PDA

Zobacz pełną wersję : [pytania] Szwecja



tekus
19-07-2007, 22:32
Witam. Wkrotce wybieram sie na mala objazdowke po Szwecji. Czy ktos moze szczegolnie polecic miejsce ktorego nie moge ominac? Przwodnik mam, ale czasem ktos zna jakies perelki o ktorych malo kto pisze. Nie mam jeszcze pelnego planu podrozy, raczej improzwizacja na miejscu. Co prawda jestem zmechanizowany ale raczej planuje zjezdzic od poludnia Szwecji do wysokosci Sztokholmu.

koziak
24-07-2007, 12:16
Lepiej skręć w lewo do Norwegii! Szwecja to jeden wielki las. No możesz zwiedzić ten kościółek oczywiście też w lesie:)
http://jakubkoniak.pl/galeria2/index.html

Kuba_eM
24-07-2007, 13:29
E... dlaczego? Bywam w Szwecji min raz na rok i uważam, że jest tam troszkę do zwiedzania. Nie wiem, czy to nie sentymenty, ale ja lubię jeździć do Mariesfred z ładnym zamkiem. Zdjęcie nocne dawałem gdzieś na forum.

iskierka
27-07-2007, 14:19
polecam północ Szwecji-to pustkowia, góry i wszędobylskie łosie i renifery:) tam jest tak,jak w norwegii:)

jurgen
29-07-2007, 23:19
Ryby w okolicy Jokkmokk.

Mata_Hari
29-07-2007, 23:22
A ja polecam miejscowość Malmoe i znajdującą się w nim ciekawą budowlę - Turning Torso. Mnie się ten obiekt bardzo podobał. Ciekawe też były (byłam w czerwcu tego roku) mosty: Stora Belt i Oeresund Bridge. Będąc na tych mostach jednakże trochę żałowałam, że nie mogłam ich oglądać w poprzek np. z łodzi, czy samolotu - to musi robić dopiero wrażenie. Nie powiem, sama świadomość, że jedzie się po moście mającym 17 km i podziwia widoczki znajdujące się po bokach (ja to robiłam wychodząc przez szyberdach ;) ) też robi wrażenie. Mnie się podobało i pewnie taką wyprawę jeszcze powtórzę.

tekus
06-08-2007, 00:09
Nooo wróciłem. Z rady koziak'a nie skorzystałem, może następnym razem, tym razem celem była Szwecja. Jak tylko będę miał trochę czasu to wrzucę foty. Mata_Hari, w Malmö byłem, miasto straszliwie mi sie podobało, oczywiście TT uwiecznione. Iskierka, fakt północ jest fantastyczna, tak mało ludzi, natura i renifery :)

Sebastiann
06-08-2007, 08:38
a w Göteborg'u byłeś? Ostatnio tam trochę spedziłem czasu, można się zakochać:)

tekus
06-08-2007, 11:13
a w Göteborg'u byłeś? Ostatnio tam trochę spedziłem czasu, można się zakochać:)
Jasne ze byłem, nawet w dniu koncertu Roling Stonsów, niestety napięte terminy nie pozwoliły na obejrzenie dziadków na scenie, zresztą nie wiem czy byłe jeszcze bilety. Co do Göteborg'u to podobało mi sie bardziej niz Sztokholm, ale niestety wspomniane przeze mnie Malmö bije pozostałe miasta :). Ale wiadomo każdemu co innego się podoba. Jeżdzileś na Balderze w Liseberg'u?