło i już mam tego pomału dosyć :wink: Po za tym dzieciaki rosną, już mi limity zaczynają wprowadzać na dostep do maszyny liczącej.

suslaw
28-10-2005, 13:10
Mam tam możliwość skorzystać kompa, ale nie ma i nie będzie tam softu do obróbki grafiki. Wielokrotnie już targałem tam w tym celu moje pudło i już mam tego pomału dosyć :wink: Po za tym dzieciaki rosną, już mi limity zaczynają wprowadzać na dostep do maszyny liczącej.

Myślałem , że to ewaluacja przekonań a to czyste wygodnictwo :wink:

Czornyj
28-10-2005, 13:22
Używam starej Toshiby Satellite 1900-703. Ma P4 2,2 512MB 40HD, spory 16" LCD 1280x1024, graf. geforce2go. Dodatkowym bajerem jest bezprzewodowa, wyciągana klawiatura i mysz optyczna, których odbiornik wbudowany jest do kompa. Ni ma seriala, ale jest PS2 wiec bodajże wystarczy przejściówka i powinno hulać. Wada - wielkie cieżkie bydle (waży 4kg). Kupiłem go z podobnych przyczyn - chciałem mieć mobilną stacje graficzną zawsze pod reką - używam od trzech latek i jestem zadowolony (udało mi sie wprawdzie załatwić klawiature i monitor nie świeci już tak ładnie jak kiedyś, ale świecił 24/7 przez trzy lata, a komp bywał używany w trudnych warunkach). Jeślibyś trafił na tani egzemplarz w dobrym stanie, to polecam!

idiom
28-10-2005, 14:19
Z serialem możesz mieć problemy, ale zawsze możesz zastosować adapter USB - RS232, znajdziesz coś takiego na Allegro.