sauron10
07-01-2024, 11:44
Witam,
zajmuje się amatorsko fotografią ptaków i ssaków, za kilka tygodni planuję postawić czatownię. Statyw z którego korzystam (Camrock Ta10 mobile kit) służy mi od 3 lat, ale potrzebuję czegoś lepszego. Zauważam w nim kilka wad:
- niski
- brak wymiennej głowicy (teoretycznie to nie jest dla mnie problem, ale ta głowica nie daje płynnie prowadzić obiektu w kadrze)
- już przy ogniskowej 300mm pojawia się problem z ustawieniem odpowiedniego nachylenia w osi góra-dół (obiektyw przeważa w dół)
- dość małe zaciski utrudniają ustawianie wysokości nóg, zwłaszcza przy wietrze i temperaturze poniżej zera, gdy aluminium jest dużo zimniejsze, a w rękawiczkach trudno jest odblokować, zablokować itd.
- cienkie nogi, a co za tym idzie: niska stabilność
Dodam jeszcze że będę używał statywu z obiektywem Tamron 100-400 i podpiętym to niego pierścieniem z aliexpress https://pl.aliexpress.com/item/1005006054626084.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=708-803-3821&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&albagn=888888&isSmbAutoCall=false&needSmbHouyi=false&albcp=19735281351&albag=&trgt=&crea=pl1005006054626084&netw=x&device=c&albpg=&albpd=pl1005006054626084&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI4_eTsLvGgwMVNUNBAh2d9wKHEAQYBCAB EgK3PPD_BwE&gclsrc=aw.ds&aff_fcid=c61499acff4349a1af7d2a89dfcd283c-1704465152775-09690-UneMJZVf&aff_fsk=UneMJZVf&aff_platform=aaf&sk=UneMJZVf&aff_trace_key=c61499acff4349a1af7d2a89dfcd283c-1704465152775-09690-UneMJZVf&terminal_id=e870c837e50b410ca9c28696ae748753&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2pol, który dopiero zamierzam kupić, oraz z D7100. Może ktoś polecić coś dobrego, najlepiej sprawdzonego? Dobrze by było, gdyby statyw spełniał takie wymagania:
- wysokość co najmniej 150cm (razem z głowicą)
- wymienna głowica
- wygodniejsze zaciski, albo blokady obrotowe
- płynne prowadzenie obiektu
- udżwig co najmniej 6kg
- im stabilniejszy tym lepiej, tak samo z wytrzymałością
- cena całego zestawu (nogi+głowica) do 600-650zł
Na oku mam nogi Manfrotto MKELMII4BK-BH i głowicę Manfrotto 056, problem w tym, że jedno do drugiego nie pasuje, a nie chcę się pakować w złączki, które pogorszyły by stabilność. Oczywiście ani statyw ani głowica nie musi być od Manfrotto.
Z góry przepraszam, że tworzę kolejny wątek, ale po przejrzeniu kilkunastu tematów nie znalazłem tego czego mi trzeba.
zajmuje się amatorsko fotografią ptaków i ssaków, za kilka tygodni planuję postawić czatownię. Statyw z którego korzystam (Camrock Ta10 mobile kit) służy mi od 3 lat, ale potrzebuję czegoś lepszego. Zauważam w nim kilka wad:
- niski
- brak wymiennej głowicy (teoretycznie to nie jest dla mnie problem, ale ta głowica nie daje płynnie prowadzić obiektu w kadrze)
- już przy ogniskowej 300mm pojawia się problem z ustawieniem odpowiedniego nachylenia w osi góra-dół (obiektyw przeważa w dół)
- dość małe zaciski utrudniają ustawianie wysokości nóg, zwłaszcza przy wietrze i temperaturze poniżej zera, gdy aluminium jest dużo zimniejsze, a w rękawiczkach trudno jest odblokować, zablokować itd.
- cienkie nogi, a co za tym idzie: niska stabilność
Dodam jeszcze że będę używał statywu z obiektywem Tamron 100-400 i podpiętym to niego pierścieniem z aliexpress https://pl.aliexpress.com/item/1005006054626084.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=708-803-3821&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&albagn=888888&isSmbAutoCall=false&needSmbHouyi=false&albcp=19735281351&albag=&trgt=&crea=pl1005006054626084&netw=x&device=c&albpg=&albpd=pl1005006054626084&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI4_eTsLvGgwMVNUNBAh2d9wKHEAQYBCAB EgK3PPD_BwE&gclsrc=aw.ds&aff_fcid=c61499acff4349a1af7d2a89dfcd283c-1704465152775-09690-UneMJZVf&aff_fsk=UneMJZVf&aff_platform=aaf&sk=UneMJZVf&aff_trace_key=c61499acff4349a1af7d2a89dfcd283c-1704465152775-09690-UneMJZVf&terminal_id=e870c837e50b410ca9c28696ae748753&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=glo2pol, który dopiero zamierzam kupić, oraz z D7100. Może ktoś polecić coś dobrego, najlepiej sprawdzonego? Dobrze by było, gdyby statyw spełniał takie wymagania:
- wysokość co najmniej 150cm (razem z głowicą)
- wymienna głowica
- wygodniejsze zaciski, albo blokady obrotowe
- płynne prowadzenie obiektu
- udżwig co najmniej 6kg
- im stabilniejszy tym lepiej, tak samo z wytrzymałością
- cena całego zestawu (nogi+głowica) do 600-650zł
Na oku mam nogi Manfrotto MKELMII4BK-BH i głowicę Manfrotto 056, problem w tym, że jedno do drugiego nie pasuje, a nie chcę się pakować w złączki, które pogorszyły by stabilność. Oczywiście ani statyw ani głowica nie musi być od Manfrotto.
Z góry przepraszam, że tworzę kolejny wątek, ale po przejrzeniu kilkunastu tematów nie znalazłem tego czego mi trzeba.