PDA

Zobacz pełną wersję : nikon LS 2000



shakk
26-10-2005, 18:28
kto mi cos moze o tym powiedziec mam mozliwosc kupienia za 500 zl ;] czy ktos uzywal tego cuda?

Rave
26-10-2005, 18:35
o ile pamietam, to Thom Hogan go uzywal i dal porownania do zdjec z nowych skanerow.. zajrzyj na www.bythom.com

shakk
26-10-2005, 18:57
niespecjalnie tam cos jest

Michu
26-10-2005, 20:47
Kheyyy...
Miałem ten skaner przez około rok. Wyciągniesz z niego A4 - jakość o wiele lepsza niż z labu - mam tu na myśli głównie dynamikę, bowiem przy tego typu powiększeniach ziarno wyłaziło (w przeciwieństwie do gładkich skanów z labu).
Porównać jakość mogę do Epsona Perfection 2450 Photo. I oczywiście porównania nie ma - LS bije plaskacza na głowę.
Z uwag praktycznych: sprawdź sterowniki - u mnie działał tylko pod W98. To jeden z powodów, dla których się go pozbyłem. Można podobno wgrać firmware, lecz wszelkie moje próby spełzły na niczym. Ale pewnie to ja jestem mało zdolny.
Druga uwaga - sprawdź, czy w zestawie jest karta SCSI (i czy masz wolny slot PCI) i przygotuj się do zabawy z tym wiekowym standartem.
To wszystko, co na bierząco przychodzi mi na myśl - jeśli masz jakieś pytania - wal.

shakk
26-10-2005, 20:56
scsi bardzo dobry ten wiekowy interfejs...;] 98 no problem :P duzy dysk mam nie powinno byc problemow ;]

tom68
27-11-2005, 23:28
witam
wszystko zalezy od tego jak byl orany.
mam na biurku(dzialajacy :)) egzemparz ls2000 od kilku lat. tysiace klatek przerobil (redakcja)
raz byl w serwisie na czyszczeniu ale znow "mydlo" skanuje.
z nowego robilem odbitki w labie ok 30x40 i calkiem calkiem wychodzily.
moj z niewiadomych powodow od nowosci filmow fujii nie skanuje z "wciagarki".
z recznego podajnika jest ok (nikt inny z moich znajomych tego nie mial :))))
moim zdaniem jak na dzisiejsze skanery ...taki sobie
skanowalem tez z ls4000 ed ...ten to jajca obrywał.
pozdrawiam

wist
28-11-2005, 20:45
Witam.
Przez pewien czas używałem starszego brata tego skanera mianowicie LS 1000. Jak na możliwości mojego skanera to efekty były niezłe tak dla negatywów jak i slajdów. Archiwizowałem nim część moich zdjęć. Jedyny problem to tak jak piszą przedmówcy to sterowniki. Z kartami SCSI na PCI nie ma problemów. Pracują z tym skanerem poprawnie, jedynie trzeba dobrze ustawić parametry pracy tej karty i skanera. Na Allegro były kiedyś takie przejściówki z USB na SCSI. Miałem taką, pracował również poprawnie na niej skaner pod oprogramowaniem W98 i W2000.
Jesli ten skaner nie jest wyeksploatowany i w komplecie ma podajniki do filmów to cena jest niezła.
Pozdrawiam WIST.