PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Z6, Z7, Z8, Z9 akcje serwisowe



antonio
27-06-2023, 15:59
Oj, idą ciężkie czasy testowania na klientach bubli wyprodukowanych ostatnio przez Nikona... a już fatalne jest to, że Nikon sam przyznaje w akcjach, że "do produkcji zostały wykorzystane części, które nie spełniają standardów jakości"!!!

Może się przyda miłośnikom Z8 informacja o akcji serwisowej wadliwego bagnetu https://fotoblogia.pl/nikon-z8-nie-przyjmuje-obiektywow-producent-oglasza-akcje-serwisowa,6913440367704736a
https://www.notebookcheck.pl/Nikon-Z8-wycofany-ze-wzgledu-na-wade-mocowania-obiektywu-ktora-uniemozliwia-uzytkownikom-podlaczenie-obiektywow-do-korpusu-aparatu.728177.0.html

Z9 też miał akcję przycisku do zwalniania blokady obiektywu https://fotoblogia.pl/nikon-z9-ma-powazny-problem-producent-zaczyna-akcje-serwisowa,6846216131017440a

i jeszcze Z6, Z7 https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/aparaty-fotograficzne/32198-kupiles-nikona-z6-lub-z7-system-stabilizacji-moze-nie-dzialac-poprawnie-producent-uruchamia-bezplatna-akcje-serwisowa

Wind Mill
27-06-2023, 16:43
Przypomniał mi kolega film Hibernatus. :)

MstrG
27-06-2023, 16:55
Oj, idą ciężkie czasy testowania na klientach bubli wyprodukowanych ostatnio przez Nikona... a już fatalne jest to, że Nikon sam przyznaje w akcjach, że "do produkcji zostały wykorzystane części, które nie spełniają standardów jakości"!!!

Może się przyda miłośnikom Z8 informacja o akcji serwisowej wadliwego bagnetu https://fotoblogia.pl/nikon-z8-nie-przyjmuje-obiektywow-producent-oglasza-akcje-serwisowa,6913440367704736a
https://www.notebookcheck.pl/Nikon-Z8-wycofany-ze-wzgledu-na-wade-mocowania-obiektywu-ktora-uniemozliwia-uzytkownikom-podlaczenie-obiektywow-do-korpusu-aparatu.728177.0.html

Z9 też miał akcję przycisku do zwalniania blokady obiektywu https://fotoblogia.pl/nikon-z9-ma-powazny-problem-producent-zaczyna-akcje-serwisowa,6846216131017440a

i jeszcze Z6, Z7 https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/aparaty-fotograficzne/32198-kupiles-nikona-z6-lub-z7-system-stabilizacji-moze-nie-dzialac-poprawnie-producent-uruchamia-bezplatna-akcje-serwisowa

Przespałeś ostatnie lata? D600, D800, D750 - wydaje się, że przy każdej akcji serwisowej winę ponosi dostawca podzespołów. Dziwne, że przez tyle lat nie wyciągają z tego wniosków. Choć może mają tak skonstruowane umowy, że taki dostawca płaci za towar niespełniający standardów jakości sporą karę, ale wizerunkowo nie jest to opłacalne.

OjTam
27-06-2023, 17:00
D4 zgubiłeś. Co zabawniej, ta sama akcja, co miał Z9.
N się chyba faktycznie na błędach nie uczy.

paparapa
27-06-2023, 19:51
D4 zgubiłeś. Co zabawniej, ta sama akcja, co miał Z9.
N się chyba faktycznie na błędach nie uczy.

Smutne jest to, że to są pierdoły, które powinna wykryć kontrola techniczna.
Czyżby aparaty były robione gdzieś daleko daleko, gdzie składa się puszkę i pakuje. :)

antonio
27-06-2023, 20:54
Akcje zawsze byly, ale nie tak często i nowo wyprodukowanych aparatów. Kiedyś producenci czekali aż dopieszczą produkt zanim zacznie go używać user. Przykre, ale teraz testy wadliwych elementów odbywają się na użytkownikach. To już przypomina branżę automotive, szczególnie Mercedesa.

Paapaj
09-07-2023, 08:25
I co się tu dziwić że klienci przechodzą na inny sprzęt

dranio
09-07-2023, 10:20
Akcje zawsze byly, ale nie tak często i nowo wyprodukowanych aparatów. Kiedyś producenci czekali aż dopieszczą produkt zanim zacznie go używać user. Przykre, ale teraz testy wadliwych elementów odbywają się na użytkownikach. To już przypomina branżę automotive, szczególnie Mercedesa.

Taa... W idealnym świecie wszystko jest idealne. Wyroby są zawsze sprawdzone przez lata testów w najbardziej wymagających warunkach, poprawki niezwłocznie wprowadzone do produkcji, ceny są niskie, słowem wszyscy zadowoleni...

Jacek_Z
09-07-2023, 22:09
Akcje akcjami, a Z8 tak sie sprzedaje, że winduje zyski Nikona.

antonio
11-07-2023, 20:46
No nie wiem, zyski tyłka nie urywają :-)
https://m.pl.investing.com/equities/nikon-corp.-earnings

krzysztofz24
11-07-2023, 21:42
I co się tu dziwić że klienci przechodzą na inny sprzęt

Tylko inny sprzęt ma przeważnie tak samo;-)
Trawa zawsze zieleńsza u sąsiada za płotem, jak mawiaja.

OjTam
11-07-2023, 21:51
Tylko inny sprzęt ma przeważnie tak samo;-)
Trawa zawsze zieleńsza u sąsiada za płotem, jak mawiaja.

Myk taki, że wtop z flagowcami/górną półką w Sony nie kojarzę. Coś tam A7III miało, ale to ta sama półka, jak dość problematyczny (w pierwszych seriach) D750.

W Canonie była wtopa w 1DxIII, ale to zdaje się softem usunięto. No i sławny problem z "przegrzewaniem" się R5, który dało się ominąć przy użyciu taśmy klejącej...

Paapaj
12-07-2023, 07:32
Tylko inny sprzęt ma przeważnie tak samo;-)
Trawa zawsze zieleńsza u sąsiada za płotem, jak mawiaja.

I trawa bardziej zielona i żona ładniejsza, a tak poważnie to Nikon jakoś dużo tych akcji serwisowych ma no i często ostatnio...

antonio
12-07-2023, 09:40
Taniość Panie, ekonomia i wpadka za wpadką... to musiało tak się skończyć. Prawdopodobnie ciśnienie ksiegowych i chęć szybkich zysków przesłania kwestię skupienia się na odpowiednio długim czasie projektowania i testowania solidnych, długowiecznych produktów.

dranio
12-07-2023, 09:57
Taniość Panie, ekonomia i wpadka za wpadką... to musiało tak się skończyć. Prawdopodobnie ciśnienie ksiegowych i chęć szybkich zysków przesłania kwestię skupienia się na odpowiednio długim czasie projektowania i testowania solidnych, długowiecznych produktów.

Długowieczne produkty? Przy takiej konkurencjii i oczekiwaniach klientów? 9 lat temu został zaprezentowany Nikon D810. Ilu profesjonalnych fotografów wciąż nim fotografuje? 6 lat temu wyszedł Nikon D850. Ilu fotografów sportowych używało go na ostatnich MS w Katarze?

antonio
12-07-2023, 16:02
Mnie osobiście w ogóle interesuje kto i czym fotografuje... Ja fotografuję D850, który świetnie działa, robi świetne foty, nie ma akcji serwisowych i mam do niego ok 20 szkieł.

JK
12-07-2023, 16:16
To może dokup jeszcze pięć szkieł (dowolnych). Będziesz ich miał ok 25, a D850 będzie robił jeszcze lepsze foty i będzie miał jeszcze mniej akcji serwisowych. :lol:

MstrG
12-07-2023, 17:17
To może dokup jeszcze pięć szkieł (dowolnych). Będziesz ich miał ok 25, a D850 będzie robił jeszcze lepsze foty i będzie miał jeszcze mniej akcji serwisowych. :lol:

Zgadza się. 25 szkieł to granica po przekroczeniu której foty mają +25 do lepszości.

antonio
12-07-2023, 21:28
Tak tak... nie wiem czy to sarkazm, czy zazdrość Zetkowców borykających się z licznymi akcjami serwisowymi :-). Pewnie po akcji serwisowej wzrośnie +50 do lepszości :-)

dranio
12-07-2023, 21:47
Mnie osobiście w ogóle interesuje kto i czym fotografuje... Ja fotografuję D850, który świetnie działa, robi świetne foty, nie ma akcji serwisowych i mam do niego ok 20 szkieł.

Jak Twoja odpowiedź ma się do mojej uwagi, że teraz 7-10 lat to szmat czasu, w którym wychodzi kilka generacji sprzętu?


Tak tak... nie wiem czy to sarkazm, czy zazdrość Zetkowców borykających się z licznymi akcjami serwisowymi :-). Pewnie po akcji serwisowej wzrośnie +50 do lepszości :-)

Używam Z7 II i nie czuję żadnej zazdrości.
Używam także D850 i także nie czuję żadnej zazdrości. :razz:
Gdyby jednak trzeba było wysłać aparat do serwisu z powodu akcji serwisowej, nie płakałbym z powodu niskiej jakości, tylko chwalił firmę za to, że potrafiła przyznać się do błędu i znalazła jego rozwiązanie.

odzio
12-07-2023, 22:58
Tak tak... nie wiem czy to sarkazm, czy zazdrość Zetkowców borykających się z licznymi akcjami serwisowymi :-). Pewnie po akcji serwisowej wzrośnie +50 do lepszości :-)

Widziałeś, że forum ma dzial dla lustrzanek? Jak ma razie wygląda raczej na to, że próbujesz się upewnić, że dobrze zrobiłeś zostając przy D850. Dobrze zrobiłeś, skoro nie potrzebujesz ML. Nie musisz piać Tu peanów jaki to świetny sprzęt. Wiemy o tym. Ale jeśli nie rozumiesz pewnych przewag ML nad DLSR i zalet z tego płynących, to jesteś ograniczony... niczym tester obiektywu, któremu wychodzi że szkło daje ostrzejsze zdjęcia z ręki, niż zamontowane na statywie.

paparapa
12-07-2023, 23:23
Widziałeś, że forum ma dzial dla lustrzanek? Jak ma razie wygląda raczej na to, że próbujesz się upewnić, że dobrze zrobiłeś zostając przy D850. Dobrze zrobiłeś, skoro nie potrzebujesz ML. Nie musisz piać Tu peanów jaki to świetny sprzęt. Wiemy o tym. Ale jeśli nie rozumiesz pewnych przewag ML nad DLSR i zalet z tego płynących, to jesteś ograniczony... niczym tester obiektywu, któremu wychodzi że szkło daje ostrzejsze zdjęcia z ręki, niż zamontowane na statywie.
odzio a ten tester używa samego szkła, czy podpina do niego jakieś body? :)
A już na poważnie, to masz chyba rację z tym utwierdzaniem się w słuszności dokonanego wyboru. To bardzo częste zachowanie niezdecydowanych osób.

Jacek_Z
13-07-2023, 15:23
Tak tak... nie wiem czy to sarkazm, czy zazdrość Zetkowców borykających się z licznymi akcjami serwisowymi :-).
Dopiero się połapałem, że to pisze fanboy lustrzanek. Naprawdę sądzisz, ze lustrzanki nie miały tego typu kłopotów?
Odzio dobrze cie podsumował.

markB
13-07-2023, 19:55
6 lat temu wyszedł Nikon D850. Ilu fotografów sportowych używało go na ostatnich MS w Katarze?

D850 to nie jest aparat dla fotografa sportowego. Lepiej sprawdzić ilu w Katarze używało D5/D6.

OjTam
13-07-2023, 21:11
Dopiero się połapałem, że to pisze fanboy lustrzanek.
Z pewnych przyczyn stawiam OVF wyżej, niż EVF, choć zalety tego drugiego dostrzegam. Też się na fanboja DSLRów łapię? :mrgreen: <-ciężki żarcik, jakby co.

Naprawdę sądzisz, ze lustrzanki nie miały tego typu kłopotów?

D600, D750, D800, D7000, D4... że przy samym Nikonie zostaniemy...
Pozwy by Nikona zjadły, jakby spier...lili coś z D850.
Choć cytat Jackowego postu, tekst bardziej do antonio skierowany.

Jacek_Z
13-07-2023, 23:39
Do antonio.
Ja wolę wizjery w lustrzankach, tylko co z tego, że wole, skoro wtedy nie ma eyefocus? Na teraz to wygląda tak, że w studiu to lustrzanka (i to z dwóch powodów, jeden absurdalny) a w plener absolutnie bezlusterkowiec.

antonio
11-08-2023, 11:06
i kolejne wpadki Z8 https://nikonrumors.com/2023/08/07/here-it-is-nikon-z8-strap-eyelet-issue-recall.aspx/

lukasz_kk
11-08-2023, 11:46
Większość osób śledzących ten dział już to widziała :D Ale spoko, wiemy że przyszedłeś sobie poużywać z bezlusterkowców.

antonio
11-08-2023, 11:52
Ach rozumiem, sorki, zapomniałem, że lepiej nie pisać, że bezlusterkowce są bez wad fabrycznych. Nie sądziłem, że Cię to zaboli, przepraszam ;-)

lukasz_kk
11-08-2023, 12:00
Spoko, zapomniałeś jeszcze w działach DSLR wspomnieć o akcjach dotyczących tego rodzaju aparatów ;)

PS. Nic mnie nie boli, może dlatego że używam bezlusterkowca full frame od Nikona, który, o zgrozo, jak dotąd nie miał ogłaszanych żadnych akcji serwisowych ;)

OjTam
11-08-2023, 12:19
Ach rozumiem, sorki, zapomniałem, że lepiej nie pisać, że bezlusterkowce są bez wad fabrycznych. Nie sądziłem, że Cię to zaboli, przepraszam ;-)

Zaraz, ja dobrze rozumiem, czy nadinterpretuję?
Twierdzisz, że Ztki mają wady fabryczne, bo są bezlusterkami, a nie dlatego, że jakiś baran w Nikonie postanowił przyoszczędzić parę groszy?

MstrG
11-08-2023, 13:01
Zaraz, ja dobrze rozumiem, czy nadinterpretuję?
Twierdzisz, że Ztki mają wady fabryczne, bo są bezlusterkami, a nie dlatego, że jakiś baran w Nikonie postanowił przyoszczędzić parę groszy?

Tak, wszystko przez ten brak lustra.


Nic mnie nie boli, może dlatego że używam bezlusterkowca full frame od Nikona, który, o zgrozo, jak dotąd nie miał ogłaszanych żadnych akcji serwisowych ;)

74775

Tak poważnie to mnie te dwie akcje serwisowe nie odstraszają i nadal Z8 jest w kręgu mojego zainteresowania.

OjTam
11-08-2023, 13:15
Tak, wszystko przez ten brak lustra.
Bez lustra pewnie te małe ludziki, co w pstryko-aparatach mieszkają, nie widzą, gdzie iść i co przytrzymać. Muszą na oślep, więc raz złapią za mocno, a raz wcale. ;)


Tak poważnie to mnie te dwie akcje serwisowe nie odstraszają i nadal Z8 jest w kręgu mojego zainteresowania.

A mnie zastanawiają. Trzy akcje, w dość krótkim czasie (~9 mcy), na dwóch flagowcach... Ktoś w N powinien polecieć na kopniakach...

Jacek_Z
11-08-2023, 14:41
Hm, mam Z7 II, on ma jakąś akcję? Bo bezlusterkowiec. Niech mnie ktoś uświadomi, bo śpię spokojnie, a może powinienem sie bać?

robcio.m
11-08-2023, 15:16
A mnie zastanawiają. Trzy akcje, w dość krótkim czasie (~9 mcy), na dwóch flagowcach... Ktoś w N powinien polecieć na kopniakach...

To najprawdopodobniej cięcie kosztów i przyspieszanie terminarza premier (zupełnie świadome)
Testowanie to proces kosztuje czas i pieniądze cudów nie ma.

cz4rnuch
11-08-2023, 16:09
Hmm, temat o akcjach serwisowych bezluster Nikona. Chłop wkleił link o akcji naprawczej bezlustra Nikona. Co tu jest nie tak, że tak mu się oberwało? O niecne motywy wielbiciela lustrzanek się rozchodzi? To można odesłać kolegę do wątków serwisowych: D600, D610, D750 itd. Ale tu chyba wszystko jest na temat więc po co się czepiać?

MstrG
11-08-2023, 17:46
Hmm, temat o akcjach serwisowych bezluster Nikona. Chłop wkleił link o akcji naprawczej bezlustra Nikona. Co tu jest nie tak, że tak mu się oberwało? O niecne motywy wielbiciela lustrzanek się rozchodzi? To można odesłać kolegę do wątków serwisowych: D600, D610, D750 itd. Ale tu chyba wszystko jest na temat więc po co się czepiać?

Może nie załapałeś w jakim celu powstał ten wątek? Z całą pewnością nie po to, aby informować właścicieli Zetek o akcjach serwisowych.
Kolega został odesłany już w poście #3 (https://forum.nikoniarze.pl/threads/315428-Nikon-Z6-Z7-Z8-Z9-akcje-serwisowe?p=4269307&viewfull=1#post4269307)



Tak tak... nie wiem czy to sarkazm, czy zazdrość Zetkowców borykających się z licznymi akcjami serwisowymi :-). Pewnie po akcji serwisowej wzrośnie +50 do lepszości :-)

Widziałeś, że forum ma dzial dla lustrzanek? Jak ma razie wygląda raczej na to, że próbujesz się upewnić, że dobrze zrobiłeś zostając przy D850. Dobrze zrobiłeś, skoro nie potrzebujesz ML. Nie musisz piać Tu peanów jaki to świetny sprzęt. Wiemy o tym. Ale jeśli nie rozumiesz pewnych przewag ML nad DLSR i zalet z tego płynących, to jesteś ograniczony... niczym tester obiektywu, któremu wychodzi że szkło daje ostrzejsze zdjęcia z ręki, niż zamontowane na statywie.

O to chodzi w tym wątku.

cz4rnuch
11-08-2023, 18:02
Oczywiście, że załapałem dlatego napisałem o niecnych zamiarach wielbiciela lustrzanek. Niemniej jednak ostatni post jest w temacie a pisanie w odpowiedzi na link z akcją serwisową Z8, że działa mi Z6 już trochę jakby mniej :)

MstrG
11-08-2023, 18:19
Oczywiście, że załapałem dlatego napisałem o niecnych zamiarach wielbiciela lustrzanek. Niemniej jednak ostatni post jest w temacie a pisanie w odpowiedzi na link z akcją serwisową Z8, że działa mi Z6 już trochę jakby mniej :)

W temacie upewnienia się antonio w swoim wyborze D850? Zdecydowanie ;)


Dyskusja o wadliwym uchwycie do paska jest w temacie o Z8:
https://forum.nikoniarze.pl/threads/315294-Nikon-Z8-w-praktyce/page6?p=4270964&viewfull=1#post4270964
Link do akcji serwisowej oczywiście też jest:
https://forum.nikoniarze.pl/threads/315294-Nikon-Z8-w-praktyce/page8?p=4272904&viewfull=1#post4272904

- - - - kolejny post - - - - - -


A mnie zastanawiają. Trzy akcje, w dość krótkim czasie (~9 mcy), na dwóch flagowcach... Ktoś w N powinien polecieć na kopniakach...

Jasne. Mega słabo to wygląda.

OjTam
11-08-2023, 18:30
Cóż, N zainwestował dosłownie miliardy w nową fabrykę optyki. Szukają oszczędności gdzie się da.
Może te akcje to niekoniecznie wtopa? Może przeliczyli wszystko, i wyszło im, że oszczędności będą na tyle duże, iż można zaryzykować, nawet uwzględniając koszty wymiany/serwisu na akcji?

antonio
11-08-2023, 20:56
Hmm, temat o akcjach serwisowych bezluster Nikona. Chłop wkleił link o akcji naprawczej bezlustra Nikona. Co tu jest nie tak, że tak mu się oberwało? O niecne motywy wielbiciela lustrzanek się rozchodzi? To można odesłać kolegę do wątków serwisowych: D600, D610, D750 itd. Ale tu chyba wszystko jest na temat więc po co się czepiać?
No widzisz cz4rnuch, najwyraźniej po prostu niektórych kolegów bezlusterkowców bolą niewygodne fakty. Widocznie nawet zwykłej informacji o kolejnej akcji serwisowej nie mogą przełknąć w odpowiednim wątku, którego jestem gospodarzem :-)

OjTam
11-08-2023, 21:08
Czyli twierdzisz, że gdyby N robił lustra dalej, tych wpadek by nie było?
Właściciele walniętych D7000, D600, D750, D800 i D4 chyba by się nie zgodzili...
Do tego słynne walnięte stopki w D700 czy plastikowe kółka zębate w napędzie D80...

Przy okazji, przy wpadkach DSLR, akcja serwisowa nazywała się wypuścimy nowy model. Tak było przy D800 ->D810 i D7k -> D7100 oraz D600 -> D610. Dopiero masowe pozwy przy D600 to zmieniły.

Przy okazji, dwie akcje serwisowe Z8 to nic nowego. D750 też tyle miał.

Można podsumować, że N się na błędach nie uczy.

antonio
11-08-2023, 21:14
No dokładnie o to chodzi, co napisałem we wstępie. Nikon schodzi na psy... I to jest smutne dla mnie jako fana tej marki. A nadinterpretowywanie tego akurat do bezluster to inna sprawa. Widocznie coniektórzy bezlusterkowcy są bardziej wrażliwi na takie niewygodne fakty ;-)

poste
11-08-2023, 22:26
Odpadający uchwyt paska to pieszczota w porównaniu z syfem na matrycy d600;-)

odzio
11-08-2023, 22:44
Ale jak można schodzić na psy przez 15 lat? Może chodzi Ci o to, że ciągle trzymają psi poziom, a to co innego, bo świadczy o tym, ze jesteś fanem psiej marki. Weź również pod uwagę, że znakomita większość obecnych tu przesiadła się z lustrzanek Nikona, więc po prostu nie potrzebują potwierdzenia czy to na pewno była dobra decyzja i nie wchodzą na lustrzane subfora z pytaniami "a jak tam Wasz wymierający fotohabitat?" (tak, wiem, lustrzanki pociągną jeszcze długie lata).

A biorąc pod uwagę przytoczony przez OjTama rys historyczny podejścia do napraw usterek fabrycznych, to nawet można powiedzieć, że się Nikon z tych psów wytacza.

Krytykuję Cię za ton tego wątku, bo Wszyscy znamy Twoją agresywną radość z D850 i zauważamy potrzebę utwierdzenia się, że dokonałeś najlepszego możliwego wyboru, ale robisz to w złym miejscu i w nieodpowiedni sposób. Tematy akcji serwisowych były już oklepane w osobnych wątkach, a tu założyłeś temat ni to zbiorczy (bo gdzie Z5, 50, czy Zf?), ni historyczny, bo 6 i 7 chyba nie miały akcji serwisowych... Wracając do Twojego wyboru: ewidentnie widać, że wybrałeś najlepiej. I super. Ale zważ na to, że bezlusterkowce to inna technologia, która dla wielu ma więcej zastosowań w uprawianej przez nich fotografii. Czy Ty szukając auta rodzinnego zdecydujesz się unimoga, bo się nie psuje?

JK
11-08-2023, 23:14
Co wy tu wypisujecie za głupoty? Na jakie psy Nikon schodzi? Przytrafiły się w Z8 drobne, bardzo drobne, błędy w pierwszej partii produkcyjnej - to fakt. Ale naprawa tego idzie za darmo, bardzo szybko i bardzo sprawnie (no może niekoniecznie w polskim serwisie, ale tam też nie jest tragicznie ;)). Trwa to może z godzinę, może mniej i po sprawie. W Z9 to nie była akcja serwisowa dla pierwszej partii, tylko dla jednej z kolejnych. Nie wyrabiali się z produkcją Z9, bo zmówień mieli więcej niż możliwości produkcyjnych i zrobili coś za szybko. Ktoś się pospieszył i stało się. Zdarzyło się, choć nie powinno. Ale gdyby chcieli to wszystko dokładnie przetestować przed wypuszczeniem sprzętu na rynek, to by to się opóźniło o pół roku, może o rok i byście bili pianę, że nie ma nowości, a ci co za późno zamówili Z9 nie czekali by kilku miesięcy, ale kilka lat. Robicie widły z igły, żeby sobie udowodnić, że to nie brak kasy tylko awaryjność sprzętu powoduje, że tych korpusów nie macie. A to kiepskie tłumaczenia. Mam Z9 z pierwszej partii, mam Z8 z pierwszej partii (zresztą już bezproblemowo naprawiony) i mogę wam tylko powiedzieć, że na dzień dzisiejszy Nikon ma dwie z czterech topowych puszek na rynku. Można się spierać która najlepsza, bo to oczywiście zależy od przyzwyczajeń, od upodobań, od szklarni, od tego do czego to jest potrzebne, ale bezspornym faktem jest, że Z9 i Z8 są na absolutnym topie. Wiem, że tym, których nie stać, ciężko to porównać, zrozumieć i docenić, ale wystarczy popatrzeć na wyniki sprzedaży. Ile miesięcy musieli czekać na Z9 ludzie, którzy nie złożyli zamówienia pierwszego lub drugiego dnia przedsprzedaży. Myślicie, że ci którzy mają dużo kasy nie potrafią ocenić wartości wyrobów, które kupują? Właśnie dlatego mają dużo kasy, że wiedzą co warto kupić, a czego nie warto. To takie trudne do zrozumienia? A żeby was jeszcze bardziej do pionu doprowadzić napiszę, że u mnie podstawowym korpusem jest teraz Z9, bo ma wbudowany grip i świetny akumulator, a Z8 pełni jedynie rolę zapasu, albo drugiego korpusu, kiedy potrzebuję dwóch różnych szkieł w tym samym czasie - najczęściej leży w torbie. Dlaczego tak? Bo oba dają taki sam obrazek, mają taka samą obsługę taki sam AF, taki sam pomiar, takie same zdjęcia seryjne, itp., itd., a Z8 jest po prostu mniejszy i lżejszy, co dla zapasu jest cechą dość istotną. Żaden z producentów nie oferuje dziś takiego zestawu puszek klasy PRO, ani Sony, ani Canon, ani nikt inny. Przemyślcie to sobie i nie piszcie tych bzdur o "schodzeniu na psy", bo to świadczy jedynie o braku wiedzy i braku pomyślunku u piszących takie dyrdymały.

capo-di_tutti-capi
11-08-2023, 23:48
Ale jak można schodzić na psy przez 15 lat? Może chodzi Ci o to, że ciągle trzymają psi poziom, a to co innego, bo świadczy o tym, ze jesteś fanem psiej marki.

Uwłacza mi psia natura Nikona.


https://www.youtube.com/watch?v=kFB5WtpVMS0

Zbyszek
12-08-2023, 00:08
Ale jak można schodzić na psy przez 15 lat? Może chodzi Ci o to, że ciągle trzymają psi poziom, a to co innego, bo świadczy o tym, ze jesteś fanem psiej marki. Weź również pod uwagę, że znakomita większość obecnych tu przesiadła się z lustrzanek Nikona ....
Miałem Minoltę, Sony i Pentaxa, a teraz mam Nikona. Wszędzie były wady, problemy, niedociągnięcia, niedoróbki itp.
Jest takie powiedzenie: "Wszędzie dobrze, gdzie nas niema".

krzysztofz24
12-08-2023, 23:26
(...) Wszyscy znamy Twoją agresywną radość z D850(...)

Agresywna radosc:grin:.
To mi zrobilo dzien, dziekuje;)

antonio
13-08-2023, 13:21
Hehe.. rzeczywiście dobre :-) muszę to koniecznie zapamiętać, że przejawiam agresywną radość :-)