PDA

Zobacz pełną wersję : Album Henzo i zdjęcia 18x25 jak wkleić?



Laku
18-07-2007, 18:18
Poczytałem już co nieco w archiwum i na różnych forach ale jakoś dalej nie wiem co i jak.

Problem jak w temacie. A właściwie to dwa :)

1) czym wkleić- Z jednej strony mam przylepce henzo ale one takie maławe jakieś są. Mniej więcej 1x1.5 cm. Nie wiem czy dadzą radę utrzymać takie duże zdjęcie i się nie będzie odklejało. Z drugiej strony kupiłem taśme do dywanów dwustronną 5x500 cm(czeską jakąś). Nie wiem co będzie lepsze? A może zupełnie coś innego?
Ważne żeby dało radę z takim formatem fotek i żeby nie zniszczyć odbitek.

2) technika wklejania- macie jakieś sprawdzone sposoby żeby się potem nie marszczyło, nie naprężało, nie wyginało nie odlepiało itp.? Zakładając że ta taśma będzie ok to jak ją przyklejać do fotki? Kwadraty/trojkąty 5x5cm po rogach zdjęcia, a może paski wzdłuż całej krawędzi? Może jakiś inny sposób?

Napiszcie jakie są wasze doświadczenia w tym temacie bo nie chcę sobie skaszanić albumu:)

sailor
18-07-2007, 18:28
1) czym wkleić- Z jednej strony mam przylepce henzo ale one takie maławe jakieś są. Mniej więcej 1x1.5 cm. N

wystarcza. nei wiem jak to henzo ale ja kleilem zawsze dwustronnymi tasiemkami podzielonymi w kwadraty 1x1cm.
przyklejasz w 4 rogach z centymetr dwa od krawedzi. wytrzymuja spokojnie 30x45
tasma do podlog to przegiecie :D poza tym jest gruba i bedzie sie odznaczac

wronap
18-07-2007, 18:35
Poczytałem już co nieco w archiwum i na różnych forach ale jakoś dalej nie wiem co i jak.

Problem jak w temacie. A właściwie to dwa :)

1) czym wkleić- Z jednej strony mam przylepce henzo ale one takie maławe jakieś są. Mniej więcej 1x1.5 cm. Nie wiem czy dadzą radę utrzymać takie duże zdjęcie i się nie będzie odklejało. Z drugiej strony kupiłem taśme do dywanów dwustronną 5x500 cm(czeską jakąś). Nie wiem co będzie lepsze? A może zupełnie coś innego?
Ważne żeby dało radę z takim formatem fotek i żeby nie zniszczyć odbitek.

Z taśmą sobie daj spokój, przy większych kawałkach się marszczy raz przyklejałem zdjęcia na taśmie to potem się album zamknąć nie chciał... Przylepce spokojnie dadzą rade. Ja przyklejam po 10 na każde zdjęcie ale znam fotografów którzy tylko 5 przyklejają i wszytsko się im ślicznie trzyma nawet po czasie nic się nie odkleja. Przylepce są przede wszystkim pewnie - na pewno nie zniszczą odbitek a z tą czeską taśma to może być różnie a po co ryzykować ;)

Laku
18-07-2007, 20:39
Dzięki wielkie! W takim razie pójdę za waszą radą. A taśma sobie poczeka do jakiegoś remontu :)

Semi
20-07-2007, 20:29
Aaaa najlepiej to poprosić zonę i odrazu pojechać gdzieś robić kolejne zdjęcia. :)


A tak poważnie to ostatnio kleiliśmy 110 zdjęc w formacie 15x21 do dużego albumu i taśma doskonale się sprawdziła.

Władca Pixeli
22-07-2007, 05:09
Stosuje to od wielu lat i nic lepszego nie spotkałem.
3M Photo Mount Spray Adhesive


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2006/09/MS3MJPG-1.jpg
źródło (http://www.adorama.com/images/Product/MS3M.JPG)

grzegorzant
22-07-2007, 19:14
Stosuje to od wielu lat i nic lepszego nie spotkałem.
3M Photo Mount Spray Adhesive


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2006/09/MS3MJPG-1.jpg
źródło (http://www.adorama.com/images/Product/MS3M.JPG)
Władco jak to działa ? :mrgreen:
sprayem po fotce czy po karcie i co z rozpryskami ?

Władca Pixeli
22-07-2007, 19:54
Władco jak to działa ? :mrgreen:
sprayem po fotce czy po karcie i co z rozpryskami ?
Zdjęcie kładziesz tyłem do góry na kilku gazetach, aby nie brudzić podłogi czy balkonu. (Zalecam balkon ze względu na zapach. Niezbyt duży, ale czuć :mrgreen:). Z odległości około 30 cm kilkoma szybkimi ruchami pokrywasz całą powierzchnię. Przypomina to lakier do włosów, więc pokrywa to powierzchnię bardzo cienką warstwą kleju.
Później odczekuje się około minuty i zdjęcie jest gotowe do przyklejenia.
Według instrukcji powierzchnie do wielkości 12 in x 12 in rozpryskuje się tylko na tył zdjęcia. Przy większych powierzchniach zalecane jest spryskanie obydwu powierzchni.
Klej na neutralne pH, nie marszczy papieru, nie przebarwia, nie odkleja się.

grzegorzant
22-07-2007, 20:14
ok THX
a jeszcze jedno, czy próbowałeś na czarnej karcie ( przy dużym formacie) czy po wyschnięciu nie widać zabrudzeń?

Władca Pixeli
22-07-2007, 20:36
ok THX
a jeszcze jedno, czy próbowałeś na czarnej karcie ( przy dużym formacie) czy po wyschnięciu nie widać zabrudzeń?
Klej w czasie rozpryskiwania jest jak mgiełka co pozwala bardzo łatwo pokryć równomiernie całą powierzchnię. Jest on praktycznie niewidoczny. Warstwa kleju jest bardzo cienka, więc po przyciśnięciu zdjęcia do powierzchni klejonej nie ma wycieków i zabrudzeń.

fragles
22-07-2007, 20:39
Według instrukcji powierzchnie do wielkości 12 in x 12 in rozpryskuje się tylko na tył zdjęcia. Przy większych powierzchniach zalecane jest spryskanie obydwu powierzchni.

:mrgreen:
Moje 0,03 zł dla zastanawiających się:
oczywiście nie chodzi o obie powierzchnie zdjęcia tylko tył zdjęcia i powierzchnię, do której zdjęcie ma być przyklejone ;)

koziak
23-07-2007, 12:49
W sezonie ślubnym prawie co tydzień przyklejam 100 zdjęć formatu 15x21 lub 18x24 do albumów Henzo i przylepcami Henzo. Nie miałem nigdy z tym problemów.

fIlek
23-07-2007, 12:58
Jak lubisz się bawić to weź przylepce, a jeśli nie to masz taśmy do klejenia zdjęć Henzo razem z pistoletem, albo doskonały zestaw 3M pistolet+taśma do niego - najlepsze i najszybsze rozwiązanie. Jest jeszcze klej w tubkach Henzo - też dobra rzecz, ale bardziej pracochłonna.

Laku
23-07-2007, 23:39
:-D Dzięki jeszcze raz wielkie za pomoc wszystkim. Pozdrawiam!

fIlek
24-07-2007, 00:07
Coby nie być gołosłownym - najlepsze z rozwiązań. Moja dawna firma wykleja tym tygodniowo setki metrów kwadratowych: http://www.3m.pl/p20.html

karramba
04-08-2007, 22:47
Foto narożniki można używać do wielkości 10x15, powyżej (13stk , 15stki itd) zdjecia wypadają.
Przylepce są świetne, taśma wymaga doświadczenia chociaż mnie od pierwszego albumu problemu nie sprawiała. Kroję prostokąty i na pół, większy problem mam z idealnym rozmieszczeniem zdjęć, patenty mam różne, ale zdarza mi się przeklejać (jak dotąd to taśma najlepiej mi się odklejała od kart, pewnie dlatego, że to duża powierzchnia).
Wiem, że taśma jest passe, ale jakoś się nie mogę przestawić:)