PDA

Zobacz pełną wersję : ktory(desperat)



gustaw
25-10-2005, 16:04
jestem zdesperowany, znerwicowany,wykonczony, i bez pomyslu
nie wiem juz naprawde ktory mam wybrac
d70s czy d350?
wziac canona system ktory (moim zdaniem) szybciej sie rozwija na rynku syfry (analogi to oczywiscie nikon)
czy d70s starszy ale podobno dalej dajacy rade aparat z lepszym kitem i lepszymi szklami klasy sredniej
blagam was o pomoc jak od was nie uslysze jakichs prowadzacych mnie do odpowiedniego aparatu i systemu rad to sie powiesze chyba
wszystko sie liczy kazda mama wada i kazda mala zaleta

ps
matryca 8 mega jakos malo mnie obchodzi

samuraj
25-10-2005, 16:11
a do czego ten aparat bedzie sluzyl?, skoro matryca ciebie nie obchodzi to co jest wazne? pomacaj oba aparaty i sie przekonaj ktory lepiej w lapie lezy

Anonymous
25-10-2005, 16:40
zdjecia sportowe i bardzo podoba mi sie street foto.
a co do matrycy to do jakiego formatu da sie powiekszyc odbitke na matrycy 6 i 8 mega??

cahe
25-10-2005, 17:12
a co do matrycy to do jakiego formatu da sie powiekszyc odbitke na matrycy 6 i 8 mega??

do każdego formatu ;-)

Anonymous
25-10-2005, 17:50
to akurat wiem ale jakosc heheh

cahe
25-10-2005, 17:54
to akurat wiem ale jakosc...

...będzie głównie zależała od szkła które podepniesz.

Czornyj
25-10-2005, 18:10
matryca 8 mega jakos malo mnie obchodzi
To bierz d70s i to w ciemno! Najlepiej idź do sklepu, weź do reki jeden i drugi, włącz, zobacz jak działa...
Ogólnie uważam, że można wysunąć trzy dające sie łatwo obronić tezy:
primo: kit d70 jest stanowczo duuużo lepszy od kita 350d (nb. dobry, tani kit Canona nie istnieje)
secundo: funkcjonalność i ergonomia korpusu d70 jest zdecydowanie na wyższym poziomie
tertio: jakość zdjeć z d350 jest odrobine lepsza pod wzgledem ciągłości tonalnej (niski poziom szumów).

trigger
25-10-2005, 20:14
Jedna rada nie patrz na body - po pewnym czasie na pewno je zmienisz (choćbyć się zaklinał, że to ma Ci starczyć na parę lat, tak to już jest :wink: ) - patrz na system przede wszystkim: obiektywy - który oferuje Ci więcej, z tych których najbardziej będziesz używał, lampy - czy będą istotne dla ciebie, współpraca ze szkłami manualnymi i m42 - to w sumie też istotne, gripy itp. itd. Każdym z tych systemów będziesz robił tak samo dobre zdjęcia - tylko w jednym może być więcej udogodnień akurat do tego typu fotografii, który będzie Cię interesował. Wypisz sobie na kartceco chciałbyś mieć, i na czym Ci najbardziej zależy - potem poszperaj, który system bardziej to wypełni.
PS: I zrób to szybko bo dostaniesz wrzodów żołądka :wink: