grissley
16-12-2024, 11:47
Szukam optymalnego sposobu na noszenie aparatu (Z6III + 24-120). Dotychczas miałem małe Sony A6600 z małą smyczką, które nosiłem w kaburze przy pasku. Do zdjęć po prostu odpinałem kaburę, smycz na nadgarstek i już.
Do Nikona zapiąłem teraz wiekowy pasek Matina zdjęty z S5Pro, Ale coś bym tu zoptymalizował.
Smyczka jak w Sony odpada, ten sprzęt jest na to za duży/za ciężki. Można focić jak kiedyś S5tką, czyli aparat zazwyczaj siedzi w kaburze (albo małej torbie przez ramię), do zdjęć na chwilę idzie na szyję, ewentualnie zawijam pasek wokół ręki. Ale Matin jest dość gruby i zajmuje mi sporo miejsca w torbie.
Kombinuję tak - jeśli PD Capture sprawdziłby się na pasku torby, to nosiłbym nikona w torbie BYOB9. Do zdjęć wyciągałbym z torby, pasek na szyję i cykam. Jeśli zaraz mogę mieć znów ochotę coś cyknąć, to aparat wieszam na PD Capture, a pasek na szyi zostaje jako ubezpieczenie. Jeśli zapowiada się przerwa w foceniu, to aparat wraca do torby. Do tego potrzebne byłyby dwie rzeczy:
1. Cienki (niekoniecznie wąski, ale na pewno cienki) pasek na szyję, żeby nie zajmował połowy miejsca w torbie
2. Możliwość używania PD Capture na pasku torby (który idzie skosem przez klatę, a nie pionowo jak szelki plecaka).
Dodatkowo przyszło mi do głowy, że gdyby ten pasek dało się ekspresowo i bezproblemowo regulować na długość, to wkładając aparat do torby nie musiałbym go zawsze ściągać z szyi i zwijać, tylko cały czas miałbym go na szyi. Ale nie wiem czy to miałoby sens (do czasu całkowitego schowania aparatu z paskiem w torbie, miałbym na sobie i pasek torby i pasek aparatu. Trochę głupie, choć może by się sprawdziło. W przypadku kabury zapiętej na pasku od spodni ten pomysł wydaje się już jednak znacznie lepszy).
Ktoś może ma jakiś pomysł czy i co mogłoby się nadać?
Ogólnie co do pasków PD - byłem najarany na ten system jak szczerbaty na suchary, ale po przeczytaniu (całego) sąsiedniego wątku entuzjazm mocno mi zelżał. Denerwują mnie wielkie metalowe klamry na kotwiczki i to, że dużo użytkowników zaleca odpinanie paska do torby żeby nie porysować aparatu. Aaalbo przynajmniej uważne układanie tego razem w torbie. To ja tak nie chcę ;)
Do Nikona zapiąłem teraz wiekowy pasek Matina zdjęty z S5Pro, Ale coś bym tu zoptymalizował.
Smyczka jak w Sony odpada, ten sprzęt jest na to za duży/za ciężki. Można focić jak kiedyś S5tką, czyli aparat zazwyczaj siedzi w kaburze (albo małej torbie przez ramię), do zdjęć na chwilę idzie na szyję, ewentualnie zawijam pasek wokół ręki. Ale Matin jest dość gruby i zajmuje mi sporo miejsca w torbie.
Kombinuję tak - jeśli PD Capture sprawdziłby się na pasku torby, to nosiłbym nikona w torbie BYOB9. Do zdjęć wyciągałbym z torby, pasek na szyję i cykam. Jeśli zaraz mogę mieć znów ochotę coś cyknąć, to aparat wieszam na PD Capture, a pasek na szyi zostaje jako ubezpieczenie. Jeśli zapowiada się przerwa w foceniu, to aparat wraca do torby. Do tego potrzebne byłyby dwie rzeczy:
1. Cienki (niekoniecznie wąski, ale na pewno cienki) pasek na szyję, żeby nie zajmował połowy miejsca w torbie
2. Możliwość używania PD Capture na pasku torby (który idzie skosem przez klatę, a nie pionowo jak szelki plecaka).
Dodatkowo przyszło mi do głowy, że gdyby ten pasek dało się ekspresowo i bezproblemowo regulować na długość, to wkładając aparat do torby nie musiałbym go zawsze ściągać z szyi i zwijać, tylko cały czas miałbym go na szyi. Ale nie wiem czy to miałoby sens (do czasu całkowitego schowania aparatu z paskiem w torbie, miałbym na sobie i pasek torby i pasek aparatu. Trochę głupie, choć może by się sprawdziło. W przypadku kabury zapiętej na pasku od spodni ten pomysł wydaje się już jednak znacznie lepszy).
Ktoś może ma jakiś pomysł czy i co mogłoby się nadać?
Ogólnie co do pasków PD - byłem najarany na ten system jak szczerbaty na suchary, ale po przeczytaniu (całego) sąsiedniego wątku entuzjazm mocno mi zelżał. Denerwują mnie wielkie metalowe klamry na kotwiczki i to, że dużo użytkowników zaleca odpinanie paska do torby żeby nie porysować aparatu. Aaalbo przynajmniej uważne układanie tego razem w torbie. To ja tak nie chcę ;)