PDA

Zobacz pełną wersję : Problem - sigma 70-300



MarcinZ
26-10-2005, 11:49
Witam wszystkich serdecznie jestem nowym uzytkownikiem forum i nowym uzytkownikiem nikona. Drodzy forumowicze chcialem zakupic szkielko sigma 70-300 f/4.0-5.6 DG APO MACRO do Nikona d50 bo na moje typowo amatorskie potrzeby jest wystarczajace. Niestety gdy udalo mi sie juz zamontowac obiektyw do puszki pojawil sie problem. Mainowicie obiektyw ustawia ostrosc i naciskam spust migawki, a tu nic, cisza i zadnego zdjecia nie ma. problem ten nie pojawial sie za kazdym razem, ale dosyc czesto. Wygladalo to tak jakby cos sie zacinalo po nastwieniu ostrości i puszka nie chce zrobic zdjecia. Dodam, ze ze szkielkiem kitowym ten problem nie wystepuje. Prosze o porade i pozdrawiam

Antonina
26-10-2005, 11:55
Spróbuj przekręcić pierścień przysłony nie pamiętam od jakiej przysłony jest ten obiektyw ale w każdym razie przekręć do czerwonych cyferek

MarcinZ
26-10-2005, 12:43
Czy po takim zabiegu nie bedzie juz sie zacinal?

Antonina
26-10-2005, 12:50
Ja nie wiem czy to pomoże w twoim przypadku, jeśli tak było, że przysłona nie była zablokowana na najmniejszej dziurze a teraz jest i wszystko działa to więcej tego problemu nie będziesz miał napisz czy ten zabieg pomógł
Pozdrawiam

MarcinZ
26-10-2005, 12:54
Dobra zobacze co z tego wyniknie. Dziekuje ci za pomoc

Antonina
26-10-2005, 13:01
Może też przyczyna leżeć po stronie obiektywu (styków) ja w moim pierwszym obiektywie :evil: do D70 miałam podobny problem okazało się że jedna z tych kulek była wciśnięta i nie odstawała pomogła wtedy igła

MarcinZ
26-10-2005, 13:04
Sprzedawca w sklepie usilowal mi wmowic, ze to problem puszki i ze pierwszy raz cos takiego widzi. A swoja droga to jaki obiektyw bys polecila totalnemu poczatkujacemu amatorowi?

Wozik
26-10-2005, 13:08
Witam wszystkich serdecznie jestem nowym uzytkownikiem forum i nowym uzytkownikiem nikona. Drodzy forumowicze chcialem zakupic szkielko sigma 70-300 f/4.0-5.6 DG APO MACRO do Nikona d50 bo na moje typowo amatorskie potrzeby jest wystarczajace. Niestety gdy udalo mi sie juz zamontowac obiektyw do puszki pojawil sie problem. Mainowicie obiektyw ustawia ostrosc i naciskam spust migawki, a tu nic, cisza i zadnego zdjecia nie ma. problem ten nie pojawial sie za kazdym razem, ale dosyc czesto. Wygladalo to tak jakby cos sie zacinalo po nastwieniu ostrości i puszka nie chce zrobic zdjecia. Dodam, ze ze szkielkiem kitowym ten problem nie wystepuje. Prosze o porade i pozdrawiam

A na pewno jesteś co najmniej 1,5 metra od fotografowanego obiektu? :)

MarcinZ
26-10-2005, 13:10
No to tu mnie kolega zaskoczyl. Zeczywiscie moglem byc nieco blizej niz 1,5m. Chyba nie doczytalem manuala. Dzieki za info.

Antonina
26-10-2005, 13:12
Zależy, jaka suma jest dla ciebie do zaakceptowania trzeba pamiętać czy będziesz dalej inwestował w sprzęt ja kiedyś też kupiłam parę obiektywów z dolnej pułki i był naprawdę problem ze sprzedażą nie wspominając o stratach, jakie to niesie za sobą trzeba pamiętać, że dobre obiektywy nie tracą na wartości tak jak te tanie (ciemne) a na początek poleciłabym Tamrona SP AF28-75mm f/2,8 XR DI LD

MarcinZ
26-10-2005, 13:19
Widze, ze cena (ok 1,5 tys) jest dla mnie do zaakceptowania. Pojade gdzie do sklepu i sobie przymierze do puszki

kwasik
26-10-2005, 16:04
No to tu mnie kolega zaskoczyl. Zeczywiscie moglem byc nieco blizej niz 1,5m. no nawet nie gadaj.... :?

Fodo
26-10-2005, 23:40
przymierzałem Sigmę 70-300 do D70s i w ogóle nie chciała ustawiać ostrości - ani drgnęło

martin75
27-10-2005, 07:55
no chyba nie chcecie powiedzieć że sigma 70-300 DG APO nie współdziała z nikonem ?!..........może trafiliście na takie egzemplarze ?.............bo ja właśnia zamówiłem takowy do D50 i zaczynam mieć obawy :(

może ktoś to wyprostuje !!! (mogę jeszcze zrezygnować z zamówienia)

Antonina
27-10-2005, 08:15
no chyba nie chcecie powiedzieć że sigma 70-300 DG APO nie współdziała z nikonem ?!..........może trafiliście na takie egzemplarze ?.............bo ja właśnia zamówiłem takowy do D50 i zaczynam mieć obawy :(

może ktoś to wyprostuje !!! (mogę jeszcze zrezygnować z zamówienia)

Witam
Nie przejmuj się działają na pewno tylko niektórzy zapominają, że należy zablokować pierścień przysłony.
Pozdrawiam

martin75
27-10-2005, 09:07
OK, dzięki

PS
a to blokowanie pierścienia polega na jego przsunięciu w jakieś konkretne położenie ???

Antonina
27-10-2005, 09:28
Musisz zamknąć całkowicie przysłonę zobaczysz na pierścieniu pierwsze cyfry są czerwone to do tej pozycji przykręć powinno zaskoczyć usłyszysz takie cyknięcie.

martin75
27-10-2005, 10:15
jasne, dzięks !

Jurek1
28-10-2005, 15:46
Często korzystam z w/w sigmy i ngdy nie miałem takich problemów. Zaskakujace to to zjawisko. Ostatnio robiłem zdjądka na zawodach jeździeckich i są super.

akustyk
28-10-2005, 16:00
przymierzałem Sigmę 70-300 do D70s i w ogóle nie chciała ustawiać ostrości - ani drgnęło
bo tam jest po lewej taki przelacznik AF/MF :-)
jak jest w MF to generalnie mozna sobie poczekac az drgnie. dosc dlugo :-)

nie brac tego co napisalem na serio :)
obiektyw jest miodek. za te pieniadze to super szkielko. i nawet jak na Sigme ma bardzo przyjemne kolory

ajjk
28-10-2005, 20:02
Dziwne przypadki z ta sigmą mam ten sam model i jest wszystko ok . Nawet ostrość przyzwoita. Z tamronami 28-75 radzę uważać mam już drugi egzemplarz i jestem zawiedziony. BF ok obiektyw nowy ze sklepu a ostrość szkoda pisać.

leszeg
06-11-2005, 00:32
własnie czekam na paczke z sigmą i aż mi sie włos zjezył ale czytajac do konca juz moge iść spac spokojnie. Myslę ze mówicie o tej najnowszej 70-300 apo dg macro

W.K.
06-11-2005, 23:30
polecam przestudiowanie instrukcji przed podpieciem obiektywu :mrgreen:

pozdro
Wlodek

Maksiasty
07-11-2005, 03:54
A na pewno jesteś co najmniej 1,5 metra od fotografowanego obiektu?

Chciałem tylko przypomnieć, że w trybie Macro możemy być 95 cm od obiektu i złapie nam ostrość :-)

leszeg
07-11-2005, 08:13
Maksiasty, w danych na strona piszą ,że 59 cm. Co do zapoznania sie z instrukcją to bedzie problem bo mnie rosyjskiego uczyli tylko. Myslę ze pismo obrazkowe pomoże. narazie czekam az poczta sie obudzi i przywiezie.

Maksiasty
07-11-2005, 13:02
Przy takiej ogniskowej to 59cm byłoby rewelacyjne... Choć niestety jest to literówka i komuś cyferki wklepały się odwrotnie. Zresztą jak będziesz miał rzeczoną instrukcję w ręce to na przykład w angielskiej części na samym dole jest tabelka gdzie Minimum Focusing Distance to 0.95m (37.4in). Mam nadzieję, że nie będziesz tym faktem rozczarowany.

leszeg
07-11-2005, 13:10
Weszedłem sobie na jankeską strone sigmy i tam przy danym obiektywie jest link do tabelek i doczytałem conieco. Nie moge być rozczarowany bo za te pieniadze chyba nic lepszego,nowego nie kupię. Nadal czekam na pocztyliona, oj on chyba na piwo dzis nie zarobi.

[ Dodano: Pon 07 Lis, 2005 ]
no i piersze próby wieczorem ale tylko manualne a raczej mechaniszne. Po podpieciu odpalił bez problemu. W porównaniu z silniczkiem Nikkora to kierat :) ale jest prawie tak samo szybki z AF. łapie ładnie ostrość i jak narazie jestem zadowolony. problem był tylko z przełacznikiem macro na obiektywie. Najpierw nie chciał sie przełaczyc a ja juz zaskoczył to nie chciał sie wyłaczyc. To jest chyba zalezne od ogniskowej jaka jest w danej chwili na obiektywie. druga próba wyszła juz ok. Ale nie pamietam jak to robiłem :). Sigma jest made in japan tylko instrukcja jest od apo II macro super. W tej nowej jest inny przełacznik od blokowania chyba przysłony. Wazne tez ze po złozeniu wchodzi do bez problemu do mojego nowego plecaczka :)