PDA

Zobacz pełną wersję : Karta CF do D700 - problem



woytec60
15-02-2023, 19:54
Cześć

Kupiłem właśnie D700 w całkiem niezłym stanie ale bez kart CF.
W radosnym widzie dokupiłem CF 64GB EXTREME 120MB/s 800X UDMA 7 i co?
Ano pstro.
Aparat jej nie wykrywa, po formacie przez czytnik w komputerze w aparacie wyświetla się tajemniczy skrót [For], cokolwiek to nie znaczy :/

Co ciekawe, sprawdziłem firmware aparatu i jest wersja 1.00 czyli mam nadzieję, że aktualizacja do najnowszego 1.04 może coś zmieni?
Nie wiem tylko, gdzie dokupić kartę do tej operacji bo bez niej firmware nie ma jak zaktualizować :(
Szukam na Aledrogo którejś z oficjalnej listy obsługiwanych przez to body

https://images92.fotosik.pl/648/f98583cc1f7ad1a9.jpg

ale nie ma łatwo, 12 lat to cała epoka albo i ze trzy epoki i żadnej z powyższych nie znalazłem :(

I teraz mam gorącą prośbę, ktoś doradzi taki model karty, która działa z D700 i którą jeszcze można kupić?
Ewentualnie chętnie odkupię taką od kogoś kto jeszcze używa D700 lub mu pozostała po tym body.
A może ktoś pożyczyłby chociażby nawet taką z 1-2GB, tak tylko do zaktualizowania oprogramowania w puszce.
Życzliwą duszę Bardzo proszę o doradzenie co kupić albo o PW z ofertą pożyczki, oddam zaraz na drugi dzień i opłacę przesyłki :)

OjTam
15-02-2023, 19:57
Sformatuj kartę w aparacie, nie kompie.

woytec60
15-02-2023, 20:09
Nie idzie, aparat niczego z nią nie robi.
BTW, od tego zacząłem.

OjTam
15-02-2023, 20:11
No właśnie to [For] to jojczenie o format karty, więc ją widzi. Ale skoro nie pomogło... Może masz slot uwalony?

woytec60
15-02-2023, 20:16
Myślisz?
Tak czy inaczej potrzebuję drugiej żeby się upewnić.

OjTam
15-02-2023, 20:31
Jeśli ta karta to złoty SanDisk, to jest na liście zgodności z D700. Hm...
Nie wiem, nie mam pomysłu.

woytec60
15-02-2023, 20:40
Tak, to złoty Sandisk.

EDIT
Wiecie co, zauważam u siebie pierwsze objawy starczego skretynienia a mam "dopiero" 63 lata.

Otóż aktualnie fotografuję Nikonem D780 i przycisk OK jest w środku wybieraka krzyżowego.
No i tak samo chciałem to robić w D700...
Dopiero zauważyłem tenże przycisk na dole po lewej i zadziałało, format zrobiony, firmware wgrany a karta śmiga aż miło.
Przepraszam tylko za sianie zamętu :(

bogdi64
15-02-2023, 20:57
- szkło powiększające i latarka, sprawdź czy w komorze karty któryś ze styków nie jest wygięty i czy są wszystkie
- poszukaj znajomego z d100, d200, d300 i pożycz kartę ;)

woytec60
15-02-2023, 21:02
Już napisałem - wszystko gra tylko mnie "pomroczność jasna" opadła ;)

Nawet fajny egzemplarz się trafił

https://images91.fotosik.pl/646/b23df5d8f0b96579.jpg

Jeszcze raz dziękuję, można zamknąć tę komedię pomyłek :/