Zobacz pełną wersję : Rozdzielczość obiektywu
Na stronie Panasonica rozdzielczość obiektywu przedstawiają tak że nie wiem jak to odczytać,
proszę o wyjaśnienie jak wiecie
załączam skrin
W skrócie:
na osi X jest odległość od centrum kadru. Róg pełnej klatki to 21,6 mm
Na osi Y i wyżej, tym lepiej. Ale liczy się też odległość linii od siebie
Tutaj jest to troszkę opisane
https://forum.nikoniarze.pl/threads/238635-Podstawowe-poj%C4%99cia-fotograficzne
Dziękuje za odpowiedź, szukam jeszcze jak to sie ma do przysłony, ale jeszcze raz dziękuję
wiesław
Nie ma się nijak. Ten wykres jest robiony zawsze na pełnym otworze.
Dziękuje za odpowiedź, szukam jeszcze jak to sie ma do przysłony, ale jeszcze raz dziękuję
wiesław
Niektóre firmy publikują MTF dla różnych przysłon. Wtedy masz każdy wykres dla konkretnej blendy.
Na przykład ta: LEICA (https://leica-camera.com/sites/default/files/pm-55530-Datenblatt_Elmarit-M%202.8_28mm_e%20%282%29_0.pdf)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.