Zobacz pełną wersję : C1 Express zakończenie (Fuji, Sony, Nikon)
cybulski
14-12-2023, 14:19
C1 Express były dla Sony, Fuji, Nikon Z i się zakończyło. Zapewne liczą żę użytkownicy Express uderzą po pełne licencje. W moim przypadku jeśli Express do Fuji przestanie działać to wyrzucę go po prostu z peceta.
https://www.optyczne.pl/19487-news-Koniec_Capture_One_Express.html
paparapa
14-12-2023, 14:39
C1 Express były dla Sony, Fuji, Nikon Z i się zakończyło. Zapewne liczą żę użytkownicy Express uderzą po pełne licencje. W moim przypadku jeśli Express do Fuji przestanie działać to wyrzucę go po prostu z peceta.
https://www.optyczne.pl/19487-news-Koniec_Capture_One_Express.html
Najpierw zanęcili, a teraz sorry. Możesz "nabyć" plan Capture One z lub bez C1 Express.
Coraz dziwniejsze rzeczy dzieją się w Capture One. :)
W przypadku Fuji można jeszcze dogorywać przez 3 miesiące na free trialu. Nie wiem w jaki sposób ma przestać działać program jeśli np. komputer z CFExpress nie jest podłączony do netu?
cybulski
14-12-2023, 16:53
W przypadku Fuji można jeszcze dogorywać przez 3 miesiące na free trialu. Nie wiem w jaki sposób ma przestać działać program jeśli np. komputer z CFExpress nie jest podłączony do netu?
Nie wiem, mam C1 expres na dwóch kompach tyle dopuszczają. Może będzie działać. Odkąd dxo ogarniać zaczął rafy Fuji to prawie nie juz używam C1 expres.
To dosyć smutna informacja.
Ja do amatorskiego używania nie kupię licencji za 350 euro. A było za połowę tego i gdybym widział, to może bym się zastanowił. Szkoda...
cybulski
26-02-2024, 15:24
Odinstalowałem C1 Express (Fuji) na pc i mac, skoro przestał działać. Myślałem, że gdy już się miało zarejestrowaną wersję express to pozostawią. Niestety nie. Więc ok.
Co zamiast Capture One (do Sony RX100, na Windowsa, jeśli to ma znaczenie)?
Najlepiej darmowe - bardzo rzadko korzystam.
Ale też proste w użyciu - próbowałem kiedyś dawno temu alternatyw np. Darktable i Raw Therapee, ale nie byłem wtedy zadowolony.
Z tego co widzę Lightroom to 12,3 eur/miesiąc, czyli jakieś 53 zł aktualnie.
Może nie darmowe, ale Exposure X7 jest podobne do Lightrooma. Z pewnością wolałbym to oprogramowanie niż np. DXO Photolab.
Tu masz link do przeglądu innych darmowych programów: https://www.movavi.com/learning-portal/best-free-raw-photo-editor.html
Sony nie oferuje żadnego oprogramowania?
Nie kojarzę...
Ale w sumie znalazłem starą wersję c1 i działa....
robcio.m
19-04-2024, 21:30
Do Sony jest imagine edge desktop ale szczerze nie znam nikogo kto by tego używał.
Capture one nawet jak stary powinien działać.
Z zaszłości historycznych dxo od czasu do czasu starsze wersje swoich produktów w czasowych akcjach promocyjnych udostępniło za darmo (oczywiście wersje te z założenia nie wspierały najnowszych modeli aparatów i cykl życia takiej aplikacji był zamknięty)
Z prostych tanich dla amatora i od czasu do czasu to ostało się coś takiego jak Adobe Photoshop elements i to ma wywolywarke Rawów w sobie i kosztuje chyba 300-400 zł licencja wieczysta. Do sprawdzenia tutaj: https://www.adobe.com/pl/products/photoshop-elements.html oczywiście pod żadnym pozorem nie mylić z pełnym dostępnym jako subskrypcja Photoshopem
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.