PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z zamiennikiem



Tomassimo
28-10-2005, 02:37
Witam,

niedawno kupiłem jako dodatkowe źródło zasilania zamiennik EN-EL3 1600mAh. No i się zaczęło:/ Po zrobieniu kilkunastu zdjęć lustro w moim D50 zaczęło buntować się i nie raczyło opadać. Początkowo działo się to z częstotliwością raz na 5-6 zdjęć, by bo zrobieniu kolejnych 20-30, raz na 2-3 a czasem kilka pod rząd. Za każdym razem muszę wyjmować baterie, wkładać , wciskać spust migawki-->lustro opada, znika Err z lcd i można dalej "pracować". Problem ten dotyczy wyłącznie tego zamiennika, nie pojawia się przy drugiej baterii.
Który zamiennik polecacie? Czy ktoś miał podobne problemy?

meliszipak
28-10-2005, 02:41
Kupiłeś jakiś lipny; lepiej nie używaj bo jeszcze uszkodzisz aparat.
O akumulatorach np http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=14735

pozdrawiam

admin
28-10-2005, 03:16
Podobny problem ma Supermyszka. Jest to na 100% wada akumulatora.

holka
28-10-2005, 10:01
dokladnie, potwierdzam, ze mam ten sam problem.
co dziwniejsze, ten sam akumulator wlozony do aparatu admina dziala bez zarzutu...

Tomassimo
28-10-2005, 10:54
Heh, ale co się nastresowałem sądząc, że to wina korpusu to nie wspomne.
I wszystko jasne-dzięki. Biorę 1900mAh i niech mi służy :)

pebees
28-10-2005, 13:31
supermyszka , napisałaś 'dokladnie, potwierdzam, ze mam ten sam problem.
co dziwniejsze, ten sam akumulator wlozony do aparatu admina dziala bez zarzutu...', więc to wina korpusu, nie baterii. Po prostu Twój jest mniej tolerancyjny ;-)

holka
28-10-2005, 13:44
no niestety, taka jest prawda, dlatego na razie pracuje wylacznie na oryginalnym, a wyslanie korpusu do serwisu mam w planach... poniewaz wiem ile moge czekac na naprawe, mysle nad najrozsadniejszym terminem wyslania go do naprawy, zeby potem sie nie okazalo, ze nie mam sprzetu gdy go bede potrzebowac
nie jest powiedziane, ze ten problem zacznie sie wkrotce pojawiac w pracy na oryginalnym akumulatorze