PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 300-600 mm f/4 DG OS Sports



MstrG
24-02-2025, 12:34
Cena: 6000$
Mocowania: L-mount i Sony E
Wersja z mocowaniem L-mount jest kompatybilna z telekonwerterami Sigmy
28 elementów w 21 grupach, w tym 6 soczewek FLD i jedna SLD
wewnętrzny mechanizm regulacji zoomu
silnik AF HLA (High-response Linear Actuator)
wydajność stabilizacji 5.5 EV przy ogniskowej 600 mm
gniazdo na filtry drop-in o średnicy 40,5 mm


86269
86270
86271

https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/obiektywy/38448-sigma-300-600-mm-f-4-dg-os-sports-pierwszy-taki-zoom-do-fotografii-sportowej-i-przyrodniczej
https://dailyweb.pl/stalka/nowy-obiektyw-dla-fotografow-sportowych-i-przyrodniczych-sigma-300-600mm-f4-dg-os-sports/


https://www.youtube.com/watch?v=PIgq0ToS0y0&ab_channel=SIGMA

OjTam
24-02-2025, 13:39
Ok... Tego się raczej nikt nie spodziewał. I faktycznie, tele dla sportu/przyrody, jakiego jeszcze nie było.

Aż szkoda, że Sony ogranicza klatki i TC, a LMA nie ma sensownego flagowca (jeszcze?)

g69
24-02-2025, 13:53
W podobnym czasie wychodzi 400-800 od Sony,więc ptasiarze z S maja nad czym kminić.. ;)

OjTam
24-02-2025, 14:02
Oj, mają...
Lepszy zasięg i zgodność, vs światło.



Trochę szkoda, że od f/2.8 nie startuje. :lol:
Byłby całkiem wypas.

MstrG
24-02-2025, 14:15
Mnie zaskoczyła cena - 6000$. Wydaje się wyceniona naprawdę korzystnie.


Aż szkoda, że Sony ogranicza klatki i TC, a LMA nie ma sensownego flagowca (jeszcze?)

No właśnie.

poste
24-02-2025, 14:26
Przy f2.8 musieliby chyba dawać wózek widłowy w gratisie :)

Ciężkie bydlę, ale na papierze wygląda zachęcająco... połowa ceny Sony 600/4, Sigma waży też kilogram więcej.

Sony trochę pęka z ograniczeniem fps, przynajmniej Tamronowi i Sigmie odblokowali parę obiektywów w a9III. Innych nie śledziłem, ale to ograniczenie wygląda na poluzowane.

OjTam
24-02-2025, 14:29
Zaczynał się od f/2.8, nie cały...
Czyli 300-600/2.8-4. Dużo większy by chyba nie był...


Ta... 120fps w 1s burście, bez AF-C to faktycznie ugięcie się. xD

jo44
24-02-2025, 15:14
Trochę szkoda, że od f/2.8 nie startuje. :lol:
Byłby całkiem wypas.

ale przecież 200-500/2,8 już była!

paparapa
24-02-2025, 17:51
Bardzo fajny zakres ogniskowych.

MstrG
25-02-2025, 22:21
https://youtu.be/RB7c_mhUfVI?si=LHL9nGmWfhbxpzsZ

OjTam
25-02-2025, 23:03
Fajnie to RPG wygląda. ;)

Taka luźna myśl... Ciekawe, jakby C/N sprzedaż flagowców podskoczyła, jakby ta Sigma na RF/Z trafiła?
Mogli by, przykładowo, reklamować podpiętą do R1/Z9 z tekstem "My nie ograniczamy".

Tiaaa...

poste
25-02-2025, 23:46
Strategia marketingowa byłaby oparta na dość chwiejnej podstawie, tzn. jedna aktualizacja softu u konkurencji i po wielkiej strategii ;


Generalnie uważam, że japońskie firmy prowadzą całkiem przyjazną wobec siebie konkurencję, rynek jest podzielony i dogadany. Póki ktoś z zewnątrz im nie namiesza, szefowie firm co najwyżej śmieją się z wojenek systemowych.

OjTam
25-02-2025, 23:51
Strategia marketingowa byłaby oparta na dość chwiejnej podstawie, tzn. jedna aktualizacja softu u konkurencji i po wielkiej strategii ;

Jeśli wpuszczenie Sigm bez ograniczeń na RF/Z wymusiłoby odblokowanie na FE, to byłby tylko plus dla użytkowników Sony.

Wilk syty i owca cała.

Ale oczywiście wiemy, że do tego (i tego, czyli wpuszczenia i odblokowania) nie dojdzie w cale, albo szybko.

tojo
26-02-2025, 00:25
Czas porzucić Nikona....:(

Dariusz Breś
14-03-2025, 16:21
Sigma 300-600 4 DG Sports - recenzja

https://dariuszbres.pl/sigma-300-600-4-dg-os-sports/


No to zapraszam na długie czytanie, najlepiej przy obiedzie 🙂 Do schabowego...
Bardzo dużo info, z filmami, praca na Z9 megadap. Wchodźcie, komentujcie.

86627 (https://dariuszbres.pl/sigma-300-600-4-dg-os-sports/)

cdc
29-12-2025, 11:09
Sigma 300-600 4 DG OS Sports – część druga

https://dariuszbres.pl/sigma-300-600-dg-os-sports-czesc-2/