Zobacz pełną wersję : [ Sigma ] SIGMA SD Quattro
andystar
14-09-2023, 16:25
Przedwczoraj kupiłem najdziwniejszy bezlusterkowiec na świecie, SIGMA SD Quattro.
Ma on matrycę warstwową FOVEON ostatniej generacji tzn. z 2016 roku. Rozmiar aps-c.
Teraz Sigma podobno pracuje nad matrycą FEVEON "pełnoklatkową".
Pierwsze próby poniżej.
75685
LeonardZelig
14-09-2023, 17:42
Tu masz wątek o Foveonach: https://forum.nikoniarze.pl/threads/223499-Sigma-DP1-Merill-matryca-Foveon
Co do niego podpinasz? Ogarnąłeś już edycję RAWów?
andystar
14-09-2023, 18:39
Kiedyś, kilka lat temu miałem Sigme SD15 z kilkoma obiektywami. Sprzedałem ja .
Teraz znowu kupiłem DP1, SD15 i SD Ouattro.
Do SD Quatro mam 20-40/2,8 a do SD15 18-200/3,5-6,3 DC OS
RAWy obrabiam w SigmaProPhoto 6.8
Kiedyś, kilka lat temu miałem Sigme SD15 z kilkoma obiektywami. Sprzedałem ja .
Teraz znowu kupiłem DP1, SD15 i SD Ouattro.
Do SD Quatro mam 20-40/2,8 a do SD15 18-200/3,5-6,3 DC OS
RAWy obrabiam w SigmaProPhoto 6.8
O, 3 różne modele :) Kompleksowe wejście w nietypowy sprzęt :)
Od czasu do czasu też mnie męczy by sobie coś takiego sprawić. Rozum podpowiada jednak, że za dużo różnych aparatów mam i nie powinienem.
Ale swego czasu próbka była - miałem Polaroid X530 z matrycą Foveon (3x1.5). Pamętam, że problem miałem właśnie z softem - na podglądzie zdjęcia wyglądały fajnie, a po obróbce coś się psuło. Pewnie do tej pory bym się tym bawił, niefartownie jednak zablokował się obiektyw.
jurkarol
10-11-2023, 22:47
A ja niedawno kupiłem DP2 z ciekawości, spełniłem zachciankę sprzed lat i w końcu tanio, jak tanio!. A obrazek ma coś, no coś. ;)
Aparat w guzikologii już nie klasyczny, taki etap byle kompaktów niby zaawansowanych, czyli najmniej ciekawa obsługa, niezbyt fotograficzna. Ale można to szybko ujarzmić
andystar
10-11-2023, 22:57
Kupiłem trochę takich baterii, po 8 zł . Te aparaty lubią prąd.
https://allegro.pl/oferta/bateria-slb-1237-do-samsung-digimax-l55w-l85-11012354295
Ja swojego DP1 w stanie jak nowy z tuleja ochronną na obiektyw, pudełkiem i papierami itd. kupiłem za 250,00 zł.
SD Quattro potrafi na ebay kosztować dwa razy więcej niż jak był nowy w 2016 roku.
jurkarol
10-11-2023, 23:15
W eltecu też po 8 zł kupiłem kilka tych.
To ktoś się chciał pozbyć tej dp1 nie wiedział co ma
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.