PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sigma ] Sigma 28-45/1.8 DG DN Art.



OjTam
03-06-2024, 16:03
No i jest.
https://www.optyczne.pl/upload2/289406_sigma-28-45.jpg

https://www.optyczne.pl/upload2/289410_sigma-schemat.jpg

Specyfikacja techniczna:
Konstrukcja obiektywu: 15 grup, 18 elementów (5 elementów SLD, 3 elementy asferyczne)
Kąt widzenia: 75.4-51.3°
Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglona)
Minimalna przysłona: F16
Minimalna odległość ogniskowania: 30cm
Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:4 (45mm)
Rozmiar filtra: 82mm
Wymiary (średnica × długość): 87,8 mm × 151,4mm
Waga: 950g
Kraj produkcji: Japonia
Akcesoria w zestawie: Futerał, osłona przeciwsłoneczna (LH878-06), dekiel przedni 82mm (LCF-82mm III), dekiel tylny (LCR II)
EAN: SONY E: 85126612658
EAN L-mount: 85126612696


Obiektyw zachowuje stałą długość podczas zmiany ogniskowej, jedynie minimalnie zmieniając swój środek ciężkości, dzięki czemu świetnie nadaje się do używania na gimbalach.

Oddychanie obiektywu podczas zmiany odległości ostrzenia zostało skorygowane niemal do zera

Recka Chrisa Frosta:

https://www.youtube.com/watch?v=OkZ2k-NWcSQ

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 20 czerwca 2024
Sugerowana cena detaliczna: 6 590zł (przedsprzedaż: 5990).

crusiek
03-06-2024, 17:26
Szkoda tylko, że nie na N

poste
03-06-2024, 20:08
https://sonyalpha.blog/2024/06/03/sigma-28-45mm-f1-8-dg-dn/

I to co zwykle najbardziej interesuje ;)

80484


https://dustinabbott.net/2024/06/sigma-28-45mm-f1-8-dg-dn-art-review/

Generalnie mnie nie interesuje, ale ciekawe szkło jako pokaz możliwości. Dobrze, że Sigma nie wie, że bagnet FE nie nadaje się do niczego :)

OjTam
03-06-2024, 20:12
W cenie 24-70/2.8 Art G2, do tego spokojne zastępuje 3 stałki f/1.8. No, przypuszczam, że "parę" osób będzie mieć dylemat. :lol:

Ciekawe, czy pociągną dalej i zrobią tele-braciszka?

pawl_s
03-06-2024, 20:15
Szkoda tylko, że nie na N

Ostatnio JacekW testował obiektyw Sigmy na Nikonie Z8 przez adapter Megadap ETZ21 Pro. Nie najgorzej wypadł w porównaniu z Sony, więc jest jakaś "możliwość" podpięcia.

m_a_g
03-06-2024, 22:53
Szkło fajne, ale raczej dla zawodowców, bo zakres taki sobie a rozmiar duży, tak samo z wagą. Rozumiem że do "eventów" taki obiektyw nada się jak nic, w komplecie z czymś ciut dłuższym na drugim body.
Z drugiej strony Tamron 35-150 moim zdaniem lepszy, ciut ciemniejszy, ale zakres bez porównania bardziej przydatny.
Brawa dla Sigmy, choć wydaje się że to jednak propozycja dość niszowa.

fafniak
04-06-2024, 07:23
W cenie 24-70/2.8 Art G2, do tego spokojne zastępuje 3 stałki f/1.8. No, przypuszczam, że "parę" osób będzie mieć dylemat. :lol:

Ciekawe, czy pociągną dalej i zrobią tele-braciszka?

Raczej nie lub nieprędko.
Obejrzyj jak wyglądają (wielkościowo i wagowo) szkła filmowe o stałej jasności. Oczywiście tam dochodzi kwestia parafokalnosci ( nie wiem czy to się odmienia)

cz4rnuch
04-06-2024, 07:53
Rozmiar i waga szkieł filmowych nijak się mają do rozmiaru i wagi ich fotograficznych odpowiedników więc nie ma się co przejmować takimi porównaniami. Wystarczy spojrzeć na szkiełka filmowe typu 18-55 od fuji i ich odpowiedniki zaprojektowane bardziej do fotografii. Co prawda ten nowy obiektyw, pewnie podobnie jak hitowy 18-35 będzie dość często używany do filmowania, ale szkłem stricte filmowym nie jest. Myślę, że jest szansa na pojawienie się tele w podobnym formacie, ale wszystko zależy od tego jak to się będzie kalkulowało firmie. I jeszcze raz odniosę się do czasów lustrzankowych, bo uważam, że ten nowy 28-45 to jest próba powtórzenia sukcesu 18-35. Po hitowym 18-35 przyszedł przecież 50-100/1.8, który mimo, że świetny optycznie to sukcesu nie powtórzył.

OjTam
10-09-2025, 17:40
Filmowy braciszek dostępny na pre-order:

https://www.adorama.com/images/XLarge/sigma-28-45mm-t2-l-mount-lens_sg6m2981.webp (https://www.adorama.com/sg6m2981.html)

Sony i LMA, do tego wersja skalowana w stopach i metrach.

Cena "ciut" wyższa od zwykłej wersji.