PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon z6 wyświetlanie obrazu



Snanammana
11-05-2024, 22:06
Witam mam problem:pacjent nikon z6
Używam go drugi dzień miałem zamontowany wyzwalacz navigator X2 pro w połowie sesji nagle coś się popaćkało tzn.choćby nie wiadomo jaki długi czas bym dał nie wiadomo jak przysłonę zakręcił nie wiadomo jak z ISO zszedł cały czas obraz był ten sam.po zrobieniu zdjęcia wszystko jest oczywiście czarne.lampa czy wyzwalaczproblem ten sam.miał może ktoś z was ten problem?jak to rozwiązać?po włączeniu lampy czy wyzwalacza wszystko się rozjaśnia i na tym się kończy zmiany w ustawieniach nie pokazują mi się na wizjerze/ekranie.na z7 ii znajomego wszystko działa jak się należy wszystkie ustawienie przegrzebałem zresetowalem i nic... Do czasu synchronizacji nie ma to nic wspólnego tak jak wcześniej napisałem gdy robiłem na początku były nawet czasy 1/2500s i wszystko było dobrze

TOP67
14-05-2024, 22:37
Mylący tytuł i niejasny opis problemu.

Czy dotyczy on tylko zdjęć z lampą?
Chodzi o podgląd kadru przed zrobieniem zdjęcia?

Elektroniczny wizjer umożliwia dwa tryby pracy.


Zawsze jasny obraz, co ułatwia kadrowanie w każdych warunkach (zwłaszcza w ciemności)
Symulacje gotowego zdjęcia, co umożliwia ocenę ekspozycji, WB itp


Ten drugi tryb nie za bardzo ma sens z lampą błyskową, bo przecież body nie wie z jaką mocą błysną, więc przełącza się w tryb łatwego kadrowania.
W najnowszych firmware można jednak wymusić symulację ekspozycji (opcja w menu nazywa się zastosuj ust. do podglądu na żywo)

zawsze
tylko gdy wyłączona jest lampa błyskowa


Również włączenie cichej migawki włącza podgląd ekspozycji, bo wtedy lampa nie działa.