Zobacz pełną wersję : Program do poprawy tekstu
Szukam od płatny najlepszy program który poprawi mi tekst pod względem ortografii, interpunkcji a co najważniejszy stylistycznie. Może znacie takie aplikacje programy bądź inne
Kojocisko
15-09-2024, 15:48
Użyj darmowej wersji chata GPT. Będziesz mógł nawet poprosić o zmianę stylu czy poprawki stylu. W tej chwili nic lepszego od LLM na świecie nie ma.
A widzisz używam ale miałem nadzieję że jest coś lepszego.
https://languagetool.org/pl
Kojocisko
15-09-2024, 16:07
A widzisz używam ale miałem nadzieję że jest coś lepszego.
A właściwie ułożyłes prompt? OK. znam lepsze LLMy do języka polskiego, ale nie są dostępne w taki łatwy sposób.
IMO chat GPT naprawdę jest bardzo dobry w takich zadaniach.
Widzę, że dyskusja straciła sporo ze swojej wcześniejszej objętości ;)
Jednak męczy mnie aspekt moralny - polecenia i używania Chat GPT (i podobnych narzędzi). Do korekty ortograficznej, interpunkcji itp ok - sam coś tam piszę i później sporo czasu schodzi na czytanie tego, poprawki. Jak są świetne narzędzia, które zrobią to z automatu to ok. Ale... w sumie proponujecie by Chat mu to napisał *? Robicie tak sami? Rozumiem, że w takim razie w opisie podane jest, że treść stworzona przez "automat" a nie człowieka? Tak jak wymagane jest np. w przypadku publikowanych zdjęć, filmów, muzyki np. na YT i pewnie innych serwisach
Bo jak nie to jednak słabe.
*chyba, że żle rozumiem i wszyscy tylko proponują podstawową korektę swojej pracy w tym
Kojocisko
15-09-2024, 19:41
Pytanie było o korektę i tego dotyczyła moja odpowiedź.
Ale narzędzia oparte o LLM, to.. narzędzia. Ostatnio na zaraz potrzebowałem na konferencję tekst o mojej firmie na 1000 znaków.
Wrzuciłem ulotkę, poprosiłem o test na 1000 znaków o fimie na podstawie ulotki. Po tem poprosiłem o poprawkę stylistyczną.
Dwie minuty później tekst poszedł do organizatora imprezy, a ja wziąłem się za inną robotę.
I nie ma zlituj się. Duża część zespołów programistycznych tak pracuje. A jak pracuje inaczej, to traci zlecenia.
Dwa lata temu, w listopadzie nastąpiła rewolucja, która od roku w wielu dziedzinach stała się normą.
Ja zrozumiałem, że chodzi tylko o korektę i taki program podlinkowałem. Używam, znacznie skraca czas na poprawienie tekstu. Płatne wersje z tego co widziałem mają bardziej zaawansowane funkcje korekty. Mnie wystarczają literówki, spacje, itp.
Natomiast mam słabą opinię o ChatGPT do tworzenia tekstów. Zastrzegam, że próby przeprowadzałem parę miesięcy temu na darmowej wersji programu, więc może to być dziś już niemiarodajne. Tworzony tekst był pusty, ogólnikowy, zawierał sporo błędów merytorycznych czy wręcz zmyśleń. Porównałbym to do poziomu bystrego ucznia ostatniej klasy podstawówki, który potrafi zgrabnie zebrać słówka ale treści w tym niewiele, a błędów sporo. Aspekt "moralny", że tak powiem, zależy do czego chcemy to wykorzystać. Druga kwestia to własność intelektualna modeli, na których AI zostało "wytrenowane", ale to już grubsza kwestia na którą mały ludek ma niewielki wpływ.
No właśnie. Pytanie tylko gdzie są granice. Tekst o firmie, który wysłuchają na konferencji, a nikogo to w sumie nie ochodzi bo większość myśli czy będzie świetny obiad po ;) brzmi akceptowalnie. Ale np. zapuścić do chat polecenie niech mi wyda tomik poezji. I będą pisać, że wielkim artystą byłem, zapraszać do tv, spotkania autorskie ...
Pewnie co by nie zrobił i tak każde kolejne ograniczenie będzie przekraczane. Aż sami na siebie bata ukręcimy :)
Ot tak ciekawy byłem. Nie oceniam nikogo i w sumie szkoda czasu na polemiki :)
To tak nie działa. Spróbuj podać komendę o napisanie wiersza. Jestem przekonany, że nikt Ciebie nie zaprosi na spotkanie autorskie, bo to będzie pustosłowie:). Temat jest bardzo ciekawy. Niedawno widziałem takie żartobliwe podsumowanie
82534
E... w dzisiejszych czasach myślę, że moje "pustosłowie" jakby poparł jakimś skandalem, ideologią może i karierę bym zrobił ;) Chwilową z pewnością.
To już umiejętności sprzedaży, nie tworzenia ;)
Proszę Państwa jestem wywołany do tablicy odnośnie do czego jest mi potrzebny program. Otóż nie chce tworzyć toniku poezji ani też nie chce wydawać książki :-). Sprawa jest dość prosta. Jeżdżąc na wyprawy rowerowe nagrywam w trakcie jazdy spostrzeżenia na blog rowerowy. Później wieczorem staram się usunąć niektóre zdania które wydają mi się mało atrakcyjne lub nie pasujące do fotografii które podczas dnia wykonuje. Wieczorem po kilkuset kilometrach jestem mega zmęczony i czasami jest tak że zasypiam z telefonem nie kończąc opowieści dnia. I właśnie do tego potrzebuje korekty interpunkcji i ortografii bo czasami łapie się na tym, że popełniam błędy aż wstyd. Moją stronę czyta ok 30 osób nie mam z tego ani złotówki a całość traktuje jako pamiętnik. Czy to jest etyczne? Nie wiem ale dla mnie pomocne. Sama poprawa stylistki czasami mocno mi nie pasuje gdyż używam specyficznego języka. Przyjmuje krytykę na swoje barki. A i znowu pisze zmęczony po mega treningu :-)
jurkarol
16-09-2024, 00:05
Używaj specyficznego języka zamiast tej papki bez smaku i osobowości wyplutej przez sztuczniaka.
Są takie teksty na niektórych stronach i od razu widać że to jest napisane przez automat, po prostu jest nijakie. Albo jak opis oferty. Nie chce się tego czytać.
Nie spiesz się.
Tak jak trenujesz ciało , tak trenuj umysł. Oglądający doskonale rozumieją naturalne zmęczenie.
AI to zły pomysł, tym bardziej że dobrze się Ciebie czyta.
Tak jak trenujesz ciało , tak trenuj umysł. Oglądający doskonale rozumieją naturalne zmęczenie.
AI to zły pomysł, tym bardziej że dobrze się Ciebie czyta.
Precz z AI :-) Dzięki serdeczne
Precz z AI :-) Dzięki serdeczne
Przyznam się szczerze, ze poświęciłem sporo czasu aby wycisnąć coś z ChatGPT. liczyłem, że mi przyspieszy proces pisania. Zbadałem go w różnych rolach, w tym i korekty interpunkcyjnej i stylistycznej. A też napisania czegoś. I z każdym dniem zabawy docierało do mnie, że to jest strasznie kulawe narzędzie. Tzn jak ktoś nie potrafi dwóch zdań sklecić to może super. Buduje "zgrabne", nadmuchane zdania. Taka papka marketingowa. Ale stylu zero, pomysłu zero. Narzędzi stylistycznych zero. W interpunkcji podobnie, niby coś tam poprawił. Ale interpunkcja też jest narzędziem! Skończyło się na tym, że prościej było podnieść swoje kwalifikacje (przeczytałem "Magię słów") jak męczyć się z tym narzędziem. Jeśli komuś odpowiada to znaczy, że ma wprost minimalne wymagania co do tekstu.
I zarasz się dowiemy od AI, że to nie niemcy tylko krzyżacy, a potem prusacy i następnie naziści napadali na nasz kraj.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.