PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Z9 podgląd LV



macgeb
20-05-2023, 14:16
Witam mam pytanie , co może być przyczyną braku podglądu LV w aparacie w trybie S,A np. a w trybie M wszystko działa tak że widzę efekty ustawień ,tak samo jest z założona lampa tu już w żadnym trybie LV nie działa ,krótko mówiąc zmieniając czy przysłonę czy czas w trybie A czy S na ekranie nie mam żadnych zmian czy zdjęcie jest za ciemne czy za jasne i to samo patrząc przez wizjer , a w trybie M normalnie działa i widzę czy zdjęcie jest dobrze doświetlone ??

markB
20-05-2023, 14:39
A co masz ustawione w Własnych Ustawieniach pod d8?

macgeb
20-05-2023, 15:11
A co masz ustawione w Własnych Ustawieniach pod d8?

Pod d8 mam Pokaż efekty ustawień i to mam włączone ?? Pod d8 u mnie jest numeracja plików.

TOP67
20-05-2023, 17:34
Instrukcja i instrukcja. Po założeniu lampy wizjer zawsze przełącza się w tryb najlepszego pokazywania kadru. No bo skąd miałby wiedzieć, jak błyśnie lampa?
Natomiast bez lampy możesz sobie wybrać, czy chcesz widzieć podgląd ekspozycji.

Swoją drogą Z9 zawsze pracuje w trybie LV, to nie lustrzanka.

beduin17
20-05-2023, 17:35
Tryby S i A to półautomaty. Widzisz cały czas poprawnie naświetloną klatkę bo aparat dąży czasem lub przysłoną do poprawnego naświetlenia. Zobaczysz zmianę jak zrobisz na plus lub minus korektę ekspozycji

TOP67
20-05-2023, 17:38
A jak włączy Auto ISO, to w M również tak będzie. Za to zmiana WB jest widoczna w podglądzie.

macgeb
20-05-2023, 19:11
Tryby S i A to półautomaty. Widzisz cały czas poprawnie naświetloną klatkę bo aparat dąży czasem lub przysłoną do poprawnego naświetlenia. Zobaczysz zmianę jak zrobisz na plus lub minus korektę ekspozycji

Tak to pół automaty zgadza się ,czyli mam rozumieć że w nikonie jest to w ten sposób tryb S i A że w trybie s ustawiam no 1/1600 lub 1/32000 i widzę cały czas poprawnie naświetlania ekspozycję i ewentualnie koryguję ewentualnie korektą ekspozycji ,no i chyba faktycznie to działa (; trochę widzę inaczej

w Sony A1 czy A9 ale już widzę nawet na plus takie rozwiązanie. Dziękuję za pomoc i wiszę piwo (:

TOP67
20-05-2023, 19:14
Nie wyobrażam sobie, żeby to działało inaczej. Przecież to ma pokazać jak będzie wyglądało zdjęcie. Dopóki nie dotrzemy do końca zakresu przysłon, czasu, ISO, obraz nie powinien się zmieniać.
W trybie A, praktycznie zawsze da się dobrać odpowiedni czas, zwłaszcza na Z9. Ale w trybie S i 1/32000 na ISO 100 raczej wszędzie będzie niedoświetlone. I wtedy powinno działać przełączanie podglądu ekspozycji. Chyba, że włączone jest Auto ISO z wysokim limitem.

macgeb
20-05-2023, 19:16
W trybie A, praktycznie zawsze da się dobrać odpowiedni czas, zwłaszcza na Z9. Ale w trybie S i 1/32000 na ISO 100 raczej wszędzie będzie niedoświetlone. I wtedy powinno działać przełączanie podglądu ekspozycji. Chyba, że włączone jest Auto ISO z wysokim limitem.

dziękuję również za odpowiedź po 5 czy 6 latach wróciłem do Nikona trochę inaczej jest jak w sony i cza się przyzwyczaić już widzę nawet że przecież w trybie A i A pokazuje się ikona korekty i faktycznie wtedy można poprawić ekspozycje dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam