PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Biała seria



k2-kabala
13-07-2007, 20:38
Modelka : Iza

Zdjęcia z szuflady

Jestem ciekawy waszych opinii

1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img182.imageshack.us/img182/9106/4228sv0.jpg)

2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img68.imageshack.us/img68/7258/4251uo6.jpg)

zapa
13-07-2007, 22:32
1 - za dużo się dzieje w kadrze, chyba bym zrobił troszkę ciaśniej. widać, że jest bałagan ( myślę, że celowy ) i troszeczkę rozprasza

2 - za mocno doświetlona lampą, odbija się we włosach i na ramieniu. na co patrzy modelka ? jaki jest motyw zdjęcia ?

szkoda, że modelka nie patrzy w obiektyw

k2-kabala
13-07-2007, 22:53
1 - za dużo się dzieje w kadrze, chyba bym zrobił troszkę ciaśniej. widać, że jest bałagan ( myślę, że celowy ) i troszeczkę rozprasza

2 - za mocno doświetlona lampą, odbija się we włosach i na ramieniu. na co patrzy modelka ? jaki jest motyw zdjęcia ?

szkoda, że modelka nie patrzy w obiektyw


co do 1 to masz racje co do bałaganu - celowy, faktycznie troszkę rozprasza uwagę
w 2 kontra na włosy i ramie jest celowa, nie ma przepalenia, co do wzroku - jest zamyślona po prostu buja w obłokach :) , oczywiście mam jeszcze ujęcie z wzrokiem w obiektyw - pokaże je za kilka dni ;)

Dziękuje z ocene

swiatlo
13-07-2007, 23:01
To pierwsze byłoby wspaniałym zdjęciem, prawie barokowym, w stylu babcinego retro z XIX wieku, gdyby nie te kule z przodu. Wszystko inne ani trochę nie rozprasza uwagi. Jest wręcz koniecznym rekwizytem.
Bez tych kul to zdjęcie jest przepiękne. A ta przewrócona kolumienka to już absolutny cud.
Uwielbiam tekie obrazki. Moi rodzice mają talerze na ścianę w tym stylu: falbanki, kolumienki, pasterki i łabędzie. Cudowna nostalgia. Przykład że i kicz może być dużą sztuką.

Tak więc jeżeli znikną te kule, to będzie to jedno z lepszych zdjęć jakie widziałem na tym forum. Zabierz je, to dam pięć gwiazdek!

k2-kabala
13-07-2007, 23:16
swiatlo dziękuję za komentarz. Co do kul - nie mogę ich usunąć ( nie będę usuwał w PS), te zdjęcia powstały podczas sesji do katalogu z suknami ślubnymi, cały zamysł tej sesji to Francja, koronki i klimaty z tamtej epoki. Mam jeszcze kilka ujęć gdzie nie będzie kul, więc zapraszam za kilka dni, chętnie przeczytam twoją opinię.
Pozdrawiam

sinner
14-07-2007, 09:24
fajne, modelka lekko przypomina ta aktorkę ze Zbuntowanego anioła :)

Niedzwiedz
14-07-2007, 12:36
superrrrr

swiatlo
14-07-2007, 16:30
Nie wiem co tu się na forum dzieje, czy jakieś trolle działają, ale można mieć własne opinie na temat zdjęć, ale dwie gwiazdki to już przegięcie pały. Ciekaw jestem co albo kto się za tym kryje...

k2-kabala
14-07-2007, 18:57
Nie wiem co tu się na forum dzieje, czy jakieś trolle działają, ale można mieć własne opinie na temat zdjęć, ale dwie gwiazdki to już przegięcie pały. Ciekaw jestem co albo kto się za tym kryje...

Przyznam Ci sie że i Ja się zastanawiam co sie dzieje, sporo oglądających a tak mało komentarzy, co do ocen to sie nie wypowiadam. Mam kilka zdjęć na PLFOTO i przyznaje się że tam to raczej ludzie piszą komentarze autorom który są popularni i chcą sie im przypodobać. Ja jestem na tym forum "nowy" wiec pewnie to też ma jakieś znaczenie - mimo że staram się tak nie myśleć. Zawsze wydawało mi się że należy oceniać prace a nie autora czy np. modelkę.
Pozdrawiam.

ozzy
15-07-2007, 10:23
jedynka świetna, choć kadrowałbym zaraz pod szpilką, żeby nie było widać tych białych kul
dwa- nie bardzo mi sie podoba- dziwne oświetlenie- jakby dwuczęściowe- od połowy dekoltu do góry jasno, w dół ciemno. Na pierwszy plan wysuwa się ramię, przez silny odblask... Poza tym tło jakieś nieoświetlone i w dodatku cień włosów od lampy

więc dla mnie tylko jedynka:)

paparazzo
15-07-2007, 12:48
w 2 przeszkadza mi to ostre swiatlo na ramieniu i na tej koronce we wlosach :) poza tym podoba sie
a 1 bym podprostowala ;)

k2-kabala
15-07-2007, 14:32
ozzy

Domyślnie
jedynka świetna, choć kadrowałbym zaraz pod szpilką, żeby nie było widać tych białych kul
dwa- nie bardzo mi sie podoba- dziwne oświetlenie- jakby dwuczęściowe- od połowy dekoltu do góry jasno, w dół ciemno. Na pierwszy plan wysuwa się ramię, przez silny odblask... Poza tym tło jakieś nieoświetlone i w dodatku cień włosów od lampy

- co do pierwszego ujęcia, kule są rekwizytem i po to tam są, może o jedną lub o dwie za dużo i to może się nie podobać. Kadr jest taki jaki był zamierzony a nie przypadkowy więc nie mam co w nim poprawiać. Co do drugiego zdjęcia, nie wiem o co chodzi z tym światłem, dlaczego wam przeszkadza, to nie jest zdjęcie do legitymacji czy dowodu gdzie światło ma być jednostajne i każdy plan, pierwszy czy drugi tak samo doświetlony.

paparazzo

w 2 przeszkadza mi to ostre swiatlo na ramieniu i na tej koronce we wlosach poza tym podoba sie
a 1 bym podprostowala

- to światło - to jest kontra na włosy i właśnie ramię (to jest bardzo ładne ramionko).
Wyobraź sobie że jesteś w lokalu gdzie jest właśnie takie światło zastane i jedno ze źródeł światło to jest właśnie okno, nie powierz mi że będziesz starał sie wyrównać wszystkie światła po to by uniknąć właśnie takiego efektu. Ja bym starał sie właśnie wykorzystać takie warunki i w tym miejscu właśnie ustawić modelkę.
Ale ilu fotografów tyle ustawień światła i tyle pomysłów na robienie zdjęć.
Bardzo dziękuję za wasze komentarze.
Zapraszam do komentowania tych prac oraz kolejnych wstawianych przez moja skromna osobę.
Pozdrawiam

paparazzo
17-07-2007, 16:39
paparazzo

nie powierz mi że będziesz starał sie wyrównać wszystkie światła po to by uniknąć właśnie takiego efektu. Ja bym starał sie właśnie wykorzystać takie warunki i w tym miejscu właśnie ustawić modelkę.
Ale ilu fotografów tyle ustawień światła i tyle pomysłów na robienie zdjęć.


ja nie mowie ze kontra jest zla, tylko ze jest za silna wg mnie ;)

k2-kabala
17-07-2007, 20:04
ja nie mowie ze kontra jest zla, tylko ze jest za silna wg mnie ;)


" w 2 przeszkadza mi to ostre swiatlo na ramieniu i na tej koronce we wlosach "

oczywiście możesz mieć taką opinie, mogę tylko powiedzieć że na moim monitorze wszystko jest ok :)
może masz źle ustawiony monitor ?
Pozdrawiam

sailor
17-07-2007, 22:13
jak dla mnei jedynka rewelacja .. nic nie dodawac nic nie ujmowac ..

swiatlo
17-07-2007, 22:38
Dobrze że nie tylko mnie się ta jedynka bardzo podoba, bo po pierwszych reakcjach, no i tych "gwiazdkach", to już myślałem że coś ze mną na odwrót. :)

P.S. Nie rozumiem dlaczego to foto zostało zakwalifikowane do ulicy/reportażu. Przecież to ani ulica ani reportaż...

k2-kabala
18-07-2007, 12:57
P.S. Nie rozumiem dlaczego to foto zostało zakwalifikowane do ulicy/reportażu. Przecież to ani ulica ani reportaż...[/QUOTE]


Jak wczoraj zobaczyłem nowe tematy - kategorię to sam się zdziwiłem że jestem w ulicach i reportażu.
Zrozumiałbym umieszczenie moich prac w "śluby" a nie "studio" . Następne z tej serii będą w "studio"

Dziękuje wszystkim za komentarze.
P.S
Sailor - dziękuje za komentarz, teraz mam już czyste sumienie ( krytyczne słowa na temat kilku zdjęć z Twojej serii)

Pozdrawiam

tomiu
18-07-2007, 13:07
Żeby było konsekwentnie, tak teraz jest w "moda/glamour", co również IMHO jest bzdurką. :)

Autorze! Jedyneczka jest miodna. :)

Jacek_Z
18-07-2007, 20:52
Żeby było konsekwentnie, tak teraz jest w "moda/glamour", co również IMHO jest bzdurką.
a gdzie to miałem przenieść?
precyzyjniej jest w moda/glamour/studio więc chyba umieściłem najtrafniej z istniejących działów. A na pewno lepiej niż było - ulica/reportaż

ruda#
19-07-2007, 01:15
dałabym tytuł "pajęczarka" :) a co do samych fotek to troszke za duży bałagan - powinieneś lepiej przemyśleć kompozycję.

art-74
20-07-2007, 17:11
Jedynka jest niesamowita i bardzo podoba mi się to dodatkowe światło na twarzy i ramieniu modelki

paparazzo
24-07-2007, 17:33
oczywiście możesz mieć taką opinie

dziekuje za pozwolenie ;)


mogę tylko powiedzieć że na moim monitorze wszystko jest ok
może masz źle ustawiony monitor ?

byc moze, choc nie wydaje mi sie


pomimo tych powyzszych spraw - sesyjka mi si epodoba :D
rowniez pozdrawiam cieplo