matiF
03-12-2023, 00:00
Witajcie,
Zamówiłem odbitki zdjęć, które były naświetlane na Fujicolor Crystal Archive Digital DPII
Odbitki wyszły zbyt ciemne. Ciemniejsze obszary są prawie czarne.
Zdjęcia wysłane w JPG w przestrzeni sRGB.
Wydrukowałem na próbę 2 zdjęcia na (trochę antycznej) drukarce Canona i6500 i papierze Fomei. Jasność zdjęć jest w porządku.
Zastanawiam się, czy to kwestia profilów czy gdzieś u mnie leży problem. Pomijając jasność - odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre.
Nieważne, czy zdjęcie wyświetlam na monitorze NEC EA244WMi, czy laptopie (ThinkPad T z IPSem) nie zgadza mi się jasność kolorów.
Gdzie szukać problemu?
Pozdrawiam
Zamówiłem odbitki zdjęć, które były naświetlane na Fujicolor Crystal Archive Digital DPII
Odbitki wyszły zbyt ciemne. Ciemniejsze obszary są prawie czarne.
Zdjęcia wysłane w JPG w przestrzeni sRGB.
Wydrukowałem na próbę 2 zdjęcia na (trochę antycznej) drukarce Canona i6500 i papierze Fomei. Jasność zdjęć jest w porządku.
Zastanawiam się, czy to kwestia profilów czy gdzieś u mnie leży problem. Pomijając jasność - odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre.
Nieważne, czy zdjęcie wyświetlam na monitorze NEC EA244WMi, czy laptopie (ThinkPad T z IPSem) nie zgadza mi się jasność kolorów.
Gdzie szukać problemu?
Pozdrawiam