PDA

Zobacz pełną wersję : Panasonic M4/3 na PEŁNĄ KLATKĘ (G 80 na S 5)



wiehoo
22-02-2023, 11:26
jak w temacie , mam panasonica G 80 , chce robić zdjęcia w trudnych warunkach , od zmierzchu do świtu,
do G 80 posiadam 12-40 Olympusa 2.8 pro , z najlepszych moich obiektywów ,
S 5 chcę z 24 mm, 1.8 F , plus podstawowy 20-60

aldam
04-03-2023, 17:09
S5 ma bdb wysokie iso wiec wybór odpowiedni.
Warto rozważyć S5II z uwagi na lepszy AF.
Obiektywy to już wg uznania. Wybór jest dość duży. Są również sigmy 1.4 i 2.0

Teu
04-03-2023, 18:11
Twój olek ma światło 2.8 Panasonic 20-60mm f/3.5-5.6. Nie zobaczysz różnicy za bardzo. Co innego względem 24 1.8.
Ciekawe, bo ja z kolei po kilku pełnych klatach myślę o m43. :)

aldam
04-03-2023, 22:03
G80 jakiś szczególnie mały nie jest w porównaniu do S5
Szkła pro pokroju 12-40 również nie są miniaturowe.
Iso lepsze po stronie ff
Jedyny scenariusz kiedy m43 ma sens to zbudowanie zestawu typu wycieczkowego. Małe body i małe szkła.

Ligo
06-03-2023, 03:43
U mnie m4/3 sprawdza się nie tylko na wycieczki. Body G7 nieduże i ergonomiczne, 14-140 wielkości 50-ki do FF i ostre w całym zakresie. Na okazje Panaleica 25/1.4. Poniżej 14mm całkiem dobry fon i styka.

wiehoo
10-04-2023, 12:57
Już mam s 5 plus 24 mm-f 1.8, 20-60 3.5-5.6 f