PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Na wietrze....



Marek Urbanowski
17-07-2007, 12:16
Ciekaw jestem co powiecie na coś takiego.Więcej zdjęć z tej sesji w róznych klimatach niebawem...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img383.imageshack.us/img383/5382/gg2wn6.jpg)

david555
17-07-2007, 12:19
Jak dla mnie, to zbyt graficznie podszedłeś do tematu, ale znam zwolenników i takich trendów.

TRenciak
17-07-2007, 12:29
no cóż.. naprawde fajne!
graficzny wrecz kontrast .. nadaje fajnego klimatu!

zapa
17-07-2007, 12:42
wg. mnie nie ten dział.

sugeruję :http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=48

ale to tylko moja opinia.

nie podoba mi się

k2-kabala
17-07-2007, 13:01
[QUOTE=zapa;357506]wg. mnie nie ten dział.

z tą opinią się zgadzam

Co do samego zdjęcia, to jestem na TAK
już to gdzieś pisałem - lubię odważne i ciekawe pomysły na obróbkę zdjęć i łamanie konwenansów
fajny kontrast, kolor i samo wykonanie zdjęcia, podoba mi się pewien detal - zamknięte oczy modelki i kolor powiek.
Pozdrawiam

kaktus
17-07-2007, 14:31
Ja jestem bardzo na tak, nie przeszkadza mi graficzne przedstawienie, bo obraz doskonale przezentuje urode dziewczyny i do niej pasuje. Gdyby nie to, ze krece sie wokol samych blondynek bym sie udal poprobowac :(

Phoenix
17-07-2007, 16:15
oryginalne ze tak powiem...nawet takie kontrasty nie zepsuly urody modelki ...znaczy broni sie swietnie :D

Kompozyt
17-07-2007, 18:34
Więcej zdjęć z tej sesji w róznych klimatach niebawem...

czekamy na wiecej:)

Tatar
17-07-2007, 18:47
Jak dla mnie, zdecydowanie na tak.

pozdrawiam

Marek Urbanowski
17-07-2007, 20:47
Kolejne z tej sesji.Tym razem bez eksperymentów:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img393.imageshack.us/img393/1544/b1ahx8.jpg)

sailor
17-07-2007, 22:05
pytanie - czy tobie podobaja sie te zdjecia?

1ka - imho ratowanie na sile przepalonego zdjecia.
2ka - albumowe do albumu pary. pozbawiles oczu modelke i twarzy modela. kadr tez niefortunny. jak dla mnie kmpletnie nie poradziles sobie ze swiatlem.
ale zaraz pewnie bedzie ze sie czepiam i ze wszystko jest jak zaplanowal fotograf.

Marek Urbanowski
17-07-2007, 22:50
pytanie - czy tobie podobaja sie te zdjecia?

1ka - imho ratowanie na sile przepalonego zdjecia.
2ka - albumowe do albumu pary. pozbawiles oczu modelke i twarzy modela. kadr tez niefortunny. jak dla mnie kmpletnie nie poradziles sobie ze swiatlem.
ale zaraz pewnie bedzie ze sie czepiam i ze wszystko jest jak zaplanowal fotograf.

No cóż liczyłem ,że nikt się nie dopatrzy mistyfikacji na 1ce,a jednak wprawne oko eksperta ją dojrzało.
Nie ma się co dziwić,ty robisz zdjęcia od lat,a ja ogólnie od roku.
Co do 2ki też masz rację...majac do dyspozycji trzy blendy jakoś nie pomyslałem by doswietlić oczy.
Ja nie twierdzę,że się czepiasz.Tak to jest jak się robi zdjecia bez planu dla modeli do albumu.Ponizej dowód twojej racji.1ka maksymalnie przepalona przed ratunkiem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img240.imageshack.us/img240/8476/gg1apk7.jpg)

sailor
17-07-2007, 23:11
Nie ma się co dziwić,ty robisz zdjęcia od lat,a ja ogólnie od roku.
majac do dyspozycji trzy blendy jakoś nie pomyslałem by doswietlić oczy.


Yoz .. uprzejmie informuje ze nie skomentuje jzu zadnej twojej foty ... i z zadna z nich nie chce miec do czynienia.
silac sie na kretynski sarkazm jakos mnie nie przekonujesz. nie tak dawno przekonywales ze focisz od kilku lat .. skad ten rok?
ilosc blend mnie nie przekonuje .. mozna miec nawet 50. trzeba wiedziec jak ich uzyc. pierwsze zdjecie jest przepalone i nie ma szczegolow w cieniach. tyle o fotach. teraz cos na zakonczenie,
resumujac - bo od dawna domagasz sie wyjasnien:
olalem kiedys Twoje naciaganie modelek na "pokazanie orgazmu", przelknalem oszukiwanie na ciuchach, stolerowalem rozwalenie stylistce stylizacji dla 6 fotografow zeby tylko wyciagnac ciucha na wlasna, wytrzymalem podpieprzanie gotowych modelek chwile przed zdjeciem by wykonac swoje 4 fun.., nie komentowalem niewykonania zdjec wlasniej wizazystce mimo obietnic i zwalenie tego na innych, toleruje twoje utyskiwania na to jak to ja sie ciebie czepiam .. ale powoli mam po prostu dosyc .. nie ma niestety opcji ignoruj na forum ale dla mnie straciles dawno dobra opinie jako czlowiek. o fotografie nie wspomne. dlatego tez zegnam ozieble i mam nadzieje ze wiecej uda mi sie nie wypowiadac pod twoimi zdjeciami.

Marek Urbanowski
17-07-2007, 23:38
Yoz .. uprzejmie informuje ze nie skomentuje jzu zadnej twojej foty ... i z zadna z nich nie chce miec do czynienia.
silac sie na kretynski sarkazm jakos mnie nie przekonujesz. nie tak dawno przekonywales ze focisz od kilku lat .. skad ten rok?
ilosc blend mnie nie przekonuje .. mozna miec nawet 50. trzeba wiedziec jak ich uzyc. pierwsze zdjecie jest przepalone i nie ma szczegolow w cieniach. tyle o fotach. teraz cos na zakonczenie,
resumujac - bo od dawna domagasz sie wyjasnien:
olalem kiedys Twoje naciaganie modelek na "pokazanie orgazmu", przelknalem oszukiwanie na ciuchach, stolerowalem rozwalenie stylistce stylizacji dla 6 fotografow zeby tylko wyciagnac ciucha na wlasna, wytrzymalem podpieprzanie gotowych modelek chwile przed zdjeciem by wykonac swoje 4 fun.., nie komentowalem niewykonania zdjec wlasniej wizazystce mimo obietnic i zwalenie tego na innych, toleruje twoje utyskiwania na to jak to ja sie ciebie czepiam .. ale powoli mam po prostu dosyc .. nie ma niestety opcji ignoruj na forum ale dla mnie straciles dawno dobra opinie jako czlowiek. o fotografie nie wspomne. dlatego tez zegnam ozieble i mam nadzieje ze wiecej uda mi sie nie wypowiadac pod twoimi zdjeciami.

Miałem nic nie pisać,ale....w zwiazku z tym,że odwaliło ci do reszty muszę się jakoś do tego ustosunkować.Wszak to publiczne forum i pomawiasz mnie po raz kolejny (mam na mysli ilość zdjęć z mojego body).
Może od poczatku.Pierwszą lustrzankę kupiłem w 2005 jak poznałem Piotra(Admina) i dowidziałem się o istnieniu forum.To pączatek powaznego spotkania z fotografią.
,,Naciaganie modelek na orgazm,, masz na mysli foty w studio przy okazji kalendarza rozumię.To była zabawa i dziewczyny same ją zaczeły kiedy robiłem im zdjęcia.Doskonale o tym wiesz.Mam z nimi kontakt do dziś dnia i jakoś nikt o naciaganiu nie wspomina.
Oszukiwanie na ciuchach: nie wiem o co chodzi i chcę byś napisał,bo zabrzmiało poważnie.
Kolejne zarzuty: nie wiem o co chodzi,ale modelki które z tobą przyjechały były dla wszystkich focących z tego co wiem i nie przypominam sobie bym komyś coś rozwalał czy zabierał.
Miałm do zrobienia dwie foty i musiałem je z kimś zrobić.
Co do zdjęć dla mojej wizażystki to juz moja sprawa.Dostała co potrzebowała,a ciebie jedynie poprosiłem o portrety dla niej,gdyż musiałem pojechać pomóc Andemu rozstawić sprzęt w parku.Cóz jak widać było to ponad twoje siły.Wystarczyło wtedy powiedzeć nie a nie teraz się rozczulać.
To chyba tyle.Szkoda,że to pod moim zdjęciem ,ale trudno.
Czekam na wyjasnienia w sprawie oszukiwania na ciuchach..........

sailor
18-07-2007, 00:27
,,Naciaganie modelek na orgazm,, masz na mysli foty w studio przy okazji kalendarza rozumię.To była zabawa i dziewczyny same ją zaczeły kiedy robiłem im zdjęcia.Doskonale o tym wiesz.Mam z nimi kontakt do dziś dnia i jakoś nikt o naciaganiu nie wspomina.

coz .. po pierwsze cytuj doslownie. twoje slowa do modelek " chce zobaczyc twoj orgazm" po ktorych lulu przerwala twoje wyglupy i za co jej zarowno dziewczyny jak i model dziekowaly. ciesze sie ze masz dobre stosunki z modelkami. mi mowily zupelnie co innego. co inego jest zabawa dziewczyn a co innego gdy robi sie to niesmaczne i zenujace dla wszystkich poza fotografem


Oszukiwanie na ciuchach: nie wiem o co chodzi i chcę byś napisał,bo zabrzmiało poważnie.

podczas sesji sprzedales pare ciuchow po cenach na metkach.przynajmniej taka byla umowa. teoretycznie. w rzeczywistosci glupio sie widzi cene 30pln gdy placilo ci sie 50, lub 150 przy metce 110. nie moja sprawa, ale zabolalo. zarowno mnei jak i modelki. postawienie sprawy jasno - sprzedaje ze swoja marza i byloby po problemie. dzwonilem do ciebei bys to wyjasnil ale to zlales.
pozostal niesmak

Kolejne zarzuty: nie wiem o co chodzi,ale modelki które z tobą przyjechały były dla wszystkich focących z tego co wiem i nie przypominam sobie bym komyś coś rozwalał czy zabierał.

porozmawiaj z Lulu o momencie gdy po poukladaniu dwoch wieszakow dobranych ciuchow - przygotowanych pod konkretnych fotografow podszedles rozpieprzajac wszystkio robiac z tego jeden wielki klab wyciagajac 3 sztuki i mowiac - ja to chce do swojej sesji. reszte dla calej reszty trzeba bylo ukladac od nowa. to ze Lulu nie pojechala do chaty stalo sie tylko dlatego ze admin zalagodzil sprawe. mysle ze Lulu potwierdzi te slowa jesli do tego czasu watek bedzie zyl
o zabieraniu modelek - pikus wobec reszty. modelki przygotowane pod zdjecie ktorego ty nei robiles. podszedles mimo tege ze mowilem ze chce zaczac zabrales bo miales ochote popstrykac. wszyscy stali i czekali az Yoz skonczy


Co do zdjęć dla mojej wizażystki to juz moja sprawa.Dostała co potrzebowała,a ciebie jedynie poprosiłem o portrety dla niej,gdyż musiałem pojechać pomóc Andemu rozstawić sprzęt w parku.Cóz jak widać było to ponad twoje siły.Wystarczyło wtedy powiedzeć nie a nie teraz się rozczulać.

owszem poprosiles o to .. zapomniales jedynei ze padalo .. jak wrociles i mowilem czy bys tego nie zrobil odpowiedziales - przeciez mieliscie to zrobic i zajales sie soba. faktycznie - uzalanie sie nad soba.



To chyba tyle.Szkoda,że to pod moim zdjęciem ,ale trudno.

rowniez zaluje ..
tyle mojego na temat. mozesz przyjac do wiadomosci lub nie. czy zrozumiesz czy nie to jzu nie moja sprawa. ja w watku sie wiecej nie wypowiem. i tak powiedzialem za duzo. ale koniecznie domagales sie wyjasnien. na calosc tego co napisalem mam swiadkow w osobach ktore byly przy tym obecne. i ktorym twoje slowa doskonale wryly sie w pamiec.
dobranoc

Marek Urbanowski
18-07-2007, 00:37
Co do ciuchów to nie były moje tylko ze sklepów,a ceny były na metkach
Tak na zakończenie...mam nadzieję,że poznałeś kto jest na zdjęciach powyżej?????
Pewnie nie...jedna z tych udręczonych i zniesmaczonych twoim zdaniem modelek.Jakoś bez problemu przyjeła zaproszenie na weekend w Trójmieście,gdzie przez sobotę i niedzielę robilismy zdjęcia.
Więc nie pisz bzdur,bo ktoś jeszcze gotów uwierzyć....
To nie jest prowokacja do dalszej dyskusji..........

swiatlo
18-07-2007, 00:49
Hmmm.. Chciałem skomentować zdjęcie ale po przeczytaniu wpisów mi się odechciało.
Strasznie dużo negatywnych emocji wśród ludzi na tym forum. Czasami nawet postronnym się obrywa za nic. Szkoda...

Marek Urbanowski
18-07-2007, 01:09
Hmmm.. Chciałem skomentować zdjęcie ale po przeczytaniu wpisów mi się odechciało.
Strasznie dużo negatywnych emocji wśród ludzi na tym forum. Czasami nawet postronnym się obrywa za nic. Szkoda...

Niestety masz rację i przepraszam tak ciebie jak i innych zmuszonych czytać tą pożałowania godną dyskusję pod tymi zdjęciami.Starałem sie do tej pory przemilczać te zaczepki.Niestety wywołany po raz kolejny musiałem zareagowć...pozdrawiam.

Macro
18-07-2007, 09:58
Chciałem skomentować zdjęcie ale po przeczytaniu wpisów mi się odechciało.
A ja na odwrót. Ja nie chciałem komentować zdjęć, bo to nie mój poziom i co najwyżej mogę się uczyć oglądając. Ale napiszę cokolwiek, żeby watek wrócił do fotografii.

1 - Bardzo mi się podoba. Oczywiście już jako grafika, ale lubię takie klimaty. Jedyne do czego mógłbym się próbować przyczepić to cień na podbródku. Skoro już całe zdjęcie jest tak maksymalnie kontrastowe, to i tu chyba być powinno. Wolałbym chyba tak obrobiony ten cień żeby był ciemniejszy i tracił już fakturę skóry.

1 w orginale - IMO dobra grafika powinna powstawać ze zdjęcia które samo potrafi się obronić. Uważam że oryginał sam w sobie jest już bardzo dobry, a grafika wniosła je na jeszcze wyższy poziom.

2 - IMO najsłabsze z tej trójki. Po prostu mi nie leży. Nic w nim nie widzę. Może próbuje coś opowiadać, ale jakoś to nie wychodzi. Wolałbym aby nie ścinać facetowi głowy. No i odstraszają mnie oczy modelki. Mogłyby pozostać niedoświetlone gdyby trzymała je zamknięte. I tak chyba być powinno. Ale skoro oczy są otwarte, to jednak powinno to być bardziej widoczne, bo teraz wygląda to jak wypadek przy pracy. Ogólnie jako samotne zdjęcie nie powala mnie. Może jako część całej sesji miałoby większy sens.

Tyle ode mnie.

themoon
18-07-2007, 10:40
jesli chodzi o fotki jedynka w orginale trafia do mnie bardziej niz po ingerencji graficznej

jesli chodzi o klimat w watku... to nie wiem o co chodzi zupelnie i wole nie wiedzec

Marek Urbanowski
18-07-2007, 11:41
jesli chodzi o klimat w watku... to nie wiem o co chodzi zupelnie i wole nie wiedzec

Dzięki za zdrowe podejście...:)

kobyll
19-07-2007, 15:13
Sory Panowie ale takie sprawy załatwia się prywatnie - od tego jest PM!

A takie publiczne pranie brudów poprostu nie przystaje gentelmenom...

tomiu
19-07-2007, 16:25
Sory Panowie ale takie sprawy załatwia się prywatnie - od tego jest PM!

A takie publiczne pranie brudów poprostu nie przystaje gentelmenom...

Podpisuję się rękami, nogami i innymi wystającymi częściami ciała!

Marek Urbanowski
19-07-2007, 16:54
Podpisuję się rękami, nogami i innymi wystającymi częściami ciała!
Ja też....najczęściej staram się ignorować takie publiczne zaczepki.Niestety każda cierpliwość ma swoje granice.Mam nadzieję,że to już koniec tej dyskusji na forum.

david555
19-07-2007, 21:09
Tak się składa, że w takich dyskusjach odnośnie konkretnych spraw prawda nie leży po środku, tylko po jednej ze stron i choć nie znam sprawy bliżej, a tylko poprzez FORUM i kilku wspólnych znajomych obserwuję obydwu adwersarzy od jakiegoś już czasu, przyznać muszę, że jestem gotów dać wiarę @sailorowi z różnych przyczyn, o których nie chcę tu mówić. Szkoda tylko, że ta dyskusja wynikła przy okazji oceny fotek, ale cóż.

Macro
20-07-2007, 14:17
Jakkolwiek by nie było, znacznej większości forumowiczów (w tym mnie) to absolutnie nie interesuje. Powyższy post jest więc też niepotrzebny.

sailor
20-07-2007, 15:09
napisalem ze nie bede wiecej komentowal wiec nei skomentuje..
david - dziekuje

żelazny karzeł
21-07-2007, 01:41
YOZ, robisz świetne foty. Jeśli mówisz, że zajmujesz się tym od roku, to tym bardziej jestem pełen podziwu dla Twojego kunsztu. Wchodząc na forum, wiem, że jeśli są jakieś Twoje nowe foty, to bedzie na co popatrzeć.
Szkoda, że co niektórzy zatruwaja na tym forum "świeże powietrze".
Twój oponent nie mając się czym pochwalić, z zazdrości tupie chyba nóżkami i stuka w kalwiaturkę bo nic innego mu juz nie zostało...w końcu nieraz wspominał o hektolitrach wywoływacza którego się w życiu nawdychał i setkach kilogramów książek i albumów które czytał i oglądał z nadzieją odnalezienia swojego fotograficznego "ja"...widocznie to go wykończyło "artystycznie". Teraz pozostał w naszej świadomości jako naczelny forumowy ktytyk i prowokator dla wszystkich którzy maja się czym pochwalic, a którym on sam nie może dorównać. Akceptując jedynie wąskie grono lizusków i innej maści bezkrytycznych wazeliniarzy nie jest może po prostu gotów na ogladanie zdjęć lepszych od swoich...wiesz, to może aż go boleć, więc może zacznij wrzucać na forum foty-gnioty, a człowiek odżyje trochę.
Od ponad dwóch lat dzień w dzień przeglądam to forum i nie mogę wyjść z "podziwu" dla tego człowieka. Największe awantury jakie tu były, były chyba właśnie z jego udziałem...no ale cóż, może to jakaś forma odreagowania frustracji zwiazanej z niemocą przebicia się ponad przecietność w fotograficznej "przygodzie". Szkoda tylko, że pare osób, które robiło świetne foty juz tutaj ich nie umieszcza....może właśnie z powodu, że nie chcieli pod każdym przez siebie zamieszczonym zdjęciem czytać wk...tekstów, które tylko psuły krew ?

W każdym razie życzę Ci w dalszym ciągu owocnej pracy...i oby jak najwięcej Twoich zdjęć na forum.
Powodzenia i pozdrawiam

sailor
21-07-2007, 02:18
:D

Macro
21-07-2007, 10:49
W każdym razie życzę Ci w dalszym ciągu owocnej pracy...i oby jak najwięcej Twoich zdjęć na forum.
Czego życzymy zarówno jednemu jak i drugiemu.

A teraz już podziękujemy sekundantom obu stron.

Jako że sporo ludzi już obejrzało te zdjęcia i zdążyło się wypowiedzieć, to może by tak zamknąć ten wątek?

zapa
21-07-2007, 10:56
żelazny karzeł (http://www.forum.nikon.org.pl/member.php?u=2430) tak długo na forum i tylko 7 postów ? obserwator :)

"to może by tak zamknąć ten wątek?"

popieram

kobyll
21-07-2007, 11:08
Zamykamy!

Kraftsman
21-07-2007, 23:54
Zamykamy!

ale dlaczego??? żenada też ma swój urok.

a zdjęcia... jak dla mojej skromnej osoby - oba świetne ze wskazaniem na jedynkę.

kobyll
22-07-2007, 03:11
Moim zdaniem dlatego żeby nie ciągnąć bezsensownych przepychanek słownych, które tylko psują atmosfere na forum. Tym bardziej, że najbardziej zainteresowani Panowie zakończyli dyskusje, a do komentowania zdjęć się nikt nie rwie, dopisują się za to bezsensu kibice każdej ze stron konfliktu...

david555
22-07-2007, 03:14
@kobyll, sorry, ale to właśnie Ty skończ, bo jakoś nie umiesz.:)

bukowy dziad
22-07-2007, 03:29
ale dlaczego??? żenada też ma swój urok.


:D:D:D huehue - dzieki za ten tekst - ide spac w lepszym humorze:)

jak juz tu wpadlem po raz kolejny to o fotach: oryginal 1 imho nawet fajny, ale ta zbiorowka to pomylka jakas.

1979
05-03-2009, 11:52
********e