PDA

Zobacz pełną wersję : krata browaru dla tego co mnie nauczy



Niedzwiedz
19-07-2007, 13:38
generalnie nie lubie PSa itp, jedyne co robie dluzej to cz/b foty i do tej pory myslalem ze calkiem dobrze mi to idzie
ale do dzis kiedy zobaczylem to :

http://www.pbase.com/jrodrigo/india_pobreza/


dla tego ktory mnie nauczy tak robic czarno biele stawiam krate browaru ! ! !

te cz/b sa piekne poprostu :)

adrian
19-07-2007, 13:40
To ja postawię drugą kratę jak będę mógł uczestniczyć w naukach ;)

Niedzwiedz
19-07-2007, 13:43
o niezle :) mowie wam ile ja godzin nad tym spedzam , ale marnie mi idzie :) gdzie jest tu sukces ? w kolorowych scenach ?

koziak
19-07-2007, 13:46
Od dłuższego czasu przeszukuję sieć aby się dowiedzieć jak zrobić takie BW, ale na próżno. Więc jak znajdzie się ktoś kto mnie oświeci jak robić taką fotografię BW to będę bardzo wdzięczny !!! Tylko kto zdradzi taką tajemnicę???

adrian
19-07-2007, 13:46
Mam podobnie... Ale jakoś nie udało mi się uzyskać cz-b zdjęcia, które by tak ekstra wyglądało ja te z twojego linka. Ekstra kontrasty, mniam, mniam. ;)

Niedzwiedz
19-07-2007, 13:49
koziak doloz krate browaru , jakis smakosz browki sie skusi wkoncu :)

Macro
19-07-2007, 13:53
To i ja dokładam :P

koziak
19-07-2007, 13:53
W takim razie dokładam jeszcze jedna kratę i flaszeczkę. Jak już znajdzie się jakiś MASTER w tej dziedzinie to możemy razem wypić za mistrza!!

Borowa
19-07-2007, 13:55
dalej kolejna za nauki!!!
Uwielbiam ten klimat - znaczy BW z mocnym kontrastem
ostatnio akty tak pozamienialem, ale nadal to nie to
Wiec szukam SANSEJA!!!! nadal.....

fragles
19-07-2007, 13:56
no to i ja dorzucam butelkę czegoś dobrego

Niedzwiedz
19-07-2007, 13:58
5 krat browaru flaszka i butelka czegos dobrego :) hmm hmm

bubel
19-07-2007, 13:59
jakby ktos nie czytal komentarzy na tej stronie, to sam autor opisuje co-nieco ze swoich "tajnikow".

"Many people have asked me about B&W treatment.

It's not easy to explain because each photo require a different process, but I'll try to explain some "general tricks":

You need strong blacks to create this kind of images... In other words, pure blacks. To get them you can raise contrast but your image will become defective before you get black enoguh. So, it's better to use (also) Levels and Curves.

If you are familiarized with histograms you will know that in the left side you have the darkest information. Usually you move the left arrow to the point where the histogram begins. Doing that, you have a point of pure black in your image, but this isn't enough. You need more than a point, so I move left arrow more to the right. All the information I leave in the left side will be pure black. So, I'm loosing information (some grey areas now will be black, no detail... but it's ok)

Same with whites. You need some pure whites in your image (but not so many as blacks)

The other consideration is: normally a global process is not great for all the image. So, you must begin with general adjustments, but you will also probably need some parcial adjustments. I usually select an area, apply a big father and adjust again Contrast, Levels...

There is a soft called ImagingFactory that does automatically a big portion of the work, but you probably will need anyway some parcial adjustments. I didn't use this program (I did eveything "manually")

Obviously, depending on the image, other adjustments will be also necesary.

Cheers!"

koziak
19-07-2007, 14:00
Może STIG? Mam wrażenie, że kiedyś widziałem jakiś portret w jego wykonaniu bardzo zbliżony do tej techniki BW.

Niedzwiedz
19-07-2007, 14:03
bubel wlasnie tak robie swoje cz/b i do tej pory tak robilem :)

alexkoz
19-07-2007, 14:09
Niexwiedziu proponuję pewien zabieg który może doprowadzić nas wspólnie docelu, a mianowicie. Powiesimy gdzieś na sieci parę dobrych samplowych RAWów, każdy z zaintteresowanych konwersją weźmie je na warsztat i zamieści z powrotem na forum. Razem dokonamy oceny naszych prac. Ci którym uda uzyskać się najlepsze efekty według reszty gremium mają obowiazek szczegółowo opisać "step by step: w jaki sposób uzyskali efekt w zamian ciesząc się obiecanym browarem :)

bubel
19-07-2007, 14:20
dokladnie, niech ktos wrzuci fote do przerobki, nawet niekoniecznie raw. bo mozna mowic o roznych technikach, ale nie wiadomo co was zadowoli :D

gadas
19-07-2007, 14:26
W kwesti browaru to mogę też sie przyłączyć .

Widzieliście Full EXIF Info :

Date/Time 24-Oct-2005 16:09:33
Make Canon
Model Canon EOS 5D
Flash Used No
Focal Length 28 mm
Exposure Time 1/500 sec
Aperture f/2.8
ISO Equivalent 400
Exposure Bias -1/3
White Balance (-1)
Metering Mode matrix (5)
JPEG Quality (6)
Exposure Program aperture priority (3)
Focus Distance

Może jest to cecha innego programu do RAWu ? np opisuje taki FOTOPOLIS (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3500)

Valdek_Tychy
19-07-2007, 14:26
No może na browar nie zarobię ale ja to robię m.in. tak:
1.oryginał ze strony wskazanej przez niedzwiedzia

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.pbase.com/o4/33/569733/1/51643747.TkLINjrz.c02IMG_1668.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img293.imageshack.us/img293/3339/51643747tklinjrzc02img1sz6.jpg)
2. moje cz.b.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img293.imageshack.us/img293/7778/beznazwy3fg3.jpg)
3.z tej samej strony

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://k43.pbase.com/o4/33/569733/1/51642922.k31TePLn.a14IMG_2485.jpg)
4.i moje cz.b

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/img411/5090/beznazwy2bk7.jpg)
5.i kolejne w oryginale

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.pbase.com/o4/33/569733/1/51642918.Jl0v4wQw.a10IMG_2105.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/img411/7809/51642918jl0v4wqwa10img2tf2.jpg)
6.oraz moje cz.b.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/img411/4254/beznazwy1gf4.jpg)

Zdjęcia nie są mojego autorstwa pochodzą ze strony http://www.pbase.com/jrodrigo i jeśli w jakiś sposób naruszają reguły forum to usunę.Zamieściłem je tylko poglądowo.


Moj sposob na cz.b. foto :
w PS po otwarciu fotografii w zakładce "obrazek" wybieram "obliczenia" i następnie wg.potrzeb dostosowuję kanały.
Przeważnie czerwony lub niebieski ustawiam na krycie (w zależności od potrzeb 60-80%)

Niedzwiedz
19-07-2007, 14:31
Valdek daj mnie ty swoje gg ;)

Valdek_Tychy
19-07-2007, 14:33
nie dokończyłem pisać bo mi kompa zawiesiło i musialem go zrestartować a moje gg3869747 jestem niewidoczny


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img293.imageshack.us/img293/3245/tutekoe1.jpg)

mniej więcej wyjaśnia to co i jak
Po operacjach na kanałach można jeszcze dopracować obraz krzywymi i poziomami wg. własnych potrzeb
Rezultat otrzymujesz w postaci pliku wielokanałowego który nie da się zapisać jako jpg a jedynie jako PSD więc trzeba go przekonwertować najpierw do trybu "skala szarości" a później do RGB.

Sebastiann
19-07-2007, 14:38
to ja dorzucam Johnnego Walkera :D... moze jakis tutek mniej wiecej jak sie za to zabrac:)

pebees
19-07-2007, 14:40
To ja sobie pozwolę też, jak Waldek, pokazać moje b&w z kilku z tamtej strony :)

1.
http://pbs.linux.net.pl/chwila/bw1.jpg
2.
http://pbs.linux.net.pl/chwila/bw2.jpg
3.
http://pbs.linux.net.pl/chwila/bw3.jpg

Dobre są, czy do du..szy ? :)

Niedzwiedz
19-07-2007, 14:49
one sa dobrze przygotowane gorzej cos takiego z rawa szarpnac :)

alexkoz
19-07-2007, 14:56
dokładnie, przed chwilą tez przekonertowałem jedno zdjęcie z tej strony do B&W. Efekt praktycznie od razu był zadawalający. Pozostaje kwestia dobrego naswietlenia kadru i korekty w postprocssingu zanim przejdzie się do czerni-bieli.

elanek
19-07-2007, 15:08
dokładam 5 flaszek śliwowicy łąckiej i 5 flaszek przedniego góralskiego żyta :)

Niedzwiedz
19-07-2007, 15:08
ano to teraz trzba swoie foto wziac i zrobic
:)

bukowy dziad
19-07-2007, 15:28
no to ja ybm widzial tego dziadka tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img517.imageshack.us/img517/6893/51643747tklinjrzc02img1gn2.jpg)

jak ktos uwaza, ze starczy na krate bro to pisac;)

swoja droga zauwacie, ze bw z egzotycznych dla nas rejonow przewaznie wygladaja ciekawiej, ze wzgledu na kolor skory osob na zdieciach - u nas po prostu kontrast sie inaczej rozklada.

ozzy
19-07-2007, 16:15
przyłączyłbym się do prośby o powieszenie jakiegoś RAWa...

wilus
19-07-2007, 16:44
no ja też mam świetny sposób na conwert b/w

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/b32ad99939fdb032-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/95e1383685837cfb-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)

bombel
19-07-2007, 17:39
1. Po pierwsze - przerabiacie na b&w zdjęcia, które same z siebie w kolorze są świetnie zrobione i naświetlone. Ich autor ma swoją manierę - prawie wszystkie kolory wzięte z jego strony będą dobrze wyglądać po konwersji do b&w, bo są specyficzne, jednostkowe i naznaczone jego okiem i ręką.

2. Poza obrazkiem pipy (tego urządzenia do lania piwa z beczki) wszystkie inne powieszone tutaj są zdjęciami Hindusów - ludzi o specyficznej karnacji. Nie przerabiajcie ich - weźcie zdjęcia ludzi z warszawskiej ulicy, będziecie mieli dobry punkt startu.

3. Ktoś miał dobry pomysł - powieście parę RAWów, np. parę streetów Niedźwiedzia - i wtedy bierzcie się za konwersje. Zrobić niezłe b&w ze świetnego kolorowego wbrew pozorom nie jest trudno; zrobić świetne b&w z normalnie (nie mistrzowsko) naświetlonego RAWa już nie będzie taką bułeczką z masełkiem.

4. Czy ktoś policzył, ile tych krat i flaszeczek jest w puli? Bo nie wiem, czy nie poczekać jeszcze troszkę... :)

Zbigniew
19-07-2007, 17:40
Valdek - a mógłbyś jakąś większą teorię dorobić do tego mnożenia warstw ? Bo z tego co widzę, to po prostu mnożymy sobie dwa kanały i z tworzymy trzeci o odpowiednim opacity. No ok - o ile w praktyce to działa, to czy jest tutaj jakaś większa logika, czy wszystko pozostaje na poziomie wyczucia/praktyki ?

botak
19-07-2007, 18:02
przychylam sie do propozycji bombla, aby wszyscy eksperymentowali na jednym zdjeciu.
Poniewaz mam duzo zwyklych zdjec, to moge jedno wrzucic :)

A moze zrobimy to bez uzycia Photoshopa? tylko LIGHTROOM, NX i takie tam?

ten kto zrobi najlepsze, pisze tutka i zbiera pule :)

NEF dostepny tutaj DSC4506.rar (http://www.botak.nazwa.pl/DSC4506.rar) plik spakowany zajmuje 10,8MB

wyglada tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.botak.nazwa.pl/b_and_w.jpg)

Valdek_Tychy
19-07-2007, 18:03
Valdek - a mógłbyś jakąś większą teorię dorobić do tego mnożenia warstw ? Bo z tego co widzę, to po prostu mnożymy sobie dwa kanały i z tworzymy trzeci o odpowiednim opacity. No ok - o ile w praktyce to działa, to czy jest tutaj jakaś większa logika, czy wszystko pozostaje na poziomie wyczucia/praktyki ?

Nie ma w tym żadnej filozofii - wypróbowalem takiego konwertowania do cz.b. i mnie on odpowiada choćby nie był zgodny z żadną sztuką konwersji.
Oczywiście zdjęcie przed konwersją można nieco poprawić czy to poprzez obróbkę w PS czy już na etapie robienia.

Tak na szybko wstawię zdjęcie (o zgrozo z HP) w kolorze i cz.b. zrobione moim sposobem.Przy czym zastrzegam,że jest to na szybko bo kończę pracę i nie mam już czasu bawić się.

1.Kolor

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img57.imageshack.us/img57/3864/kolorua2.jpg)
2.czb.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img57.imageshack.us/img57/6803/czbfd2.jpg)

Proszę nie krytykować treści to tylko zdjęcie poglądowe ;)

ozzy
19-07-2007, 18:19
Poniewaz mam duzo zwyklych zdjec, to moge jedno wrzucic :)

nie obraź się, ale masz może jakieś ostre?;)


A moze zrobimy to bez uzycia Photoshopa? tylko LIGHTROOM, NX i takie tam?
eee, nieeee... ja nie mam lightrooma, NXa ani innych takich tam, tylko GIMPA. Większość ludzi robi w PS, więc zostańmy może w takim klimacie

Zbigniew
19-07-2007, 18:27
Nie śmiejcie się tylko - tak sobie spróbowałem. Ale w sumie ten się nie nauczy, który nie próbuje. LR + leciutko PS. Poza tym mam chyba ciemno nastawiony monitor - u Was może być jaśniej.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img462.imageshack.us/img462/9885/35734087vs1.jpg)

botak
19-07-2007, 18:27
mam, ale mialo byc niedoskonale ;)

ale tak sie teraz troche pobawilem...
ze zrobieniem konwersji do b&w jednego konkretnego zdjecia, nie jest problemem.
Problem to zrobic to tak, aby ustawienia pasowaly do roznych zdjec z roznymi kolorami.
Tylko pewnie tak sie nie da... i może tak jest lepiej (ciekawiej).

W kazdym badz razie, jak sie "wiekszosci" nie podoba zdjecie, to moge wrzucic cos innego.
Jesli ktos ma fotke ale nie ma gdzie jej umiescic, to moge wspomoc miejscem na serwerze.
bede przed kompem gdzies o 20. jak ktos chce niech wysle zdjecie meilem na [email protected]

Niedzwiedz
19-07-2007, 18:35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


pal licho ostros to jest moia wersja tzn szybka jak mowilem nie lubie siedziec nad fota godzinami w PS

ciekawe gdzie Czarnoj jest on lubi Jasia Walkera ;)

btw zdjecie bardzo fajne i ciekawym szklem zrobione :) konwersja w NC i PS do szumu i zmienjszania

stig
19-07-2007, 18:46
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img111.imageshack.us/img111/4516/bandw1mi7.jpg)

akrzykalski
19-07-2007, 19:01
A co mi tam... :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wrzaski.z-krakowa.pl/misc/bw_conv1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wrzaski.z-krakowa.pl/misc/bw_conv3.jpg)

Pozdrawiam
AK

Trevor
19-07-2007, 19:15
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img67.imageshack.us/img67/9427/kkkud0.jpg)

segl
19-07-2007, 19:26
no to ja tez spróbuje


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fadein.pl/nikon/BW_conwert.jpg)

Trevor
19-07-2007, 19:43
widzę, że wresja ze skórą "opaloną" tylko u mnie i stiga:)

Niedzwiedz
19-07-2007, 19:49
teraz to sie zrobil konkurs na kraty piwa wokery itp ';)

sote
19-07-2007, 19:54
i ja tez sprobuje :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img131.imageshack.us/img131/6607/dsc4506um5.jpg)

dziadek

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img168.imageshack.us/img168/4829/dziadektt4.jpg)

i kranik

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img168.imageshack.us/img168/9039/kraniktm2.jpg)

akrzykalski
19-07-2007, 20:00
mam nadzieje ze koledzy mnie nie zjedza za spam, ale podeśle jeszcze jedną wesję (final cut) :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wrzaski.z-krakowa.pl/misc/bw_conv4.jpg)

Pozdrawiam
AK

gadas
19-07-2007, 20:14
No to tak :

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img57.imageshack.us/img57/3899/51643747tklinjrzc02img1oi6.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/img233/1908/bandwna2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img54.imageshack.us/img54/5447/bandwxm1.jpg)

depcius
19-07-2007, 20:17
Moja propozycja


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img262.imageshack.us/img262/980/dziewczynkapv0.jpg)

botak
19-07-2007, 20:59
taaa tylko teraz jak to porownac.
mam propozycje - zrobie wieczorkiem jakas "porownywarke" i bede wrzucal w nia zdjecia ktore zrobilisicie.
moze bedzie latwiej

Niedzwiedz
19-07-2007, 21:13
narazie podoba mi sie moje ale to wrodzona skromnosc ;) jednak nie wiem czy mamy polot do goscia :(

BrylantS
19-07-2007, 21:26
A ja tak to widze


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

akrzykalski
19-07-2007, 21:39
narazie podoba mi sie moje ale to wrodzona skromnosc ;)

ciekawe, mi tez sie podoba moje - to pewnie przez powieszona przed nosem kratową "marchewkę" oraz pewną cechę narodową :mrgreen:

heplin
19-07-2007, 21:45
Ja moze tak obiektywnie ocenie. Niestety za slabe umiejetnosci zeby stanac do wyscigu o krateczki. Przegladnalem kilka razy wszystkie propozycje i najbardziej podoba mi sie konwersja depciusa.

Niedzwiedz
19-07-2007, 21:55
nie ja tam zadnej krateczki marchewkowej nie mam mam swoich 8 ups 2 bo reszta se skonczyla ;) depicjusza jest ok ale mdle w cieniach :( jak by w cieniach moja a w swiatlach depiciusa ?

Ryszard Gałgan
19-07-2007, 22:01
trochę inaczej walcze z S/W i wychodzi co tylko chcecie -Lab -Ctrl 1 - a potem już zabawa..........
z Indii np. tak

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tkdami.pl/~kornecka/rysio/IndieA.jpg)
RG

Al Bundy
19-07-2007, 22:02
To i ja zabawiłem się minutkę ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/image/32587.jpeg)

Proponuję aby autor dał fotę którą chce pozbawić barwy a później wszyscy zapodamy swoje wersje bez dopisków by było łatwiej porównać... ;)

akrzykalski
19-07-2007, 22:03
Ja moze tak obiektywnie ocenie. Niestety za slabe umiejetnosci zeby stanac do wyscigu o krateczki. Przegladnalem kilka razy wszystkie propozycje i najbardziej podoba mi sie konwersja depciusa.

Za kontrast tej wersji daje plus. Niestety wielki minus za efekt przepałow w jasnych partiach - po prostu pewne informacje bezpowrotnie przy obrobce zostaly utracone (widac to szczegolnie na spodenkach).

OK, ja lepiej nie bede mowil o obiektywizmie ;), ale wersja Zbigniewa mi sie podoba - misialem to napisac.

Pozdrawiam
AK

Zbigniew
19-07-2007, 22:05
A może zamiast konkursu piękności napiszemy w skrócie jak robiliśmy konwersję ? ;)

U mnie było:
- w LR - ogólne ustawienie kontrastu, jasności, pierdół
- w LR - grayscale i merdanie sześcioma suwakami kolorów, połączone z poprawkami krzywej (dokładniej ustawieniami darks/shadows/lights)
- lekkie mizianie w PSie - głównie drobna korekta historgramu i ręczne poprawki w kilku miejscach z wykorzystaniem dodge/burn - rozjaśniłem m.in. cienie na skórze, przyciemniłem trochę tło i LD róg

Próbowałem też z fotami z Indii - tam wystarczy szybka zabawa tak, jak podał Valdek, przy czym stopień zmiksowania kanałów dobierany jest rzeczywiście bardzo doświadczalnie.

Borowa
19-07-2007, 22:28
Witam
wrzucam moje propozycje,
wrzucam 4 z opisami co robilem, a raczej czego uzyłem

1) wywolanie NEFa tylko w PS3 - bez dalszej obróbki

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img410.imageshack.us/img410/588/tylkowywolwps3wn0.jpg)

2) wywolanie As shot w kolorze konversja przy pomocy NikColor BW Dynamic

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img50.imageshack.us/img50/2397/wywasshotnikcoldynbwcm9.jpg)

3) wywolanie As shot w kolorze konversja przy pomocy AllienSkin Exposure B/W film - colortype filter

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/6449/wywasshotalienskinbwcolzv8.jpg)

4) wywolanie As shot w kolorze konversja przy pomocy AllienSkin Exposure B/W film - colortype filter + levels

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/3559/wywasshotalienskinbwcolwp4.jpg)

Dajcie znac co sadzicie
Jak cos to jeszcze pobawie sie

Pawel

kazde zdjęcie zostało pomniejszone do 800 dłuższy bok i potraktowane smart sharp filter

paraki
19-07-2007, 22:42
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img452.imageshack.us/img452/8120/bandw01wr7.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img452.imageshack.us/img452/7110/bandw02kg7.jpg)

Ryszard Gałgan
19-07-2007, 22:54
skoro na zadany temat to b. proszę - metoda jw. bez korekty struktury fotki.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tkdami.pl/~kornecka/rysio/IndieB.jpg)

Niedzwiedz
19-07-2007, 23:06
?nadal moja mi sie podoba , chlopaki robic dziewczynke na fonntanie nie tamte z indii :)

Niedzwiedz
19-07-2007, 23:09
borowa 3 ciekawa :)

Zbigniew
19-07-2007, 23:11
Borowa 3 bardzo dobra, bo ubranie nie jest trwale wybielone, a twarz dziecka nie wygląda tak, jakby przez rok pracowało w Indiach w kopalni węgla.

Andy_O
19-07-2007, 23:14
Ponieważ ostatnio dłubałem sesję cz-białą (pierwszy raz w życiu), to i ja stanę do "konkursu" :-)


http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/_DSC4506.jpg
źródło (http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/_DSC4506.jpg)

Niedzwiedz
19-07-2007, 23:18
andy wygasiels switatla a juz myslalem ze z kratka wpadne do ciebie :)a

JK
19-07-2007, 23:18
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.jks.com.pl/foto/abc.jpg)

akrzykalski
19-07-2007, 23:24
@Andy
Nie chce za bardzo się ślinić, ale baaardzo podoba mi się Twoja wersja!

Andy_O
19-07-2007, 23:28
baaardzo podoba mi się Twoja wersja!

Wymyśliłem sobie, że chcę oddzielić dziewczynkę od tej jasnej plamy w lewej górnej ćwiartce (rozprasza mnie) i zachować detale wewnątrz fontanny. Wywalenie jasnej plamy poskutkowało wywaleniem jasnych kropelek. Ale ręcznie ich wyciagał dzisiaj nie będę :-).

fragles
19-07-2007, 23:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img74.imageshack.us/img74/6627/bandwcopych7.jpg)

depcius
19-07-2007, 23:33
Niedzwiedziu poprawilem cienie, spojrz jeszcze raz i napisz co myslisz :)

Niedzwiedz
19-07-2007, 23:46
andy rozjasnij swiatla do 250 i bedzie cacy :) apotem mow gdzie z ta krata jechac , depcius za mdle cienie :(

Andy_O
19-07-2007, 23:54
andy rozjasnij swiatla do 250 i bedzie cacy :)

Ależ Ty małostkowy jesteś :-) .. ja tam nawet na histogram nie spojrzałem. Na oryginale dziewczynka była "przygnieciona" z lewej strony jadną plamą i to był dla mnie priorytet.
Małe dziecko, a Tobie browar w głowie?? ;-)

Erie
19-07-2007, 23:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img165.imageshack.us/img165/6027/dsc4506ho4.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img252.imageshack.us/img252/6513/dsc4506overlaypc8.jpg)

dwa różne podejścia - moze komuś się spodobają, a może nie :)

bonnum
20-07-2007, 00:08
No dobra.. zwycięzca jest.. ale jak to zrobiłeś??

Niedzwiedz
20-07-2007, 00:11
niewiem czy dam rade wypic tyle browki ;) hehe :)

Erie
20-07-2007, 00:17
niewiem czy dam rade wypic tyle browki ;) hehe :)

dasz :D

bombel
20-07-2007, 00:18
Przykro mi to mówić Koledzy - ale te prace tylko potwierdzają moją tezę, że nie da się z kiepskiego zdjęcia zrobić dobrego b&w. Co ja mówię, dobrego! Miernego choćby...

Dobrego zdjęcia to z tego nie będzie i już. A konwersja do b&w? Skoro zdjęcie nijakie, to i po konwersji też nijakie.

Pomijając ewidentne błędy w sztuce (jak przepalenia i przepastne płaty czerni) zwycięzcę można równie dobrze wybrać metodą na chybił-trafił.

Erie
20-07-2007, 00:21
Przykro mi to mówić Koledzy - ale te prace tylko potwierdzają moją tezę, że nie da się z kiepskiego zdjęcia zrobić dobrego b&w. Co ja mówię, dobrego! Miernego choćby...

Dobrego zdjęcia to z tego nie będzie i już. A konwersja do b&w? Skoro zdjęcie nijakie, to i po konwersji też nijakie.

bombel da się dużo z tego zdjęcia wyciągnąć i dobrze o tym wiesz (pewnie teraz siedzisz gdzieś i po cichu przygotowujesz wersję, która nas wszystkich zmiecie wraz ze skarpetkami hehe)

PS chwilowo najlepsza moim zdaniem jest wersja JK

Andy_O
20-07-2007, 00:28
Wg mnie na wspomnianym zdjęciu głównym problemem jest brak ostrości na twarzy. Jest za to na bucikach :-)
No i poważnym błędem fotografa było to, że nie była to dziewczynka hinduska :-)

bombel
20-07-2007, 00:29
pewnie teraz siedzisz gdzieś i po cichu przygotowujesz wersję, która nas wszystkich zmiecie wraz ze skarpetkami hehe

Chętnie bym wystartował w zabawie, ale najzupełniej szczerze mówiąc nie widzę tu potencjału. Nawet potencjaliku...

A wiesz Erie, że mnie nie trzeba do takiej zabawy namawiać, :) , bylem widział jakieś najmarniejsze szanse powodzenia.

darsedz
20-07-2007, 00:32
to daj zdjęcie "z potencjałem" w kolorze - przeróbmy je i popatrzmy... ty tez ... co ty na to?

Andy_O
20-07-2007, 00:34
Następnym razem o dostarczenie materiału poprosimy Tyszkę ;-)

botak
20-07-2007, 09:04
bombel z dobrego zdjecia to kazdy potrafi
Wlasnie o to chodzilo aby ze zdjecia gdzie jest duzo jasnego i duzo ciemnego cos wyciagnac.
Gdyby zdjecie bylo idealne, to bym go do tej zabawy nie dal. Prosb o zdjecie bylo kilka, mogl dac kazdy.
A tak z ciekawosci, to chcialbym zobaczyc jak robisz takie zdjecie.
Dziewczynka zrobila tylko jedno "podejscie" bo udalo jej sie uwolnic od rak taty.
Trwalo to z 3s i zdjecie zrobilem w ostatniej chwili.
Ciekawy jestem jak lapiesz ostrosc na oczy modelki, panujesz nad swiatlem i tym co sie dzieje w tle.

Tak tylko sobie zale wylalem, bo skrytykowac kazdy potrafi,
jesli ktos sie do zabawy przylaczyc nie chce, to nie musi :)

elanek
20-07-2007, 09:13
kolega Gadas fajnie przerobił hindusa...

life
20-07-2007, 09:59
widzę że są lepsi ale pokaże swoje :) dodam tylko że nie używałem masek


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img340.imageshack.us/img340/2199/s1aop6.jpg)

alexkoz
20-07-2007, 10:34
erie rewelacyjnie wyciągnąłeś moim zdaniem strukturę tego granitu, mi się nie udało:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://alexkoz.ovh.org/galeria/pictures/_DSC4506alex.jpg)

Erie
20-07-2007, 10:43
erie rewelacyjnie wyciągnąłeś moim zdaniem strukturę tego granitu, mi się nie udało:


a dziękuję - zabieg dość prosty, ale troszkę czasochłonny (dość długo działa filtr) - lokalne wyrównywanie poziomów (local equalization) z bardzo dużym promieniem na nowej warstwie i potem odpowiednie mieszanie

PS ile się mój kumpel namęczył z pisaniem takiego filtru do swojej magisterki - rany boskie, chyba pół roku siedział i dłubał różne algorytmy, aby szybkie było, a na koniec i tak oddał jakąś wolną wersję, aby tylko mieć mgra :D

alexkoz
20-07-2007, 10:48
erie, te filtry twojego kupla są jakoś w ogóle dostepne?

Erie
20-07-2007, 10:55
erie, te filtry twojego kupla są jakoś w ogóle dostepne?

Ten filtr ktory opisałem jest normalnie w Corel PhotoPaint, a kumpel pisał filtry dla celów naukowych - próbował je optymalizować, więc jego dokonania są dostępne tylko jako kod. jeśli Ci to coś da to poproszę go o udostępnienie, choć wątpię, że będą przydatne.

alexkoz
20-07-2007, 11:17
Jestem typowym uzytkownikiem psa (w dodatku jeszcze w wersji elements) więc chyba wchodza tylko w grę pluginy typu .8bf

Erie
20-07-2007, 11:30
Jestem typowym uzytkownikiem psa (w dodatku jeszcze w wersji elements) więc chyba wchodza tylko w grę pluginy typu .8bf

to niestety odpada, on ich nie pisał jako pluginy do PSa

bombel
20-07-2007, 13:55
Odpowiadam jakby po kolei...


to daj zdjęcie "z potencjałem" w kolorze - przeróbmy je i popatrzmy... ty tez ... co ty na to?

Wydaje mi się, że po większej części chodzi Wam o reportażowe zdjęcia ludzi - to znaczy obrazki, jakich nie mam i nie robię. Gdybym dał jakieś swoje 'streety', byłoby jeszcze gorzej niż jest teraz. :)

A jeśli idzie o jakieś potencjały bez ludzi (landszafty, rośliny, architektura, zwierzaki, itp) mogę poszukać czegoś z potencjałem...







bombel z dobrego zdjecia to kazdy potrafi

Tak, też tak uważam. Z dobrego o wiele prościej, zawsze to twierdziłem. Z mistrzowskiego najprościej. :)





A tak z ciekawosci, to chcialbym zobaczyc jak robisz takie zdjecie.

Niepotrzebnie się unosisz, bo nie chciałem Cię urazić ani - broń boże - wyśmiać. Zdjęć o jakie pytasz nie robię, bo zdjęcia ludzi mnie nie bawią i uważam, że po pierwsze są za trudne dla mnie do zrobienia, a po drugie w przeważającej większości są nudne.

Problem, myślę, jest tej natury, że wystąpiłem tu bardziej jako krytyk, niż fotograf. To, że nie potrafię zrobić dobrego portretu nie oznacza wcale, że nie umiem takiego rozpoznać. A mniej więcej od czasów Moliera - a niektórzy cofają je nawet do czasów Arystotela - utarło się nie pytać krytyka: eee, a pokaż swoje, jak tak krytykujesz...

Żeby zmierzać do meritum: nie oceniam Twojego zdjęcia, może się podobać, bądź nie... Widzę, że się satarałeś i doceniam te starania z całym należnym szacunkiem. Szczerze za to mówię - dobrego b&w - takiego na miarę tych hinduskich z niego się zrobić nie da. I tylko tyle.

gadas
20-07-2007, 21:15
kolega Gadas fajnie przerobił hindusa...
Kolego dziekuje za uznanie tym razem zamiast PS pobawiłem sie programem Nikon NX (http://www.capturenx.com/) .
Swietny tani program .

westmaciek
21-07-2007, 23:40
Ludzie a co z opcją Black&White w PS ?? Tym można cuda działać :) próbujcie :) krata się należy

Erie
21-07-2007, 23:57
Ludzie a co z opcją Black&White w PS ?? Tym można cuda działać :) próbujcie :) krata się należy

tylko Ci sie wydaje

westmaciek
22-07-2007, 00:09
Być może, ale i tak po co kopiować styl innych. Dla mnie oryginalność to rzecz bardzo wazna. Gdyby każdy umiał osiągnąć taki rezultat, to nie byłoby interesujące.

Kraftsman
22-07-2007, 11:50
Mnie najbardziej odpowiada to co zrobił z tym zdjęciem Andy_O.


(...) Many people have asked me about B&W treatment.

It's not easy to explain because each photo require a different process, but I'll try to explain some "general tricks":

You need strong blacks to create this kind of images... In other words, pure blacks. To get them you can raise contrast but your image will become defective before you get black enoguh. So, it's better to use (also) Levels and Curves.

If you are familiarized with histograms you will know that in the left side you have the darkest information. Usually you move the left arrow to the point where the histogram begins. Doing that, you have a point of pure black in your image, but this isn't enough. You need more than a point, so I move left arrow more to the right. All the information I leave in the left side will be pure black. So, I'm loosing information (some grey areas now will be black, no detail... but it's ok)

Same with whites. You need some pure whites in your image (but not so many as blacks)

The other consideration is: normally a global process is not great for all the image. So, you must begin with general adjustments, but you will also probably need some parcial adjustments. I usually select an area, apply a big father and adjust again Contrast, Levels...

(...)


Wziąłem sobie te rady do serca i wyszło coś takiego: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=31977

Chciałem dużo kontrastu, który jednak nie zdewastuje foty. Chciałem głębokich czerni, ale też w miarę płynnych przejść. Nie jestem pewien, czy się udało. Powiedzcie co sądzicie.

killertowa
27-07-2007, 14:50
Mi najbardziej spodobały się przeróbki: JK, akrzykalski (3 wersja), Stig

emilles
27-07-2007, 15:04
A próbował ktoś zrobić HDR? i wtedy przekonwertować do B&W? Myślę, że dało by to dobry rezultat, bo byłaby duża rozpiętość tonalna.

akrzykalski
27-07-2007, 15:11
A próbował ktoś zrobić HDR? i wtedy przekonwertować do B&W? Myślę, że dało by to dobry rezultat, bo byłaby duża rozpiętość tonalna.

Moje 1 i 3 zdjecie jest przerobka z HDRa. Zrobione w podrozy na szybkiego i nie do konca jestem zadowolony z rezultatu, ale na szczegółowości sporo zyskało ;) - porownaj przepalone partie. Czy sie podoba, kwestia gustu, jak widac z komentarza powyzej niekiedy moze...

Pozdrawiam
AK

akrzykalski
27-07-2007, 15:14
A tak chcialem zapytac, czy wiadomo w koncu do kogo trafia napoje ze zubozonym dodatkiem wody?? :D

Pozdrawiam
AK

JK
27-07-2007, 15:29
To chyba była tylko podpucha. Niedźwiedź sam tę kratę browaru opróżnia i nie ma nawet czasu pooglądać naszych nędznych wypocin. :-D

yetik
27-07-2007, 15:43
wersja A
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picasaweb.google.pl/fotomarekp/BW/photo?authkey=suLk4Bh0OOc#5091871253237780546)

wersja B
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picasaweb.google.pl/fotomarekp/BW/photo?authkey=suLk4Bh0OOc#5091871291892486226)

matka997
27-07-2007, 15:54
Panowie, jak wam ktoś zabierze zdjęcia bez waszej zgody, i użyje ich zgodnie ze swoimi celami, to są wątki typu: "czy to jest kradzież zdjęć?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Czy ktoś się zapytał i otrzymał zgodę autora zdjęć hindusów na kopiowanie i przerabianie?
Jeśli nie - niezależnie od szlachetnego celu edukacji - zdjęcia chyba powinny zostać usuniete.

Sculptoris
27-07-2007, 20:22
Korzystałem z pliku jpg. Przerobiony na szybko.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://interpc.pl/~ntp/b_and_w.jpg)



pozdrawiam
Sculptoris

bombel
27-07-2007, 23:25
Przerobiony na szybko.

To widać. Niestety.

ALF
28-07-2007, 02:06
to i ja pokażę moją wariację na temat dziewczynki :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img254.imageshack.us/img254/5489/0000000000000000rf7.jpg)

i wersja wzbogacona :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img405.imageshack.us/img405/9018/0000000000zf8.jpg)

Erie
28-07-2007, 09:44
bleee ALF... flara? celowo dodana? makabra :p

ALF
28-07-2007, 11:47
założę się, że gdybyś pokazał obie moje wersje tej dziewczynce, wybrała by wzbogaconą :D
a swoją drogą...tak patrzę na te wersje przekontrastowane i przypominam sobie jak stary, przedwojenny fotograf uczył mnie - pamiętaj, że dzieci nigdy nie fotografuje się z góry i na ciemno...

Iras
28-07-2007, 13:27
dorzucam się z moimi wypocinami:

pierwsze zdjęcie nieco skorygowane kolorystycznie,
drugie - desaturacja,
trzecie
konwersja wg opisu Valdek_Tychy - minus 60% niebieskiego i korekta poziomów
proszę o wskazówki :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img518.imageshack.us/img518/7158/2007071460qb6.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img518.imageshack.us/img518/8201/2007071460bwrh9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img105.imageshack.us/img105/8748/60newbwminijt7.jpg)

pozdrawiam,
Irek

Sculptoris
28-07-2007, 20:05
Mnie bardziej podchodzi wersja 3. Swoją drogą na niej najmniej widać brak ostrości ;-)

eclipse
30-07-2007, 22:58
eh, to i ja pokaze moje efekty :)

przed:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.eclipse.com.pl/ftp/nikon/fryc2.jpg)

po:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.eclipse.com.pl/ftp/nikon/fryc2bw.jpg)

przed:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.eclipse.com.pl/ftp/nikon/fryc1.jpg)

po:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.eclipse.com.pl/ftp/nikon/fryc1bw.jpg)

botak
31-07-2007, 10:37
Dla wszystkich, ktorzy chca troszeczke poczytac o konwersji do B&W
bardzo ciekawy artykuł (po angielsku)
The ultimate black and white (http://www.digitalphotopro.com/studio/the-ultimate-black-and-white.html)

killertowa
31-07-2007, 10:57
eclipse - Mnie bardziej podoba się buzia chłopca na tych kolorowych. Na czarnobiałych jest zbyt ostra i takie przedtawienie moim zdaniem go postarza.

prz3mo
31-07-2007, 13:22
Kurcze, mialem kiedys linka do polskiej strony, gdzie bylo ładnie i szczegolowo opisana technika konwersji do b&w.... Nie moge jej znalezc :(

eclipse
31-07-2007, 13:56
eclipse - Mnie bardziej podoba się buzia chłopca na tych kolorowych. Na czarnobiałych jest zbyt ostra i takie przedtawienie moim zdaniem go postarza.

zerknij na zdjecia z pierwszego posta niedzwiedzia... nie sadze, ze tam obrobka kogokolwiek odmladza :) to wlasnie caly urok tego typu obrobki ;)

Erie
31-07-2007, 14:35
Eclipse,

to pierwsze zdjęcie Twojego syna jest super w BW, ale to drugie jest jakieś dziwaczne, jakieś niewiadomo skąd światła na twarzy, ogólnie wygląda to strasznie nienaturalnie

eclipse
31-07-2007, 14:41
Eclipse,

to pierwsze zdjęcie Twojego syna jest super w BW, ale to drugie jest jakieś dziwaczne, jakieś niewiadomo skąd światła na twarzy, ogólnie wygląda to strasznie nienaturalnie

wiem wiem, to drugie jest "przerysowane", robione w jakies 30 sekund ;) nad tego typu modyfikacjami niestety trzeba spedzic troszke wiecej czasu aby uzyskac efekt w miare naturalny...

prz3mo
31-07-2007, 23:35
Kurcze, mialem kiedys linka do polskiej strony, gdzie bylo ładnie i szczegolowo opisana technika konwersji do b&w.... Nie moge jej znalezc :(

Znalazłem ! :)

http://www.cdrom.pl/index.php?title=Cyfrowa_fotografia_czarno-bia%C5%82a#

agape
03-08-2007, 23:26
a to moje działania:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img247.imageshack.us/img247/8161/dsc0035bwp5.jpg)

i po "zabiegu":


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img523.imageshack.us/img523/13/dsc0035cb2ph9.jpg)[/URL]


"mieszanie kanałów".

Erie
03-08-2007, 23:41
Agape, dlaczego od razu zrobić z tego biednego faceta zombie lub innego truposza?

Ja wiem, że facet w garniturze może się kojarzyć z panem młodym (niektórzy faceci dwa razy w życiu są ubrani w garnitur - I Komunia i ślub ;)) i dodatkowo ślub jest najbardziej nieszczęśliwym dniem dla faceta (dlatego zwykle ubierają się oni na czarno w tym dniu)... ale żeby tak od razu kostnica ;)

puchbeary
04-08-2007, 11:32
na tle innych pewnie wypadnę blado ale co tam... jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz :D
Mea culpa - nie zauważyłem linka do rawa i skonwertowałem z tego co było umieszczone na forum :(
http://img219.imageshack.us/img219/9714/bandwaz0.jpg

agape
04-08-2007, 16:35
Agape, dlaczego od razu zrobić z tego biednego faceta zombie lub innego truposza?

Ja wiem, że facet w garniturze może się kojarzyć z panem młodym (niektórzy faceci dwa razy w życiu są ubrani w garnitur - I Komunia i ślub ;)) i dodatkowo ślub jest najbardziej nieszczęśliwym dniem dla faceta (dlatego zwykle ubierają się oni na czarno w tym dniu)... ale żeby tak od razu kostnica ;)


to było tylko przykładowe zdjęcie - równie dobrze mogłam przerobić na b&w zdjęcie chomika :cool: - chodziło o efekt tj - charakter uzyskanego kontrastu, balansu między czernią i bielą itp - nie zaś o walory estetyczne samej przedstawianej akurat na nim postaci. (tak "przerobionego" zdjęcia nikt odemnie nie dostanie)


Ps. a wogole - ok - niech będzie chomik - a nawet 2 :shock:

toap
06-08-2007, 16:19
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.franciszkanie.gdynia.lycoris.pl/toap.jpg)

agape
06-08-2007, 17:19
o - to drugie mi się bardziej. :)

wlopis
07-08-2007, 11:10
moja
wersja 1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img292.imageshack.us/img292/9876/wlopisdsc4506c800xnikonap3.jpg)
wersja 2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img485.imageshack.us/img485/5677/wlopisbwgt3.jpg)

Budowa mostu łączącego Śródkę z Ostrowem Tumskim

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img119.imageshack.us/img119/5994/dsc9342b2800x1ha6.jpg)

ALF
08-08-2007, 00:47
wklejaj zdjęcia nie linki, bo te są nijakie :D

franker
13-08-2007, 23:48
moja propozycja zdjęcia z początku tematu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img255.imageshack.us/img255/2381/51643747tklinjrzc02img1jb2.jpg)

Orcha
14-08-2007, 20:29
Hihi :D Mój pierwszy post na nikonowskim forum. Poprostu premiera :oops:

Moja wizja na młodej blondyce (hinduska to ona nie jest, ani fotograf tej klasy co tamci).

Oryginał:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/08/4014caf8543155a7-1.jpg
źródło (http://images29.fotosik.pl/58/4014caf8543155a7.jpg)


Rezultat:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/08/1d74ac3fd2454aa1-1.jpg
źródło (http://images23.fotosik.pl/58/1d74ac3fd2454aa1.jpg)

Niestety tego pięknego klimatu zdjęć z pierwszej strony nie moge uchwycić - bedzie trzeba się chyba wybrać na polowanko pasujacych pod tamten styl zdjątek. A na naukę, jak tamte się robi w ps jestem chętna - jakaś zacna (acz marketowa) whiski idzie na stół odemnie :)

franker
14-08-2007, 21:36
ja tak na szybko:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img240.imageshack.us/img240/8706/4014caf8543155a7kopiaou3.jpg)

lovelas
14-08-2007, 22:38
na szybciutko :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto1.m.onet.pl/_m/4b4dc990089396dddcc4454e7b8e64f5,10,19,0.jpg)

sebah
14-08-2007, 22:51
franker Ty to ten z CB ? :lol:

moja wersja

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images30.fotosik.pl/58/11cf54e1f522faeb.jpg)

franker
14-08-2007, 23:06
fotograf: patrz mój opis, a odp. TAK.

sebah
14-08-2007, 23:25
fotograf: patrz mój opis, a odp. TAK.

i wszystko jasne...

koniec OT :D

Erie
15-08-2007, 00:09
moja wersja:
Capture NX i konwersja do BW z parametrami:
- filter hue 299
- color strength 40
- brightness 35
- contrast 35

+ dwa u-pointy na sweterku (-20% jasności i +15% kontrast)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img45.imageshack.us/img45/6078/4014caf8543155a7erieif4.jpg)

oraz z poprawką w color strength (75), reszta bez zmian


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img265.imageshack.us/img265/1791/4014caf8543155a7erietn6.jpg)

w związku z tym, że materiałem wejściowym był JPG mocno skompresowany to artefaktów JPGa jest dość dużo

Bobeck
16-08-2007, 01:59
Wykonane w Capture NX:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

wlopis
17-08-2007, 16:49
wklejaj zdjęcia nie linki, bo te są nijakie :D

poprawiłem się, linki otwarte :)

grzegorzant
17-08-2007, 19:59
Erie działa ten NX, oj działa ech...

Erie
18-08-2007, 16:42
Erie działa ten NX, oj działa ech...

w sensie że dobrze (jakość i możliwości) czy ze niedobrze (bo wolny)?

grzegorzant
19-08-2007, 16:17
w sensie że dobrze (jakość i możliwości) czy ze niedobrze (bo wolny)?
W sensie że BARDZO DOBRZE, ale też WOLNO - szkoda.

carlos_76
21-08-2007, 16:23
No to i ja dorzucę swoją wersję dziewczynki. Krzynka browarów temu kto mi powie jak ja to zrobiłem ;-)
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

A jak bym miał oceniać którąś z Waszych prac koledzy, to sam bym już zgłupiał tyle tego jest ;-) Chyba nikt już nie wie, hehehe.

jchyra
24-08-2007, 19:58
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/08/dino_cz_b-1.jpg
źródło (http://www.chyra.pl/forumnikon/dino_cz_b.jpg)

a tu kolorowy oryginał (http://www.chyra.pl/forumnikon/dino_kolor.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/08/dino_kolor-1.jpg
źródło (http://www.chyra.pl/forumnikon/dino_kolor.jpg)

grzegorzant
24-08-2007, 20:49
ale PASKUD !! :)

jchyra
24-08-2007, 21:19
ale PASKUD !! :)
może wiesz co to za zaraza?
wlazło mi to do ogródka ;-)

darsedz
24-08-2007, 22:33
może wiesz co to za zaraza?
wlazło mi to do ogródka ;-)
to teraz takie stworzonka sobie ludzie wstawiają zamiast krasnali ;)?

jchyra
24-08-2007, 23:27
to teraz takie stworzonka sobie ludzie wstawiają zamiast krasnali ;)?
mają po kilka metrów wysokości i wzbudzają olbrzymie emocje -> (http://twoje-sudety.pl/index.php?action=show&type=news&id=6237&comment=add&PHPSESSID=783c26590e0e95c89c5c92de5973de7c)

może zrobimy tam plener w cz/b :-)

darsedz
24-08-2007, 23:51
podobny ogródek mam niedaleko Poznania - plastik is fantastic - troche tym realizacjom brakuje..ale z dzieciakiem mozna pojechać:)

Maciej
25-08-2007, 23:32
Nie czytałem całego wątku (w połowie się zniechęciłem), ale to wygląda ciekawie. http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6271