PDA

Zobacz pełną wersję : Z pixowane obrazy.



Kaziu666
14-07-2007, 00:21
Mam problem. Jak chce oglądać jakieś zdjęcia w sieci wszystkie są z pixowane, no prawie żadne zdęcie nie jest ostre nie ma barw i ma piźele jak bym je powiększał z 10 razy czemu tak jest? PS na dysku każde zdjęcie jest cacy tylko jak odpalam internet to każde do dupy jest.

konradek26
14-07-2007, 06:26
Przegladarka je buforuje w ten wlasnie sposob, to normalne.

dame
14-07-2007, 11:43
u mnie jest dobrze, przegladarka tez dobrze zdjecia pokazuje. Problem pojawia sie w momencie, kiedy zdjecie jest wieksze niz okno przegladarki - wtedy przegladarka automatycznie skaluje zdjecie (po kliknięciu się powiększy i piksele znikną) i wychodzą piksele.

czy o to ci chodzi?

Kaziu666
17-07-2007, 00:27
No nie. Np takie grono tam poza avartami nawet skórka jest zpixowana na tu na forum też każdy avart zpixowany jest mniej lub bardziej ale każdy. Nigdy tak nie miałem ratujecie.

dame
18-07-2007, 16:10
u mnie wszystko jest gładkie, a sprzęta mam już 6-letniego. Jeżeli jakoś lepiej nie zobrazujesz o so chosi, to nikt Ci nie bedzie mogl pomoc.

jaką masz ustawioną rozdzielność? Jaka przeglądarka? Jaki sprzęt? Jaki system? Jaka karta! Podaj tyle detali ile ci przyjdzie do glowy, wszystko co moze pomoc nam w analizie. Nikt tu niestety wróżką nie jest..

mww7
19-07-2007, 15:43
A jak łączysz się z internetem ? , bo ja kiedyś miałem GPRSa z Idei w laptopie ,
i właśnie tam dzieje się coś takiego ... jpg'gi są dodatkowo kompresowane na serwerze operatora , żeby szybciej się wyświetlały.
Widoczny jest naprawdę duży spadek jakości zdjęć , i to samo dotyczy elementów graficznych stron np. pasków tytułowych itp. , na małych plikach tego nie widać.

edit.
jak pamiętam żeby wyłączyć tę upierdliwą funkcję , należało się skontaktować z operatorem ...
(oni to podobno zawarli w umowie , że przesyłane obrazy będą "optymalizowane" , ehh :( )

stig
19-07-2007, 17:31
No nie. Np takie grono tam poza avartami nawet skórka jest zpixowana na tu na forum też każdy avart zpixowany jest mniej lub bardziej ale każdy. Nigdy tak nie miałem ratujecie.Moze masz w przegladarce ustawione skalowanie strony inne niz na 100%.

Al Bundy
19-07-2007, 22:26
A może poprostu przeglądarka pracuje w 8 bitach? Nie pamiętam jak to się stało ale kiedyś widziałem podobne zjawisko.

stig
19-07-2007, 22:58
Jesli Kaziu666 nie pokaze nam jakiegos zrzutu ekranowego, to mozemy sobie tak gdybac w nieskonczonosc...