PDA

Zobacz pełną wersję : Albumy Fotograficzne - Tradycyjne



Radek Radziszewski
20-07-2007, 22:35
Witam

Czy ktoś może polecić jakieś źródło gdzie posiadają jakiś wybór (lepszych jakościowo) albumów tradycyjnych ?

Oczywiście poza allrgo i google: albumy tradycyjne :)

Interesuje mnie stała współpraca i zaopatrywanie w takie produkty...

pozdr

wronap
20-07-2007, 23:33
Za kolegom... Też szukam jakiejś firmy która zajmuje się sprzedażą albumów. A najlepiej jakby dało się samemu wybierać rodzaj okładki, tłoczenia na niej, kolor stron... U mnie na miejscu w labie gdzie wywołuje zdjęcia zamawiają takie albumy i strasznie mi się podobają ale jeśli przez nich kupuje to strasznie dużo wychodzi bo dorzucają wysoką marże w końcu konkurencja ;)

wronap
23-07-2007, 13:56
To może inaczej.... Gdzie kupujecie albumy ?

koziak
24-07-2007, 12:53
http://foto-kwiatek.pl

wronap
02-08-2007, 12:10
Szukałem... i w końcu znalazłem coś ciekawego TUTAJ (http://www.krainaalbumow.pl/) na swojej stronie nie mają za ciekawych albumów ale za to bardzo fajne albumy wystawiają na aukcjach allegro PRZYKŁAD (http://www.allegro.pl/item220863257_slubny_60_str_skora_dla_profesjonali stow.html) - album na prawde robi pozytywne wrażenie, więcej albumów można oglądnąć w siedzibie firmy.

giziol
02-08-2007, 12:21
jakość/cena moim zdaniem tylko HENZO !

wronap
02-08-2007, 15:30
Za album henzo z takich materiałów trzeba zapłacić drugie tyle... a to juz jest powód jak dla mnie żeby jednak kupić coś takiego ;)

bukowy dziad
02-08-2007, 15:43
juz mozna sie zzygac tymi henzo:) mlodzi moga kompletnie nie miec pojecia o fotografii slubnej, albumach itd, ale wiedza, ze wszyscy maja albumy henzo:)

chociaz inna sprawa, ze ostatnio kupilem fajnie wygladajacy album - skorka, porzadnie szyty, ladne bordo karty, niepomiety pergamin...i 4 karty dostalem fabrycznie pogniecione gratis, w tym pierwsza strona zagiety rozek. ech...

Al Bundy
02-08-2007, 16:41
Jedź na giełdę, na górze masz stoisko - kobieta wysyła mi co zechcę, niezłe ceny, spory wybór itd. Ostatnio bardzo popularne są albumy wsuwane w oprawie typu zamsz. Są eleganckie i bardzo się podobają a co istotne - zapodadnie w niego 50 fot 15x21 trwa kilkanaście minut a nie 2 godziny. Foty łatwo wymienić. Mam kilka w domu i ostatnio zawsze te są wybierane mimo że najdroższe - 80 zł klient...

Ps. HENZO jakoś mi nie schodzi...

giziol
02-08-2007, 16:47
Al a jakas stronka zeby zobaczyc te albumy albo gdzies w necie zamowic?

Paweł M
02-08-2007, 21:33
a co koledzy myślicie o TYM (http://www.allegro.pl/item215558035__walther_elegancki_album_tradycyjny_ .html) albumie, np na portfolio

wronap
02-08-2007, 21:45
Bardzo fajny album no i znanej, dobrej holenderskiej firmy - WALTHER. Ja osobiście na portfolio wziąłbym czarny no ale to tylko ja ;)

Dyziek
02-08-2007, 22:17
a co koledzy myślicie o TYM (http://www.allegro.pl/item215558035__walther_elegancki_album_tradycyjny_ .html) albumie, np na portfolio

Wygląda bardzo ładnie:)

fIlek
02-08-2007, 22:27
Bardzo fajny album no i znanej, dobrej holenderskiej firmy - WALTHER. Ja osobiście na portfolio wziąłbym czarny no ale to tylko ja ;)

No z tą fajnością bym nie przesadzał. Walter, a raczej Chińczycy, robią solidne, ale bez polotu albumy i tyle.

wronap
02-08-2007, 22:55
fIlek dla mnie bardzo fajne jak za tą kase.

fIlek
03-08-2007, 21:56
To zależy do czego potrzebujesz. Na folio jest MZ zbyt banalny. Troszkę się na tym znam (na albumach), bo 10 lat robiłem zaopatrzenie dla sporego sklepu i bywało, że przyjeżdżało duże IVECO napchane albumami po sam dach :) Walter to inaczej KPH - produkty występowały pod tymi dwoma nazwami :) To klasa albumów trochę powyżej Poldomu (też chińszczyzna), z tym że oni też je czasem sprzedają.

wronap
03-08-2007, 22:54
....Troszkę się na tym znam (na albumach), bo 10 lat robiłem zaopatrzenie dla sporego sklepu i bywało, że przyjeżdżało duże IVECO napchane albumami po sam dach :).
Możesz podać namiary na jakąś dobrą hurtownie z albumami henzo ale także z czymś tańszym (chodzi mi głównie o tańsze albumy niż henzo ale w okładce ze skóry może być np. produkt polski) a ładnym ? BARDZO PROSZĘ :) Już pisałem też o czymś takim :


A najlepiej jakby dało się samemu wybierać rodzaj okładki, tłoczenia na niej, kolor stron... U mnie na miejscu w labie gdzie wywołuje zdjęcia zamawiają takie albumy i strasznie mi się podobają ale jeśli przez nich kupuje to strasznie dużo wychodzi bo dorzucają wysoką marże w końcu konkurencja
Coś takiego mnie interesuje ale nigdzie nie mogę zdobyć namiarów na firmę która to robi... :-|

fIlek
04-08-2007, 18:45
Pierwsza firma to introlfot Zbigniewa Barańskiego - przyzwoicie cenowo, doskonała jakość www.baranski.com.pl , drogie ale dobre albumy Franco Gallegati - firma Fox - http://foxph.pl/onas.php - importer jeździ po Polsce, więc można się z nim dogadać. Jest jeszcze firma fotkom - www.fotkom.pl - ich stronka teraz nie działa, ale koleś ma często coś fajnego z tradycyjnych za 1/4 ceny Henzo, a i samo Henzo ma czasami sporo taniej - też jeździ po kraju. Podejrzewam, że "Twoja" znajoma firma bierze je właśnie od Barańskiego. Co do firmy fox to możesz zamówić nawet album za 3000zł! Ale szczena Ci wtedy opadnie. Klientom też :)

karramba
04-08-2007, 23:01
Portfolio mam w Barańskim, albumy są ok, szkoda tylko, że pergamin mają taki sam jak w tanich albumach, mógłby się jakoś wyróznić.
Henzo to też chińszczyzna, mam teraz kieszeniówki, które wkłady mają identyczne z tymi co albumy Gedeonu czy Poldomu, w niektórych takie same badziewne gwiazdki na kartach a wykończenie woła o pomstę do nieba, są niestarannie docięte. Jedyne co muszę przyznać to projekt okładki i kolorystyka jest świetna, ale albumy ślubne Henzo nie wywołują we mnie zachwytu...

fIlek
04-08-2007, 23:09
Portfolio mam w Barańskim, albumy są ok, szkoda tylko, że pergamin mają taki sam jak w tanich albumach, mógłby się jakoś wyróznić.
Henzo to też chińszczyzna, mam teraz kieszeniówki, które wkłady mają identyczne z tymi co albumy Gedeonu czy Poldomu, w niektórych takie same badziewne gwiazdki na kartach a wykończenie woła o pomstę do nieba, są niestarannie docięte. Jedyne co muszę przyznać to projekt okładki i kolorystyka jest świetna, ale albumy ślubne Henzo nie wywołują we mnie zachwytu...

Gedeon i Poldom idą z tej samej fabryki :) Henzo bywa, że też. Tylko serie typu Romantica i droższe mają szyte w Holandii okładki. Jeśli szukasz grubego pergaminu to zostaje TYLKO Franco Gallegati - po ich obejrzeniu już żaden inny album nie będzie dosyć dobry.

wronap
08-08-2007, 10:10
fIlek - dzięki za info ;)

Podejrzewam, że "Twoja" znajoma firma bierze je właśnie od Barańskiego
Dobrze podejrzewałeś ;)

Estaldo
16-08-2007, 12:49
Podepnę się pod temat z moim problemem. Poszukuję albumu do zdjęć plenerowych w formacie 20x30 cm. Idealny dla mnie model, to album o wymiarach stron ok 30x36, 30x40,orientacja pionowa, ilość kart 20 max 25 (40-50 stron) w kolorze czarnym. Niestety nigdzie jeszcze nie udało mi się znaleść żadnego albumu spełniającego te wymagania. Wszystkie o podobnych wymiarach mają większą ilość stron. Jeżeli ktoś spotkał gdzieś taki album w cenie do ok. 150 - 180 PLN to proszę o informację.

m_cudny
15-12-2007, 00:02
To i ja się podepnę pod wątek :))))

pozdrawiam, MC :)

wronap
15-12-2007, 21:35
Podepnę się pod temat z moim problemem. Poszukuję albumu do zdjęć plenerowych w formacie 20x30 cm. Idealny dla mnie model, to album o wymiarach stron ok 30x36, 30x40,orientacja pionowa, ilość kart 20 max 25 (40-50 stron) w kolorze czarnym. Niestety nigdzie jeszcze nie udało mi się znaleść żadnego albumu spełniającego te wymagania. Wszystkie o podobnych wymiarach mają większą ilość stron. Jeżeli ktoś spotkał gdzieś taki album w cenie do ok. 150 - 180 PLN to proszę o informację.

Popatrz u Barańskiego (www.baranski.com.pl) tam sobie można wszystka dowolnie złożyć tzn. okładkę, kolor stron, kolor przekładek... ;)

Estaldo
16-12-2007, 00:37
Tak też uczyniłem i mogę z czystym sumieniem polecić. Wykonanie i materiały pierwsza klasa. W tej cenie naprawdę rewelacja. Jedyną wadą dla mnie jest nieco za duży rozmiar (33x33) Bardziej by mi odpowiadał 30x30 (na zdjęcia 22,5x15)

kobyll
04-02-2008, 23:55
Panowie wszystkie ładnie, pięknie - tylko gdzie tam są ceny chociaż jakieś orientacyjne na tej stronie Barańskiego?

bombel
05-02-2008, 12:43
Są tam ceny na albumy Plener (w menu z koszyczkiem).

Za 20-kartowy album 30x30cm z ekologiczne skóry za 132 PLN - czy to jest normalna cena? Pytam nie z przekąsem, tylko dla zorientowania się w rynku... Za 40 kart 150 PLN.

kobyll
05-02-2008, 13:57
Dobra też znalazłem już te ceny :-D

Tylko znowu nie ma cen za wszystkie produkty - ja np. na tą chwile poszukuje takich jamniczków jak tam są na stronie... Ehhh chyba wsiąde w auto i tam pojade osobiście wszystko pooglądać.

Pytanie do tych, którzy kupowali już albumy u Barańsiego: czy mają wszystko na stanie? Czy trzeba czekać na realizacje zamówienia? Bo jak zrobie sobie już wycieczke do Krakowa to od razu chciałbym wszystko pokupować - a kawałek do Krakowa jednak mam :mrgreen:

wronap
05-02-2008, 17:30
Najlepie zadzwoń wczesniej to sie wszytskiego dowiesz :) ale raczej mają na stanie wszytsko...

pio2w
07-02-2008, 11:51
to teraz ja sporo szukałem fajnych albumów w rozsądnej cenie nie jest to proste polecam http://fotobarbara.eu/sklep/?p=
ja jestem zadowolony ostatnio brałem ten
http://fotobarbara.eu/sklep/?p=productsMore&iProduct=9&sName=album-tradycyjny-skora-galanteryjna-granat

manfred
24-02-2011, 09:10
Z tym Henzo to lekka przesada w ofercie jeden album ślubny.

Krzysiek C
24-02-2011, 12:19
No tak, po 3 latach od ostatniego wpisu odświeżać wątek... Brawo ;)

manfred
24-02-2011, 12:37
No tak moja wina jakoś tak mnie zaćmiło i nie popatrzyłem na datę. ;-) Tylko jak ja na niego wpadłem??? Był bardzo wysoko dziś hmm dziwne

prz3mo
24-02-2011, 12:39
No tak moja wina jakoś tak mnie zaćmiło i nie popatrzyłem na datę. ;-)

Temat odświeżył ktoś kto reklamował jakąś stronę z albumami, więc pewnie na ten post odpowiedzialeś :)
Ten wpis wyleciał bo był niezgodny z regulaminem (reklama).

manfred
24-02-2011, 12:42
A czyli jednak miałem rację ktoś dziś zareklamował swoją stronę gdzie chwalił się ze ma albumy Henzo a miał tylko jeden po czym wpis został usunięty a mój pozostawiony. I wygląda jakbym odpowiedział na post z przed 3 lat za co zrugał mnie Krzysiek C ;-)

prz3mo
24-02-2011, 12:49
A czyli jednak miałem rację ktoś dziś zareklamował swoją stronę gdzie chwalił się ze ma albumy Henzo a miał tylko jeden po czym wpis został usunięty a mój pozostawiony. I wygląda jakbym odpowiedział na post z przed 3 lat za co zrugał mnie Krzysiek C ;-)

Na to wygląda :)

Krzysiek C
25-02-2011, 00:24
Oj tam zaraz zrugał. Generalnie zawsze się cieszę, że ludzie szukają po starych wątkach i sam się czasami na tym łapię, że czytam któryś z kolei archiwalny temat i w końcu mam ochotę coś dorzucić od siebie nie patrząc na datę. No, tutaj było inaczej :)

Radek Radziszewski
27-02-2011, 18:16
hehe ktoś znalazł mój wątek sprzed kilku lat :)

Sam szukałem a dziś już wiem że tylko - BARAŃSKI

ADAS
27-02-2011, 18:21
Jedyna alternatywą dla Barańskiego jest FOX z lublina.

sote
07-11-2011, 13:13
fajne te albumy macie: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/1143/picture1mb.jpg)

credka
07-11-2011, 13:36
Kupujesz album w ciemno, ale za to dostajesz niezły gratis... nic dodać :mrgreen:

Rafał_Sz
02-02-2013, 11:24
Odkopię ten skamieniały wątek. :)

Potrzebuję tradycyjne albumy z czarnymi kartami. Album na własne potrzeby. Potrzebne mi coś, gdzie jednocześnie wkleję format 20 X 30 (poziom), 13 X 18 (pion) i 10 X 15 (poziom).

Pomożecie? :)

marekb
02-02-2013, 11:49
proponuję format 33x33 lub 35x35. Jeśli 20x30 tylko poziom to można 25x33 - 25cm wysokie, osobiście bardziej mi się podobają takie jamniki.

hektorst28
06-02-2013, 00:04
Witam, posiadam 200szt papieru ILFORD GALERIE Prestige Smooth Lustre Duo 280gsm A4,
W związku z tym mam do Was pytanie, czy jest jakiś album na dwustronne zdjęcia A4?, zdjęcia będą w zaciszu domowym ale chce żeby to jakoś estetycznie wyglądało

marekb
06-02-2013, 01:41
znaczy chcesz okładkę, ze śrubami ozdobnymi i by dziurkaczem robić otwory i wpinać? Robimy właśnie coś takiego dla jednego sklepu . kwestia kilku dni.

hektorst28
06-02-2013, 01:56
Właśnie nie wiem i czekam na propozycję jak takie zdjęcia A4 można bezpiecznie przechowywać a jednocześnie miec szybki dostęp do nich. Czyli jedyną opcja w tym formacie i druku dwustronnym jest dziurkowanie zdjęć?

marekb
06-02-2013, 02:42
pewnie nie tylko, ale wówczas musisz oddać do oprawienia. Tak czy siak musisz zostawić spad przy grzbiecie. Moja propozycja jednak lepsza bo nie musisz składać całego albumu, a możesz dokładać zdjęcia w miarę ich robienia:)

Radek Radziszewski
18-02-2013, 21:26
:) sam ten wątek lata temu zakładałem w sumie 6 lat...

No ja nadal najczęściej Barański :)

aikidudi
16-03-2013, 02:07
polecam również albumy tradycyjne firmy greenfly albums, mają grube sztywne karty około 2mm grubości, bez pergaminu - ciekawie to wygląda

zalatuje mi to tanią reklamą ;)

wrzuć linka do tych albumów

wroclawadam
03-05-2013, 19:59
można jeszcze spróbować w Namaste, czyli http://namaste.com.pl/index.php/action,products,id,5,sub,9.html - ceny nie są najniższe, ale albumy są ze skóry. Mi to wystarczy

marekb
16-04-2014, 21:53
gdyby ktoś chciał pomacać nasze produkty, wysyłamy paczki demo. Wysyłka i powrót na nasz koszt, jedynie co trzeba po obejrzeniu to wydrukować przesłany przez nas list przewozowy i zapakować.

RomanZWrocławia
17-04-2014, 13:22
Komentarz do postu Nr54 użytkownika wrocławadam i polecanych produktów namaste

Wyklejałem taki album dostarczony przez klienta zdjęciami ślubnymi. Kilka uwag z mojej strony

* Produkt kojarzy mi się raczej z segregatorem, plikiem kart, schowanych w skórzaną obwolutę niż tradycyjnym albumem. Całość nie jest usztywniona okładką, którą tutaj jest płat skóry, bez podklejenia na tekturze. Całość nie układa się w równo docięty, dobrze spasowany, równy , sztywny, dający wrażenie solidności i trwałości produkt. Użyte materiały sprawiają wrażenie wyrobów rzemieślniczych o niskim poziome zaawansowania technicznego i technologicznego. Co nie musi być wadą jeśli ktoś szuka właśnie czegoś o takich cechach.

* w albumie, który wyklejałem strony były dodatkowo wykonane z czarnego papieru czerpanego. Brzegi bloku kart wykonanych z takiego materiału strzępią się i prószą. Rozumiem, że to naturalna cecha materiału a nie wada technologiczna.

*klejenie na takim papierze jest ze względu na jego fakturę, oraz tendencję do prószenia jest bardzo utrudnione. Tradycyjne przylepce trzymają się takich kart bardzo bardzo słabo

* Szeroki pas skóry, pełniący rolę okładki też sypał bez przerwy drobinkami jasnych paprochów. Przypominają odpady powstające przy użyciu gumki do ołówka. Mnie to doprowadzało do ...

Album bez dwóch zdań jest oryginalny, na tyle różny od dostępnych na ryku, tradycyjnych albumów introligatorskich, że nie próbowałbym oferować go klientom bez wcześniejszego pokazania. Moim zdaniem nie sprawdzi się jako album z "tradycyjnego" polskiego ślubu. Można próbować oferować go parom "etno" "multikulti" "eko" średniowiecznym przebierańcom, wszystkim szukającym na siłę oryginalności. Być może bardziej nadaje się na album wakacyjny podróżniczy, "przygodowy"?

kk001
11-07-2018, 16:34
Nie polecam kupować takich rzcezy na allegro bo zapłacisz nie małe pieniądze a jakość produktu będzie kiepska. Ostatnio przeglądałam ofertę sklep z albumami (https://www.albumyfoto.pl/) gdzie znalazłam zwykły,tradycyjny album nie za miliony monet

arturkrzyzanowski6
18-09-2018, 10:31
Dokładnie. Te z Allegro są kiepskiej jakości :/ Ja zwykle zamawiam w sklepie Fotosklep55 - https://fotosklep55.pl/oferta/albumy-na-zdjecia. Wybór jest raczej niewielki, ale za to mamy album dobrej jakości w rozsądnej cenie.

Nachzehrer
18-09-2018, 14:25
Nam się marketing mnoży :)