PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Wielkopolska



pebees
19-07-2007, 09:35
No właśnie ... Wybieram się na rodzinny tydzień atrakcji, czyli tzw. urlop :) Zamierzamy obejrzeć Biskupin, Gniezno, Park Dinozaurów, przejechać się wąskotorówką w Wenecji, wpaść na jeden dzień do Poznania, może wpaść do Lubostronia, może do Pobiedzisk.

Drodzy Wielkopolanie - doradźcie jakąś miejscowość mniej więcej w środku tych terenów, żeby do wszystkich tych miejsc było mniej więcej tyle samo drogi (no do Poznania może być dalej :), miejscowość, gdzie znajdą się jakieś agroturystyczne gospodarstwa lub inne niezbyt drogie pensjonaty. Spokojne otoczenie wskazane jak najbardziej.
Jeśli znacie jeszcze jakieś dodatkowe atrakcje w tych okolicach - proszę o informację :)

Konat
19-07-2007, 09:46
Witam tak sie składa ze mieszkam bardzo blisko Biskupina i Parku Dinozaurów (jakies 15 km) postaram sie cosik wiecej dowiedziec i wieczorkiem dam znac czego sie dowiedzialem. Jesli chodzi o pobyt to dla ilu osob potrzebujesz dachu nad glowa? Pozdrawiam

pebees
19-07-2007, 10:04
Witam tak sie składa ze mieszkam bardzo blisko Biskupina i Parku Dinozaurów (jakies 15 km) postaram sie cosik wiecej dowiedziec i wieczorkiem dam znac czego sie dowiedzialem. Jesli chodzi o pobyt to dla ilu osob potrzebujesz dachu nad glowa? Pozdrawiam

Oki, będę wdzięczny :)

Dla 3 osób, dwie dorosłe i dziecko 4 lata. Jakiś pokój większy zgodny z dzisiejszymi standardami.

darsedz
19-07-2007, 12:09
Możesz pomyśleć tez o Kruszwicy, blisko Biskupina. Rok temu weekend majowy spędzilem z żonką w malym hoteliku nad jeziorem Gopło. Pamiętam nazwy hoteliku ale w necie znalazlem coś co może być wlaśnie tym namiarem:

Hotel "Magdalenka"
1. Adres: ul. Ziemowita 9, 88-153 Kruszwica
2. Telefon: 504 237 655
4. Pokoje: 10 pokoi 2 i 3 osobowych - stołówka
5. Okres świadczenia usług: całorocznie

A co do Twojego wypadu, pomyśl też o tężniach w Inowrocławiu, bo sa ciekawe.

pebees
19-07-2007, 12:35
darsedz dzięki za info, w Kruszwicy byłem tydzień temu, na festynie 'U Popiela' :) A o Inowrocławiu pomyślę jeszcze, choć to w sumie muszą też być jakieś atrakcje dla malucha :)

darsedz
19-07-2007, 12:41
Sama tęznia wygląda jak zrobiony z chrustu "gród warowny" (nie jestem pewnien czy mozna tam wejśc), przed nią jest fajny stawek (kaczki itp), całość w kompleksie parkowo-sanatoryjnym. Coś dla dziecka pewnie się też tam znajdzie.

Jesli pojedziesz do Gniezna to o ile pamiętam jest po drodze Wylatowo (podobno UFO tam lądowąlo) - sa jakieś tablice... moze jakiś sklep z pamiątkmi będzie... tego nie wiem...

szymony
19-07-2007, 19:10
http://www.stajnia-kalina.pl/home.html
Spróbuj tutaj, lub zapraszam do mej metropolii. Od bidy mogę Cię przekimać, pod warunkem że nie będziesz w towarzystwie drużyny piłkarskiej ;-)
Do Poznania 64km
Do Gniezna 16km
Do Inowrocławia 40km
Do Rogowa, Biskupina, Wenecji 20km z małym okładem.

amirez
19-07-2007, 19:59
Witam!
-----------------
Jeżeli planujesz zwiedzanie /poruszanie się/ po Szlaku Piastowskim to warto zajrzeć również na Lednicę i do Dziekanowic, oraz przejść pod Rybą w Lednogórze. Więcej informacji o tych miejscach znajdziesz bez problemu w internecie. W sumie to wycieczka na cały dzień Gniezno, Biskupin, Dziekanowice. Lednogóra, Lednica. Sadzę, że warto.
Jeżeli będzie się Tobie chciało trochę dalej od Poznania - w drugą stronę - to polecam MRU - Międzyrzecki Rejon Umocniony. Można sobie zafundować wycieczkę po bunkrach - robi wrażenie. No, i w okolicy jest Sieraków - jedna z bardziej znanych miejscowości wypoczynkowych wielkopolski oraz ośrodek edukacji ekologicznej - Chalin.

wlopis
19-07-2007, 20:03
wszystjkie te miejsca są piękne, ostatnio otwarty park dinozaurów w Rogowie zrobi miłe wrażenie,

Konat
19-07-2007, 20:49
Witam tak jak obiecalem mam pare namiarow podeslw je zaraz na pv Gdyby ktos jeszcze byl zainteresowany to prosze pisac pozdrawiam

pebees
19-07-2007, 22:41
Konat dzięki za prv, szymony dzięki za ofertę przekimania ;-) Wszystko przejrzę, wybiorę coś i podzwonię :)
amirez tego typu wycieczki odpadają, dziecko musi mieć ciekawe zajęcia ;-)

Jakby ktoś jeszcze dał jakiś namiar na trasę i godziny jazdy kolejki wąskotorowej (o ile jeszcze jeździ), bo nie mogę znaleźć, to by było wspaniale ;-)

darsedz
20-07-2007, 00:44
Kolejkę zacznij w Wenecji (parking na samochód znajdziesz przed muzeum kolejki)- obok stacji są ruiny (a właściwie "fundamenty") zamku i muzeum kolejki waskotorowej - chwile czekania (jadą chyba co godz lub 30 min) na pewno tam przeczekasz - mały znajdzie tam dużo zabawy - sporo mozna zobaczyć od wewnątrz.
Pozniej kolejką do Biskupina... zwiedzanie, pamiatki, powrót..

pebees
20-07-2007, 01:21
darsedz dzięki za info :) Wytypowałem trochę miejsc noclegowych, jutro (a w zasadzie dzisiaj :D) podzwonię.
Ale .. za każdym razem, gdy mam szukać noclegów w necie, po kilku chwilach nachodzi mnie chęć napisania własnej bazy noclegowej, zorganizowanej z sensem kurna. Dobra, idę spać :)

pebees
20-07-2007, 14:40
No i znalazłem jedną kwaterkę w Waszych okolicach, co prawda tylko na 4 dni, na następne 3 poszukam innej, może z drugiej strony Poznania, popatrzę sobie jeszcze dzisiaj :)

Wszystkim chętnym do pomocy dziękuję, szczególnie 'prywatnym informatorom' za namiary na kwatery, hotele i oferty przenocowania :)


Aha - jak coś się komuś przypomni, jakieś ciekawe miejsce, niech wpisze w tym wątku :)

pebees
23-07-2007, 14:35
No i wylądowaliśmy w Skarbienicach, niedaleko Wenecji, Żnina :) Agroturystyka, warunki mogą być, tanio i net, jak widać, jest ;-) Co dalej - się okaże, może później skoczymy gdzieś w stronę Wolsztyna. A tymczasem spadam nad jeziorko, a potem do Rogowa :)