PDA

Zobacz pełną wersję : Torba/plecak/nerka foto



fafniak
26-12-2022, 15:53
Może ja nie umiem szukać

Coś na planie prostokąta z szelkami na obydwu końcach tak aby można było założyć to po skosie na plecy
Przesunąć na przód
otwierane od góry

Tak aby przegródki po otwarciu "górnej klapki" wyglądały tak :
68786

- - - - kolejny post - - - - - -

Na tym zdjeciu nei chodzi mi o suwak tylko o sposób noszeniA
68787

m_a_g
26-12-2022, 18:11
Nie wiem czy dokładnie tak jak chcesz, ale ja niedawno kupiłem Lowepro Flipside Trek BP 250, a potem dokupiłem Lowepro Flipside Trek BP 350 bo jest trochę większy.
Mogę tylko powiedzieć że oba są rewelacyjne, do wersji 350 wejdzie Ci na pewno to co pokazałeś (mnie wchodzi A7R5 z Tamronem 35-150 f2/2.8 + lornetka Nikon 8x45 + jakieś pierdoły), może nawet wciśniesz do 250tki, mnie nie weszło ze względu na duży obiektyw na korpusie (natomiast do 250 spokojnie wchodzi Nikon Z7II z Nikkorem Z 24-120 i jeszcze jest luz na inny obiektyw i gadżety).

https://www.amazon.com/dp/B01K1JT7Z8?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

lipek1969
26-12-2022, 18:12
Czyli slingshot zapewne.
Miałem 2 modele lowepro, jeden mi został jakiś starszy model. Lubiłem.
Niektóre bywają przepinane na każdą stronę.

fafniak
26-12-2022, 18:54
Słuchajcie. Te torby foto są jakieś grube i wielkie i kwadratowe. Ja chciałbym coś takiego
https://youtu.be/SWGZMbFXG8w

m_a_g
26-12-2022, 19:35
Słuchajcie. Te torby foto są jakieś grube i wielkie i kwadratowe. Ja chciałbym coś takiego
https://youtu.be/SWGZMbFXG8w

Taaa... ale zauważyłeś że torba z tego linku nie jest przeznaczona do noszenia sprzętu foto?
Torby fotograficzne mają to do siebie że z definicji są wyściełane (w każdym razie komora na sprzęt fotograficzny jest), więc po prostu muszą być trochę grubsze i sztywniejsze bo inaczej nie zabezpieczą sprzętu.
No i wydaje mi się że przesadzasz z tym "wielkie i kwadratowe" - może po porostu na zdjęciach Ci się tak wydaje? BP250 to malutka torba... no przynajmniej moim zdaniem.
68789

68790

fafniak
26-12-2022, 20:24
Wiem że to nie jest przeznaczone do sprzętu foto. Co do reszty, moje wyobrażenie o wielkościach jest inne niż większości fotografujących :) zdaję sobie z tego sprawę. Sprawdzę jeszcze wasze sugestie organoleptycznie

Kojocisko
26-12-2022, 22:06
Myślę, że jak odrobinę zmodyfikujesz swoje oczekiwania (np. pozycja aparatu), to np. ThinkTank Urban Access Sling 8 (lub 10) dostępny na Allegro będzie chyba bliski twojemu wyobrażeniu.
https://allegro.pl/oferta/thinktank-urban-access-sling-8-czarny-plecak-foto-10731147887
Choć wydaje mi się, że 4 obiektywy w plecaku typu sling to wyzwanie, to chyba w ww. zmieszczą się jeden nad drugim.
Nie jest łatwo pogodzić potrzeby czegoś małego i chęci spakowania 4 dodatkowych obiektywów.

W nieco innym stylu jest jeszcze Manfrotto Pro Light FastTrack-8 oraz mniej "kwadratowy" ThinkTank TurnStyle 20 V2.0

lipek1969
26-12-2022, 22:56
Lowepro Slingshot 200 AW mieści Nikona Z7 +105, plus w 4 przegrodach całkiem spore obiektywy (właśnie sprawdziłem).
50 1.8, 14-30, viltrox 85, 24-200.
W sumie bez problemu, ale zestaw dość spory. No i zostaje cała górna nieduża kieszonka na różne pierdoły.68794

m_a_g
26-12-2022, 22:59
Sprawdzę jeszcze wasze sugestie organoleptycznie

No organoleptycznie zdecydowanie najlepiej. Niestety zdjęcia i rozmiary podawane przy przeglądaniu tego co jest w sieci czasami są mylące, przyznam że sam kilka razy mocno się pomyliłem (w senie wyobrażałem sobie jedno a kurier przynosił coś zupełnie innego, chociaż zgodnego z opisem). Torby fotograficzne gdzie sztywność czy rozciągliwość materiału lub czy to jak się układa torba po zapakowaniu sprzętu ma znaczenie i jest dość subiektywne.

kaesz
20-06-2023, 07:43
Proszę o radę na jakie plecaki zwracać uwagę dla mojego zestawu body D7500 + Sigma 150-600 + Nikkor'y 18-105 + 35?
Taki zestaw zabieram 3-4 razy w roku, dlatego nie chciałbym wydawać na plecak majątku, ale może czegoś unikać, a jakieś konkretne firmy mają produkty lepszej jakości?

odzio
21-06-2023, 15:20
dość istotne kwestie: gdzie zabierasz? Na trekking, wspinaczkę, czy po prostu do samochodu? Czy potrzebujesz jeszcze na coś miejsce? Polecałbym poszukać niezniszczonej używki. Ja tak kupiłem Lowepro Flipside 400AW, za bodaj 350zł. Nie jestem z niego szczególnie zadowolony w terenie, ale na co dzień służy mi do przechowywania sprzętu. Raz na parę miesięcy wyciągam słoiki do szafy, przypinam statyw i biorę go na grzbiet :)