PDA

Zobacz pełną wersję : Nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej. Post-processing.



Jurek Ż
15-10-2024, 07:52
https://alicjazmyslowska.blogspot.com/2013/03/faq-post-processing.html?m=1

MstrG
15-10-2024, 08:15
Clarity! Więcej clarity! ;)

Jurek Ż
15-10-2024, 11:25
Clarity! Więcej clarity! ;). Przypomniałem sobie gościa, dla którego taniec to tylko podskoki i dziwne wygibasy.:D

epicure
15-10-2024, 12:03
Co za przypadek! A ja niedawno rozwodziłem się nad tym, dlaczego to "źle", że zawsze może być "lepiej" i jak się z tej pułapki uwolniłem niemal całkowicie rezygnując z postprodukcji :)

robin102
15-10-2024, 14:46
w sensie o co tu chodzi w tym poście ? bo może bym coś pomógł, doradził

crusiek
15-10-2024, 20:27
Wykopalisko sprzed 11 lat, na miarę złotej łopaty.
Nie mam LR 4 ale zastanawiam się ile tego clarity efektywnie było w tej wersji softu, bo faktycznie suwak ostro w górę puszczony [emoji846]

Jednemu pasuje co mu kińczyk zaprogramuje w puszce inny woli po swojemu a trzeci jest daltonistą lub ma inne problemy zdrowotne i robi jak mu pod oczy pasuje [emoji6], itd, itd... dla każdego znajdzie się miejsce i to jest piękne.

sufenta
16-10-2024, 08:37
link sprzed 11 lat, w ktorym pani bawi sie suwaczkami i sprzedaje to jako obrobke... najssss.

Jurek Ż
16-10-2024, 08:43
Biorąc pod uwagę, że profesjonalna fotografia oparta jest w większości na formacie RAW. Poruszyłem temat post-processingu. Sądząc, że dojdzie do ciekawej wymiany zdań, podlinkowałem materiał i ciągle zachęcam do normalnej dyskusji.:grin:

sufenta
16-10-2024, 09:43
Biorac pod uwage, ze profsjonalna fotografia to obrobka na layersach w PS, mask mode, dodge and burn, etc, link zamieszcony przez kolege ma sie tak do profesjonalizmu jak moje fotos do "dobrych fotos". aj sink aj kud help.

Jurek Ż
16-10-2024, 11:00
Link miał być przyczynkiem do dyskusji. :wink: