Zobacz pełną wersję : Problem z paskami na zywo lv
Wilku333
02-04-2024, 01:08
Mam nikona 780 i problem jest taki że na LV gdy robie zdjecia i mam wyłączony cichy tryb wychodzą poziome paski na zdjeciach jak włączę cichy tryb jest okej . Jaki może być problem panowie
Witam
Mogłeś zamieścić zdjęcie z tymi paskami. Bo nie wiemy o jakie paski Ci chodzi - białe, zielone, proste, ukośne itp.
PozdrawiaM.
oświetlenie energooszczędne mruga. Wydłuż czas naświetlania.
jurkarol
02-04-2024, 10:37
Przy zwykłym halogenowym też się zdarza lekkie falowanie na lv
Halogen też mruga, tylko wolniej. Przy migawce elektronicznej (cichej) czas naświetlania może przyjąć dowolną wartość i dostosowuje się do częstotliwości źródła światła.
pomaga ustawienie czasu na 1/50 ewentualnie na 1/100 sek
Wind Mill
02-04-2024, 15:26
Nigdy z tego nie korzystałem, nie wiem na ile użyteczne. A dokładnie, to może podczas wstępnego "setupu" nowego aparatu dałem na ON i potem o tym nie myślałem? ;)
https://onlinemanual.nikonimglib.com/d780/pl/14_menu_guide_03_20.html
"Redukcja migotania
Zmniejsz efekt migotania z takich źródeł światła, jak świetlówki lub lampy rtęciowe. Migotanie może powodować nierówną ekspozycję lub (w przypadku zdjęć wykonanych w trybach ciągłego wyzwalania migawki) niespójną ekspozycję lub zabarwienie. "
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.