Zobacz pełną wersję : Koniec DPREVIEW i Imaging Resource
Myślałem, że to prima aprilis
Dear readers,
After nearly 25 years of operation, DPReview will be closing in the near future. This difficult decision is part of the annual operating plan review (https://www.aboutamazon.com/news/company-news/update-from-ceo-andy-jassy-on-role-eliminations) that our parent company shared earlier this year.
The site will remain active until April 10, and the editorial team is still working on reviews and looking forward to delivering some of our best-ever content.
Everyone on our staff was a reader and fan of DPReview before working here, and we’re grateful for the communities that formed around the site.
Thank you for your support over the years, and we hope you’ll join us in the coming weeks as we celebrate this journey.
Sincerely,
Scott Everett
General Manager - DPReview.com
https://www.dpreview.com/news/5901145460/dpreview-com-to-close
W sumie to mocno zaskakująca decyzja. Biorąc pod uwagę ruch, potencjalne możliwości reklamowe(czy to pod postacią reklam czy artykułów sponsorowanych) raczej wyglądało mi to na opłacalny biznes, a przynajmniej taki, który opłacalny by mógł być.
Właścicielem jest Amazon, który tnie koszty
https://techcrunch.com/2023/03/21/amazon-kills-dpreview-the-best-camera-review-site-on-the-web/
Dobrze się ich czytało i oglądało. Będzie brakować takiego serwisu.
cybulski
21-03-2023, 20:36
Tną projekty nie przynoszące zysków. Co ciekawe to lepiej chyba coś sprzedać nawet za grosze niż zamknąć chyba, że nie mogli dogadać się co do ceny albo nie było chętnych. Mogło być że dokładka była co roku na tyle duża że nie było chętnych za symbiloliczny 1$.
Kojocisko
21-03-2023, 20:56
Niesamowite, ekipa stworzyła naprawdę jakość w sieci. Straszna szkoda.
Jeśli oni się zamykają, to kto z jakościowych serwisów przetrwa?
Jestem w szoku. Autentyczne. Używam tego serwisu od 20 lat, moim zdaniem najlepsze i wiarygodne źródło informacji o sprzęcie fotograficznym na rynku. Tragedia.
Nie rozumiem decyzji, przecież mają taki ruch na stronie ze bez problemu mogli serwis utrzymać z reklam. Dziwne.
Podejrzewam że może "dla zasady" postanowili sami się zamknąć, bo zwróćcie uwagę "parent company" - czyli firma właściciel która ich wykupiła - przedstawiła nowy biznes plan.
Może załoga się zbuntowała bo zostało im przykazane promować takie czy inne marki wbrew temu co pokazuję testy...
Załoga się nie zbuntowała. Amazon zwalnia ludzi i takie stosunkowo mało zyskowne DPReview do niczego nie jest Bezosowi potrzebne.
Ale nikt nie zamyka rentownych biznesów, nawet mało rentownych. No chyba że przynosili straty, w co trudno mi uwierzyć.
Ogromny ruch na stronie, plus na ich forach dziesiątki (a może i setki) tysięcy aktywnych użytkowników z całego świata...
PS. Może to właśnie jest oficjalny początek końca forów internetowych jakie znaliśmy do tej pory....
Tutaj jest więcej: https://techcrunch.com/2023/03/20/amazon-confirms-another-round-of-layoffs-impacting-9000-people-in-aws-twitch-and-other-units/
Chodzi o AWS (Amazon Web Services). Cytat: Put simply, companies are looking to cut costs due to the economic downturn, which translates into fewer dollars spent on things like cloud computing — even though AWS remains a hugely profitable entity for Amazon. An Amazon spokesperson said that the downsizing of headcount in AWS was due to “re-prioritization decisions” that required it to “reallocate its resources” accordingly.
Nie sądzę. AWS znam i używam, moja firma na tym działa od 7 lat, odkąd nasze systemy przenieśliśmy 100% do chmury.
Nie widzę związku z tym co się dzieje w AWS z DPReview. To dwie oddzielne firmy, to nic że ten sam właściciel, DPReview jako klient zwyczajnie płaciła za moc obliczeniową według cennika jak każdy inny.
My ciągle działamy na AWS EC2 bez żadnych zmian pomimo tego że robią restrukturyzację.
cz4rnuch
21-03-2023, 22:17
Ale nikt nie zamyka rentownych biznesów, nawet mało rentownych...Owszem zamyka się, szczególnie gdy jest się takim molochem i nawet się nie dostrzega maluteńkich zysków (o ile takie są, bo to pozostaje w sferze domysłów). Amazon kupił dpreview w momencie gdy to, podobnie jak cały rynek, było w fazie rozkwitu, może trochę później. Te czasy już minęły. Zainteresowanie maleje, rynek się mocno profesjonalizuje i do tego kurczy, po prostu taki serwis nie jest już potrzebny firmie. Oni się nastawiają na duże liczby.
PS. Może to właśnie jest oficjalny początek końca forów internetowych jakie znaliśmy do tej pory....Ej, no nie żartuj. Fora się kurczą już o ładnych kilku lat. Przykładem choćby to forum, jedno z największych o tej tematyce w Polsce, ale od wielu lat nie ma tu już napływu świeżej krwi. Młodzi się nie interesują tego typu mediami. Zostały tu tylko takie pierniki jak my. Większość podejrzewam nie ze względu na głód wiedzy, ale bardziej ze względów towarzyskich :) Kiedyś to wyglądało zupełnie inaczej co poświadczy ci chyba każdy kto tu jest od kilku ładnych lat.
PS Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś kupi ten biznes by go jeszcze próbować pobudzić do życia. Choć myślę, że nie będzie o to aż tak łatwo, właśnie ze względu na to, rynek foto nie jest zbyt perspektywiczny. Ale dla reklamy, jeszcze dość pokaźnej liczby użytkowników, przy odpowiedniej cenie może to być możliwe. Lub po prostu redaktorzy się podzielą na mniejsze frakcje i będą robić to co robili, ale już na własną rękę.
porcupine3
21-03-2023, 23:47
Chłopaki już mają nową fuchę.
https://youtu.be/f6T3qWI2c-Y
robin102
21-03-2023, 23:58
Niesamowite, ekipa stworzyła naprawdę jakość w sieci. Straszna szkoda.
Jeśli oni się zamykają, to kto z jakościowych serwisów przetrwa?
Nowe przetrwa, dziś wszystko musi być nowe :) Komu dziś potrzebne rzetelne info o sprzęcie ? Potrzebne są jedynie info który jest nowy, najnowszy, nowy :)
Chris Niccolls i Jordan Drake dołączają PetaPixel
https://petapixel.com/2023/03/21/chris-niccolls-and-jordan-drake-join-petapixel-to-lead-its-youtube-channel/
jurkarol
22-03-2023, 00:20
Oj normalnie Amazon chce uwalić coś im przeszkadza. Za malo amazonowate i za bardzo wolnomyślicielskie.
Kupili po to żeby uwalić. Tak jak Google rozwalilo picase i parę innych serwisów po kupieniu, żeby nie było konkurencji
cz4rnuch
22-03-2023, 00:30
...Kupili po to żeby uwalić...To trochę im zeszło to uwalanie, bo kupili, z tego co wyczytałem, w 2007 :)
Cenzorują posty anty-amazon.
Ankieta, czy zamierzasz być wciąż klientem amazon również wyleciała.
Chyba nie chcieliby bojkotu ich innych biznesów przez czytelników.
Niestety
Good luck trying to that with people too lazy to leave the house to buy a bag of chips.
cybulski
22-03-2023, 07:36
To trochę im zeszło to uwalanie, bo kupili, z tego co wyczytałem, w 2007 :)
Zgodnie ze wzorem połowicznego rozpadu...
Spokojnie, zrobimy zrzutkę na tego 1$ wykupnego. Na forum mamy wielu ekspertów, którzy znają się na wszystkim - na marketingu, na wszystkich technikaliach, na finansach, na trendach. To musi być sukces ;)
The site will remain active until April 10,
a to chyba jest najgorsze, bo jeśli dobrze rozumiem, to później nie będzie już dostępu do tych danych, postów, recenzji, itp????
jurkarol
22-03-2023, 10:57
Jak shut down to znaczy koniec, nie będzie nic
cybulski
22-03-2023, 11:24
a to chyba jest najgorsze, bo jeśli dobrze rozumiem, to później nie będzie już dostępu do tych danych, postów, recenzji, itp????
Pewnie miejsce na AWS potrzebujo i czyszczo :D
https://www.youtube.com/watch?v=f6T3qWI2c-Y
chyba warto wspierać teraz ten kanał..
cz4rnuch
22-03-2023, 12:18
To już chyba 4 czy 5 link do tego peta piksela :)
To już chyba 4 czy 5 link do tego peta piksela :)
pisać "umią", czytać jeszcze nie... :)
Kojocisko
22-03-2023, 13:00
Jednak warto doczytać komunikat. Serwis będzie "zamrożony" i przez jakiś czas (nieokreślony) będzie wisieć w sieci ze wszystkimi swoimi zasobami.
Niestety czas tego "zawisu" będzie raczej krótki: The site will be locked, with no further updates made after April 10th 2023. The site will be available in read-only mode for a limited period afterwards.
Nasim Mansurov z Photographylife chce zastąpić DPReview: https://photographylife.com/news/announcing-the-new-photography-life-forum
jurkarol
12-04-2023, 13:42
Jeszcze trochę pobędzie ale nie wiadomo ile
https://dpreview.com/news/0507902613/dpreview-closure-an-update
cybulski
13-04-2023, 08:51
Fajnie było ale się skończyło, karawana jedzie dalej, show must go on bez dpreview.
cz4rnuch
09-05-2023, 17:08
Karawana jedzie dalej, powiadasz?
https://m.dpreview.com/news/9097452022/imaging-resource-closed-following-acquisition-by-new-owner
Kojocisko
09-05-2023, 17:56
Coraz cieniej z tym show...
david555
10-05-2023, 00:13
Należałoby się zastanowić, komu może zależeć na zamykaniu opiniotwórczych portali, jako że mamy do czynienia obecnie z jakąś widoczną tendencją.
Pod dawnym Imaging Resource otwiera się teraz Outdoor Photoghrapher: https://www.outdoorphotographer.com/
cz4rnuch
10-05-2023, 07:05
Należałoby się zastanowić, komu może zależeć na zamykaniu opiniotwórczych portali, jako że mamy do czynienia obecnie z jakąś widoczną tendencją.Wiadomiks. Loży masońskiej.
Ja tam bym się przyjrzał cyklistom. Ich fora przeżywają bum, media w kółko o aktywności... wystarczy włączyć myślenie ;)
cybulski
10-05-2023, 07:28
Bicyckarze nas wycyckali? Cykliści to nowa masoneria jest.
Karawana jedzie dalej, powiadasz?
https://m.dpreview.com/news/9097452022/imaging-resource-closed-following-acquisition-by-new-owner
Ktoś napisał w komentarzach "Time for Bob Dylan to write a new song."
Ja tam bym się przyjrzał cyklistom. Ich fora przeżywają bum, media w kółko o aktywności... wystarczy włączyć myślenie ;)
Na naszym forum rowerzyści mają najaktywniejszy wątek.
Pszipadek?
cybulski
10-05-2023, 07:42
Na naszym forum rowerzyści mają najaktywniejszy wątek.
Pszipadek?
Nie sądzę.
media w kółko o aktywności...
A jeszcze chwilke temu kazali siedzieć w piwnicy a za wejście do lasu groziła kara śmierci.
No to mamy winnych! Nawet jest dokument, jak przyglądali się zamknięciu DP :shock:
71989
cybulski
10-05-2023, 08:01
No to mamy winnych! Nawet jest dokument, jak przyglądali się zamknięciu DP :shock:
71989
Loża masońska, musiało piździć skoro wszyscy w czapkach.
Panowie, bez takich podśmie****ek bo i nas zamkną.
david555
10-05-2023, 08:06
Wiadomiks. Loży masońskiej.
Czasem lepiej zmilczeć, niż powiedzieć coś tak nierozsądnego.
Czasem lepiej zmilczeć, niż powiedzieć coś tak nierozsądnego.
Jesteś za reptilianami?
david555
10-05-2023, 08:15
Jestem przede wszystkim za tym, aby światem nie zarządzały korporacje.
cz4rnuch
10-05-2023, 08:23
Czasem lepiej zmilczeć, niż powiedzieć...Napisać, kolego. Napisać. Milczałem jak grób dziergając mój komentarz :)
Będąc przykrywką rikszy masońskiej
nikoniarze przetrwają.
Nieee, korporacje są przyjazne fotografom. Jak powiedział najbogatszy człowiek świata, znany filantrop i przyjaciel wszystkich fotografów Mr. J.P. Bezos: "Jeśli twoje zdjęcia nie są doskonałe, musisz kupić więcej sprzętu na Amazon". Przecież nie skrzywdziłby swoich przyjaciół.
Prędzej za zamknięciem DP stoi Big Pharma. Może cykliści byli tylko nieświadomymi narzędziami tego spisku?
Mówią, że ich kupiono https://www.optyczne.pl/18950-news-DPReview_z_nowym_w%C5%82a%C5%9Bcicielem.html
DPReview wykupione przez Gear Patrol i będzie działać jak dotychczas: https://www.dpreview.com/site-news/8298318614/dpreview-com-looks-forward-to-a-new-chapter-with-gear-patrol
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.