PDA

Zobacz pełną wersję : Manualny zewnetrzny flash



SiD
23-10-2005, 20:31
Potrzebuje porady jak pracowac z zewnetrznym flashem pod stopke ISO (bez automatyki poza jednoczesnym wyzwoleniem z migawka). Jak ustawiac parametry do ISO, odleglosci fotografowanej sceny i przyslony. Widzialem jakas anglojezyczna stronke na ten temat, ale w zwiazku czekajacym mnie weselem w najblizszy weekend nie hce sie zbytnio mylic w ustawionych (ponad to czego nie da sie uniknac) wiec licze na wskazowki i komentarze. Z gory dziekuje :)

szymony
23-10-2005, 22:33
"Zatrudnij zawodowca"

SiD
23-10-2005, 22:43
Zawodowiec i tak bedzie :) Ale zdjecia dla wlasnej pamiatki chce zrobic, chyba mi wolno? ;) Wiec rady tak czy siak mile widziane, jak nie na teraz to na przyszlosc.
Pozdrawiam

szymony
23-10-2005, 22:48
Kup jakąkolwiek lampę z automatyka tyrystorową. Ustaw iso i przysłonę taką samą w body i lampie. To tak w telegraficznym skrócie. Nic bardziej sensownego w tydzień nie wydumasz.

gALL
24-10-2005, 07:13
Jak ustawiac parametry do ISO, odleglosci fotografowanej sceny i przyslony.

1. ustawiasz ostrosc
2. odczytujesz ze skali odleglosc
3. z tabelki na lampie odczytujesz przyslone
4. ustawiasz przyslone na szkle
5. walisz zdjecie

Upierdliwie i pracochlonne.

szymony
24-10-2005, 07:41
Z punktem nr 2 mogą być problemy, chyba że ma jeszcze dalmierz. FZ20 chyba nie ma skali z naniesioną odległością.

gALL
24-10-2005, 08:42
Nie podal czym bedzie robil? A co to wogole FZ20?

szymony
24-10-2005, 08:48
Podał, choć nie w tym wątku.
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=167256#167256

gALL
24-10-2005, 08:48
Wybacz ale Duchem Swietym nie jestem. Zle sformulowane pytanie to bledna opowiedz.

SiD
24-10-2005, 09:56
Robi sie zdjecia tym co sie ma. Nic nie poradze, ze mam FZ20 a nie D70 czy inne cudo. Zamiast narzekać zrobie czym mam a za rok moze zmienie na jakas fajna lustrzanke. Moze D200 juz bedzie? Tak czy owak ja tam bede robil zdjecia tylko dla wlasnej pamiatki i przyjemnosci, wiec nie ma sie co stresowac nadmiernie, aczkolwiek uwazam, ze flash jakis by sie przydal. Pozdrawiam

ALF
24-10-2005, 09:58
Nie podal czym bedzie robil? A co to wogole FZ20?

bdb kompakcik syfrakowaty :wink: