Zobacz pełną wersję : [ Astrofotografia ] Rogalin
Niebo 5 razy 70sek. iso 640 f 2,2
Dół 1 klatka bez prowadzenia 13sek z przesunięciem ostrości.
Obróbka...Sequator, Starnett++,PS
Rogalin,Z6II+Sigma501,4+SkyTracker.
Takie pierwsze próby ;)77077
Wind Mill
09-11-2023, 15:29
Fajen to. :)
Tu chyba bardziej podobało by mi się bez człowieka. ;)
kurczę, zawsze twierdziłem, że się nie nadaję do astro foto, bo nie mam dość mocnego flesza, a tu koleś latarka jest w stanie niebo oświetlić! :D
Fajne zdjęcie, podoba mi się ta mgła na dole, niebo też wyszło kozacko
sauron10
10-11-2023, 20:55
A jak dla mnie człowiek właśnie tylko pomaga - pokazuje jakieś przesłanie. Coś w tym stylu że wszechświat jest wielki a człowiek malutki ?. A co do foty to podziwiam, i powodzenia w dalszej astrodrodze :)
Bardzo fajne, mi się podoba, postać robi robotę. Jedyny minus w mojej opinii to zielenie na niebie.
mi sie widzi z czlowiekiem. fajnie zrobione
Rafaello666
14-11-2023, 22:33
Fajne foto. Nie mam cierpliwości do astro kompletnie. Zarówno do robienia, jak i obrabiania. Popełniłem kilka mleczaków, średnio udanych, ale na takie wykonanie miło popatrzeć.
Super wyszło.
Fajnie zobaczyć, że jeszcze łazikujesz, już dawno tam nie byłem.
Fajne foto. Nie mam cierpliwości do astro kompletnie. Zarówno do robienia, jak i obrabiania. Popełniłem kilka mleczaków, średnio udanych, ale na takie wykonanie miło popatrzeć.
Przepraszam autora wątku za offtopic...
Astrofotografia zaczyna sie zmieniać bardzo i niedługo może być tak, że będzie dostępna dla każdego jak "zwykła" fotografia.
Wszystko dzieki "smart" teleskopom takim jak ten na przykład https://astronomy-imaging-camera.com/product/zwo-seestar/
Praktycznie samograj do robienia zdjęć nieba.
Do zdjęć planetarnych gdzie potrzebna jest apertura i ponadprzecietna ogniskowa takie urządzenie będzie kosmicznie drogie.
Ale do zdjęć najbardziej popularnych mgławic, gromad gwiazd czy bliższych galaktyk, tam gdzie ogniskowa rzędu dobrego tele wystarcza, takie urządzenia mogą zawojować rynek.
Kazdy sobie zrobi swoją mgławicę M42 czy Andromedę bez konieczności posiadania teleskopu, montażu paralaktycznego ani umiejętności zestawienia wszystkiego "do kupy".
Ciekawe dyskusje na ten temat są na forach astro.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.