Frenczu
16-07-2007, 18:13
Witam!
jestem amatorem także prosze na wstepie o wyrozumiałość i nie denerwowanie się jeśli np. pytanie było już poruszane,starałem się znależć odp. ale nie znalazłem. 1. czy jest możliwość zablokowania w D40 w programie "krajobraz" punktowego pola ostrości?? chodzi mi o to że kiedy ustawie a zmienie program z krajobraz na np. portret to po powtórnym powrocie do krajobraz nie mam punktowego tylko na pierwszy plan:// a jeżeli chodzi o P M A S to po przejściu na program i powróceniu wszystko jest ok. mam nadzieje że ktoś zrozumiał o co mi chodzi i mi pomoże :P 2 pytanie: manualny balans bieli - w jaki sposób go najlepiej ustawiać tzn. na czym, mam np. nosić ze sobą białą kartke papieru?? w instrukcji pisało też coś o wykorzystywaniu zrobionych wczesniej zdjęć. napiszcie prosze w jaki sposó najlepiej to zrobić i prosze o wytłumaczenie w miare jak sie da prosto - pamietając ze jestem początkujący. dzięki !!! pozdro dla użytkowników Nikona :)
jestem amatorem także prosze na wstepie o wyrozumiałość i nie denerwowanie się jeśli np. pytanie było już poruszane,starałem się znależć odp. ale nie znalazłem. 1. czy jest możliwość zablokowania w D40 w programie "krajobraz" punktowego pola ostrości?? chodzi mi o to że kiedy ustawie a zmienie program z krajobraz na np. portret to po powtórnym powrocie do krajobraz nie mam punktowego tylko na pierwszy plan:// a jeżeli chodzi o P M A S to po przejściu na program i powróceniu wszystko jest ok. mam nadzieje że ktoś zrozumiał o co mi chodzi i mi pomoże :P 2 pytanie: manualny balans bieli - w jaki sposób go najlepiej ustawiać tzn. na czym, mam np. nosić ze sobą białą kartke papieru?? w instrukcji pisało też coś o wykorzystywaniu zrobionych wczesniej zdjęć. napiszcie prosze w jaki sposó najlepiej to zrobić i prosze o wytłumaczenie w miare jak sie da prosto - pamietając ze jestem początkujący. dzięki !!! pozdro dla użytkowników Nikona :)