PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Z5 wizjer w studio



mateo57
29-10-2023, 18:10
Cześć wszystkim. Jako ze dopiero poznaje system bezusterkowy stad moje pytanie- wykonuję zdjęcia w studio z lampami błyskowymi, ustawienia aparatu 1/100 f8-10 iso 100 w wizjerze nikona z5 po naciśnięciu spustu do polowy tylko przez chwile wizjer rozjaśnia mi obszar fotografowany, co zrobić aby przez cały czas był on tak jasny?

MstrG
29-10-2023, 18:21
Menu ustawień osobistych -> d Fotografowanie/wyświetl. -> d7 Zast. ust. do podgl. na żywo -> Wyłącz

mateo57
29-10-2023, 18:42
Menu ustawień osobistych -> d Fotografowanie/wyświetl. -> d7 Zast. ust. do podgl. na żywo -> Wyłącz

Dziękuje bardzo :)

Adtop
28-12-2023, 23:29
Witam,
Pytanie o ustawienia automatycznej zmiany z wizjera na ekran. Nagle przestało działać i mogę ustawić tylko wizjer albo tylko ekran.
Żadna konfiguracja w menu nie pomaga. Cel to ekran a po zbliżeniu oka wizjer.
Czy ktoś tak miał ?
Pozdrawiam

Wind Mill
28-12-2023, 23:45
Może czujnik zbliżeniowy koło wizjera jest czymś przybrudzony?

Jacek_Z
28-12-2023, 23:47
Z boku pryzmatu, po lewej stronie masz przycisk. Naciskaj go, działa to w pętli zmieniając sposoby wyświetlania.
Wgraj nowy soft, ja mam Z7 II, to dodało pewną opcję. Zaraz sprawdzę czy do Z5 tez jest nowy soft.

Tak, jest wersja z sierpnia, sprawdź jaką masz. Teraz jest 1.41 https://downloadcenter.nikonimglib.com/en/download/fw/504.html

Adtop
29-12-2023, 00:57
Czujnik zbliżeniowy zakładam że jest ok ponieważ przy ustawieniach : automatyczny przełącznik wyśw -> po zbliżeniu przełącza na wizjer ale tylko raz i już tak zostaje
Soft aktualny 1.41
Przycisk obok pryzmatu nie reaguje ( prawdopodobnie nie jest zaprogramowany)

bejcman
29-12-2023, 00:59
Witam,
Pytanie o ustawienia automatycznej zmiany z wizjera na ekran. Nagle przestało działać i mogę ustawić tylko wizjer albo tylko ekran.
Żadna konfiguracja w menu nie pomaga. Cel to ekran a po zbliżeniu oka wizjer.
Czy ktoś tak miał ?
Pozdrawiam

Tak, zdejmij muszlę i wyczyść czujnik nad wizjerem, wtedy zacznie działać jak należy.

Adtop
29-12-2023, 01:02
Bardzo dokładne przeczyszczenie czujnika ( po raz kolejny ) pomogło
Działa !
Bardzo dziękuję za pomoc
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !

Jacek_Z
29-12-2023, 12:00
..Przycisk obok pryzmatu nie reaguje ( prawdopodobnie nie jest zaprogramowany)
Jego sie nie programuje. Każdy przycisk ma domyślnie przypisane funkcje. Nawet funkcyjne mają coś domyślnie przypisane.

JK
29-12-2023, 12:38
Po co wprowadzasz ludzi w błąd? W menu jest możliwość programowania tego przycisku. Jest możliwość wybrania kilku dostępnych trybów pracy (....., tylko wizjer, tylko LCD, ....), jeśli wyłączysz wszystkie dodatkowe tryby pracy i zostawisz tylko jeden (któryś musi być wybrany), to ten przycisk praktycznie przestaje działać. Jest właśnie tak zaprogramowany, żeby nie działał, bo jest niepotrzebny. To tak na marginesie. ;-)

Jacek_Z
29-12-2023, 12:46
Gdyby usuwał te opcje to by o tym wiedział.

JK
29-12-2023, 15:55
Jego sie nie programuje. .......
No to jak? Jest programowany, czy nie jest? Po co piszesz takie bzdury?