PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sigma ] Sigma BF



MstrG
24-02-2025, 12:19
86266

https://www.sigma-global.com/en/cameras/bf/


https://www.youtube.com/watch?v=N3aWpngPnFI&ab_channel=SIGMA

86267
86268


TypBezlusterkowy aparat cyfrowy z wymienną optyką
Nośniki pamięciPamięć wewnętrzna (około 230 GB), pamięć USB (do tworzenia kopii zapasowych)
Mocowanie obiektywuMocowanie L
MatrycaPełnoklatkowa 35 mm (35,9 mm × 23,9 mm) matryca CMOS z tylnym podświetleniem
Efektywna liczba pikseli / Całkowita liczba pikseliOkoło 24,6 MP / Około 25,3 MP
Format plików zdjęćBezstratna kompresja RAW (DNG) 14-bit / JPEG (Exif 3.0), RAW(DNG) + JPEG: nagrywanie możliwe
Proporcje obrazu[21:9], [16:9], [3:2], [A Size], [4:3], [6x7], [1:1]
Rozdzielczość zdjęć (RAW)6016 × 4012
Rozdzielczość zdjęć (JPEG)6016 × 4012
Crop3840 × 2560 (ekwiwalent około 1,5× długości ogniskowej)
Format wideoMOV: H.264, H.265, L-Log
Format audioLiniowy PCM (4 kanały, 48 kHz / 16-bit)
Rozdzielczość nagrywania / Liczba klatek6K (6016 × 3384) / 23,98, 25, 29,97 kl./s *Nie można używać z EIS
UHD 4K / 23,98, 25, 29,97 kl./s
FHD / 23,98, 25, 29,97, 50, 59,94, 100, 119,88 kl./s
Czas działania w trybie zdjęć seryjnych2 godziny
System AF / Tryb ostrościAF z detekcją fazy na matrycy + detekcja kontrastu / AF pojedynczy, AF ciągły (z przewidywaniem ruchu obiektów), ręczne ustawianie ostrości
Czułość AF / Tryby AF-5~18 EV (F1.4: ISO 100)
1-punktowy AF, obszarowy AF, śledzenie obiektów (Człowiek + Zwierzę, Człowiek, Zwierzę)
Blokada AFNaciśnięcie spustu migawki do połowy
Dodatkowe funkcje ostrościAF+MF, stały AF+MF, powiększenie MF (pełny ekran, PIP 2x/4x/8x), automatyczny podgląd MF, Focus Peaking, sterowanie pierścieniem ostrości (nieliniowe, liniowe)
Tryb pomiaru światłaEwaluacyjny, punktowy
Zakres pomiaru-7~20 EV (50 mm F1.4: ISO 100)
Tryby ekspozycji (zdjęcia)(P) Program AE, (S) Priorytet migawki AE, (A) Priorytet przysłony AE, (M) Ręczny
Tryby ekspozycji (wideo)(P) Program AE, (S) Priorytet migawki AE, (A) Priorytet przysłony AE, (M) Ręczny
Czułość ISO (wartość zalecana)ISO bazowe:
[Zdjęcie] ISO 320
[Film] MOV: ISO 320, Log: ISO 1250
Zakres: ISO 100–102400 (rozszerzona czułość ISO 6, 12, 25, 50)
Kompensacja ekspozycji±5 EV (co 1/3 stopnia)
Blokada AEObsługiwana przez dotyk
Bracketing ekspozycji3 lub 5 zdjęć ±3 EV (1/3 kroku, Standard → Niedoświetlenie → Prześwietlenie)
Asystent ekspozycjiHistogram, wzór zebry, fałszywe kolory
Stabilizacja obrazuElektroniczna stabilizacja obrazu (EIS) tylko dla wideo
Balans bieli8 trybów: Auto, Auto [priorytet źródła światła], Żarówka, Świetlówka, Manualny (50 tys. kroków), Światło dzienne, Zachmurzenie, Cień, Lampa błyskowa; możliwość zapisania 10 ustawień niestandardowych, blokada AWB
MigawkaElektroniczna
Prędkość migawki1/25600 – 30 s, Bulb (do 5 min.)
Samowyzwalacz2 sek., 10 sek. (wskaźnik odliczania)
Tryby wyzwalania migawkiPojedyncze, seryjne, bracketing ekspozycji, bracketing ostrości, interwałowy
Prędkość zdjęć seryjnych3, 5, 8 kl./s
MonitorKolorowy LCD TFT, 3,15 cala, 3:2, 2,1 mln punktów, ekran dotykowy
Tryby kolorów13 trybów, m.in. Standardowy, Bogaty, Kino, Monochromatyczny
ZasilanieAkumulator litowo-jonowy BP-81
Liczba zdjęć na jednym ładowaniuOkoło 260 zdjęć
Ciągłe nagrywanie wideoOkoło 60 min.
Waga446 g (z baterią), 388 g (sam korpus)


Cena: 1999$
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1881808-REG/sigma_c46900_bf_mirrorless_camera_black.html
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1881809-REG/sigma_c47900_bf_mirrorless_camera_silver.html


https://www.youtube.com/watch?v=BkGwciz9mdw&ab_channel=PetaPixel

bogdi64
24-02-2025, 12:46
Gadżet od sigmy, kiedyś to już było ;)

esperal
24-02-2025, 12:49
Ergonomiczny potworek:grin:

akustyk
24-02-2025, 13:26
czy ergonomicznie zle to trzeba by przemacac...

w kazdym razie... balbym sie kupowac korpus z zadeklarowanym Back Focusem... :-?

OjTam
24-02-2025, 13:36
2k$ za puszkę bez IBIS? Cóż...
Niebrzydka, fakt...

PS. MstrG co to jest "ciągła prędkość jazdy"? xD

jurkarol
24-02-2025, 14:13
E, bez foveona i z bf

MstrG
24-02-2025, 14:14
Mi natomiast ona się nawet podoba.


MstrG co to jest "ciągła prędkość jazdy"? xD

Tempomat ;)

mathu
24-02-2025, 15:43
Ten aparat przez brak stabilizacji i cenę taką samą jak A7C II (ba, nawet A7C I jest lepsza) ma zerową rację bytu na rynku :) A czemu nie ma IBIS? A to wiedzą tylko geniusze z Sigmy :)

OjTam
24-02-2025, 15:57
Brak IBIS, brak stopki (choćby zimnej, do podpięcia mikrofonu), filmy tylko w FHD. Ciekawe, czy choć gwint statywowy ma?
I to za 2k$? Będzie mistrz promocji?

MstrG
24-02-2025, 16:06
Ciekawe, czy choć gwint statywowy ma?

Coś tam ma:
86275

Celeborn
24-02-2025, 16:08
Kolejny dziwny twór od sigmy.

Ivy Mike
24-02-2025, 18:32
Najważniejsze że logo zmienione, i <tutaj można wstawić dowolny korporacyjny bełkot który jest z tym związany> :D

OjTam
24-02-2025, 18:39
To zmienione logo będzie git-gut pasować do odświeżonych stałek I-series (jedna z nich jest na grafikach w pierwszym poście, ta srebrna 45 na białej puszce). :roll:

MstrG
24-02-2025, 21:31
Kazuto Yamaki powiedział, że BF w nazwie oznacza "beautiful foolishness (https://petapixel.com/2025/02/23/the-sigma-bf-stands-for-beautiful-foolishness/)".

cdc
24-02-2025, 21:57
Coś tam ma:
https://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=86275&d=1740405972



No i czar prysł.
-D... ma czarną.

burton
24-02-2025, 22:41
ma czarną[/B].

Czarne to guma, która na bank po czasie zacznie odłazić :D Ja rozumiem, że mamy 21 wiek ale coś to body słabo widzę... ;) Niby mała ale wystający bagnet rozwala całość. Taka małpka na wypasie :p

cdc
25-02-2025, 06:57
Nowy aparat przełamuje wiele trendów /.../ jest sterowany za pomocą całkowicie przeprojektowanego interfejsu użytkownika i tylko trzech przycisków, pokrętła i spustu migawki. Firma twierdzi, że jest pierwszą na świecie, która stworzyła aparat o prawdziwej konstrukcji unibody, który jest rzeźbiony z jednego bloku aluminium — proces ten trwa siedem godzin.

Brakuje w nim gorącej stopki, elektronicznego wizjera, większości przycisków i pokręteł sterujących, do których przywykli entuzjaści fotografii, i nie ma nawet gniazda na kartę pamięci — zamiast tego ma wbudowaną pamięć, do której dostęp uzyskuje się przez USB-C.

BF oznacza „Beautiful Foolishness” – mówi Yamaki. „To fraza zaczerpnięta z bardzo starej książki Księga herbaty autorstwa Okakury Tenshina , japońskiego badacza. W tamtym czasie chciał on opowiedzieć o duchu japońskiej kultury i mamy ceremonię picia herbaty. I poprzez ceremonię picia herbaty próbował opowiedzieć, co jest istotą japońskiej kultury.

„W książce powiedział, cieszmy się czasem i piękną głupotą przy filiżance herbaty. Więc ten aparat jest do codziennego użytku. Codzienne życie jest pełne radości i miłego relaksującego czasu, który on nazywa piękną głupotą.”

Yamaki zaprojektował aparat tak, aby korzystanie z niego było jak najłatwiejsze, bez ograniczeń związanych ze starszymi elementami konstrukcyjnymi, które, jak twierdzi Sigma, są zbędne i nadmiernie skomplikowane.

„Mam nadzieję, że ten aparat będzie miał ponadczasową wartość” – dodaje.


https://petapixel.com/2025/02/23/the-sigma-bf-stands-for-beautiful-foolishness

Taki cytacik.

jurkarol
25-02-2025, 09:18
Z jednego bloku aluminium to już Leiki T były robione
A piękna głupota czy beautiful foolish nie oddaje chyba japońskiego wyrażenia. Chodzi o prostotę zwyczajnego piękna czy coś w tym stylu.

cz4rnuch
25-02-2025, 09:38
Z jednego bloku aluminium to już Leiki T były robione
A piękna głupota czy beautiful foolish nie oddaje chyba japońskiego wyrażenia. Chodzi o prostotę zwyczajnego piękna czy coś w tym stylu.

Sekret tkwi w tym, że Sigma ma inną, swoją własną, definicję unibody :)

poste
25-02-2025, 10:24
Mnie się takie wzornictwo podoba, natomiast pod względem ergonomii to wygląda mi na koszmar. Aparat jest faktycznie płaski (to imponuje na tle konkurencji), ale nie aż taki malutki jak chcą pokazać.
https://camerasize.com/compact/#941.833,917.1018,912.394,905.394,ha,f

cz4rnuch
25-02-2025, 10:41
No jest płaska i właśnie przez to mniejsza. Sobie przejrzałem fotki i chyba rozumiem o co chodzi z tym "prawdziwym" unibody Sigmy. Na przykładzie Leica T, to L tylną ściankę ma przykręcaną a u Sigmy jest wycięta z tego samego kawałka. Myślę, że coś takiego faktycznie ciężko się obrabia, ale czy ma to jakieś znaczenie dla fotografa to śmiem wątpić. Chyba jednak bardziej sztuka dla sztuki.

https://www.reddotforum.com/wp-content/uploads/2014/04/Taifun_Body_cmyk03-1200x801.jpg

https://www.l-rumors.com/wp-content/uploads/2025/02/018_o.jpg

poste
25-02-2025, 10:49
Dziwne, że nie piszą czy to odlew, czy obróbka skrawaniem ;) Toż to ma pierwszorzędne znaczenie dla fotografa :)

Ciekaw jestem baterii, zwykle upychają ją w gripie, u Sigmy chyba będzie spory kompromis co do pojemności.

cz4rnuch
25-02-2025, 10:54
Dziwne, że nie piszą czy to odlew, czy obróbka skrawaniem ;)i.

Piszą. Nawet dodają, że obróbka trwa 7 godzin.

poste
25-02-2025, 11:32
A to marketing pierwsza klasa. Dłużej produkują sam szkielet niż niejeden fotograf będzie faktycznie używał ten aparat.:mrgreen:

Może kiedyś wreszcie przejadę się do sklepu Sigmy, bo na zdjęciach aparat podoba się i jestem ciekaw jak to wygląda w realu.

andystar
25-02-2025, 12:55
Ze zdjęcia wynika, że to obrabiane na frezarce CNC

paparapa
25-02-2025, 13:22
Widać to wyraźnie. Ale chyba jednak z prefabrykatu.
Nie chce mi się wierzyć że z jednego kawałka. Ale kto ich tam, "herbacianych" samurajów, wie. :)

- - - - kolejny post - - - - - -


No jest płaska i właśnie przez to mniejsza. Sobie przejrzałem fotki i chyba rozumiem o co chodzi z tym "prawdziwym" unibody Sigmy. Na przykładzie Leica T, to L tylną ściankę ma przykręcaną a u Sigmy jest wycięta z tego samego kawałka. Myślę, że coś takiego faktycznie ciężko się obrabia, ale czy ma to jakieś znaczenie dla fotografa to śmiem wątpić. Chyba jednak bardziej sztuka dla sztuki.

https://www.reddotforum.com/wp-content/uploads/2014/04/Taifun_Body_cmyk03-1200x801.jpg

https://www.l-rumors.com/wp-content/uploads/2025/02/018_o.jpg



Leica jest wyraźnie łatwiejsza w serwisowaniu.
Ta sigma będzie trudno naprawiana. :)

jurkarol
25-02-2025, 13:23
Wykrawać tak wewnątrz to chyba nie bardzo.
A może to druk 3d z ciekłego strumienia stali

burton
25-02-2025, 17:37
Zasadność robienia "pancernych," cyfrowych sprzętów foto, tym bardziej tego typu (amatorskie pstrykanie dla przyjemności a nie profi pucha) jest dosyć słabo uzasadnione i mnie nawet śmieszy. Dotyczy to również cyfrowych wersji leiki M. Co z tego, że korpus może przetrwać nawet 50 lat, skoro elektronika (o zasilaniu już nie wspomnę) wymięknie dużo szybciej.

Ten korpus jest tak "śliczny" jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ;)

cdc
25-02-2025, 20:25
Ten, tego...

https://camerasize.com/compact/#825,905,941,922,ha,b

https://camerasize.com/compact/#825,905,941,922,ha,t

- - - - kolejny post - - - - - -

To można przypomnieć najbardziej nudną reklamę


https://www.youtube.com/watch?v=PpSMW5H7FPQ

Niemiecki polot.

jurkarol
25-02-2025, 23:27
Film o leice dałoby się obejrzeć ale jest po prostu zrobiony w nudny sposób, począwszy od nudnego komentarza, po nieciekawe czasem dziwne kadrowanie, ostrość na czymś innym niż się chce oglądać....

MstrG
06-03-2025, 20:42
https://www.youtube.com/watch?v=a2r5CST0nVU&ab_channel=PetaPixel

Ivy Mike
09-03-2025, 01:05
No i ten wątek przypomniał mi że... nie zdążyłem na EXPOzycji dotknąć tej Sigmy. A to w sumie jedyne co na tym stanowisku co mnie mogło zainteresować i dlatego wciąż przechodziłem obok.

MstrG
11-04-2025, 11:39
https://www.youtube.com/watch?v=7D7zSRf3AkQ&ab_channel=Fotoforma

RMC
11-04-2025, 12:47
Miałem 100 lat temu taki mały kompakcik HP. Też był podobnie prostokątny :)

OjTam
17-04-2026, 13:09
Odkopię po przeszło roku.
Sigma BF w mocno niecodziennej sytuacji:

https://youtu.be/KlJMlL8ijRQ

Jest też porównanie z S1II i baardzo ciekawy tekst pod koniec.

aldam
20-06-2026, 16:06
Ktoś kupił to body?

KaarooL
21-06-2026, 07:37
OjTam
Sam fakt iż taka mała mydelniczka potrafi zasilić spory teleobiektyw jest dosyć zaskakujący...