PDA

Zobacz pełną wersję : Rozdzielczość obiektywu



wiehoo
31-10-2023, 16:06
Na stronie Panasonica rozdzielczość obiektywu przedstawiają tak że nie wiem jak to odczytać,
proszę o wyjaśnienie jak wiecie
załączam skrin

TOP67
31-10-2023, 16:12
W skrócie:
na osi X jest odległość od centrum kadru. Róg pełnej klatki to 21,6 mm
Na osi Y i wyżej, tym lepiej. Ale liczy się też odległość linii od siebie

Tutaj jest to troszkę opisane
https://forum.nikoniarze.pl/threads/238635-Podstawowe-poj%C4%99cia-fotograficzne

wiehoo
01-11-2023, 10:08
Dziękuje za odpowiedź, szukam jeszcze jak to sie ma do przysłony, ale jeszcze raz dziękuję
wiesław

TOP67
01-11-2023, 11:03
Nie ma się nijak. Ten wykres jest robiony zawsze na pełnym otworze.

Keek
01-11-2023, 12:15
Dziękuje za odpowiedź, szukam jeszcze jak to sie ma do przysłony, ale jeszcze raz dziękuję
wiesław

Niektóre firmy publikują MTF dla różnych przysłon. Wtedy masz każdy wykres dla konkretnej blendy.

Na przykład ta: LEICA (https://leica-camera.com/sites/default/files/pm-55530-Datenblatt_Elmarit-M%202.8_28mm_e%20%282%29_0.pdf)

wiehoo
02-11-2023, 16:48
dzięki za odpowiedź