PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 5d mk3 + Tamron 24-70 2.8 VC na ...



dzorc
30-11-2022, 18:36
Mam taki zestaw:

Canon 5d mk3 + Tamron 24-70 2.8 VC + 430 ex II

Aparatu głównie używam do fotografowania dzieciaka, w domu bieganie, jakaś wycieczka itp. Tylko amatorsko. W domu z lampą.

Ustawiony na śledzenie, jakoś za obiektem nadąża. Z tym że robiąc zdjęcia kompozycja mocno ustępuje temu żeby było ostre. A i pucha często nie trafia przy zabawach, bieganiu itp.
Body już swoje wyklinało 300k+, obiektyw pewnie też. Kupowane jako używki.

I teraz chciałbym to na coś zmienić, nowszego ale z sensem.

Myślałem nad z5 + 28-75 2.8 ten niby nikon a podobno Tamron. Da się taki zestaw wyrwać za ~9k.

Najbardziej brakuje mi śledzenia oka/twarzy. Nie wiem czy z5 da radę.

Miałem chwile canon M50 z kitem nie było źle, ale to nie to. R6 + szkło będzie za drogo.

poste
30-11-2022, 19:39
Jeśli rozpatrywałeś Sony to masz A7III plus Sigma 28-70/2.8 lub Tamron 28-75/2.8 G2 za około 10k z cashbackiem. Przynajmniej w PL.

m_a_g
30-11-2022, 19:52
Mam taki zestaw:

Canon 5d mk3 + Tamron 24-70 2.8 VC + 430 ex II

Aparatu głównie używam do fotografowania dzieciaka, w domu bieganie, jakaś wycieczka itp. Tylko amatorsko. W domu z lampą.

Ustawiony na śledzenie, jakoś za obiektem nadąża. Z tym że robiąc zdjęcia kompozycja mocno ustępuje temu żeby było ostre. A i pucha często nie trafia przy zabawach, bieganiu itp.
Body już swoje wyklinało 300k+, obiektyw pewnie też. Kupowane jako używki.

I teraz chciałbym to na coś zmienić, nowszego ale z sensem.

Myślałem nad z5 + 28-75 2.8 ten niby nikon a podobno Tamron. Da się taki zestaw wyrwać za ~9k.

Najbardziej brakuje mi śledzenia oka/twarzy. Nie wiem czy z5 da radę.

Miałem chwile canon M50 z kitem nie było źle, ale to nie to. R6 + szkło będzie za drogo.


Twój obecny zestaw to bardzo dobry sprzęt, używałem tego samego Tamrona tylko że z 6D / 5K MK IV.
Na pewno odpuść sobie M50, bo będziesz miał dużo gorzej niż obecnie, zresztą sam już do tego doszedłeś.
Z5 też sobie odpuść jeżeli szybki AF jest dla Ciebie priorytetem i powodem do wymiany sprzętu.
Z Nikona polecałbym Z6II + 24-70 f2.8 - to jest jakościowy odpowiednik Twojego obecnego aparatu, no, może ciut lepiej, ale porównywalnie.
Niestety cenowy chyba za drogo bo Nikkor tani nie jest.

Na Twoim miejscu kupiłbym Sony A7 III + Sigma FE 24-70 f2.8. Znakomity AF / eye AF, znakomite szkło.

- - - - kolejny post - - - - - -


Jeśli rozpatrywałeś Sony to masz A7III plus Sigma 28-70/2.8 lub Tamron 28-75/2.8 G2 za około 10k z cashbackiem. Przynajmniej w PL.

Ubiegłeś mnie o minutę :) Ja jednak bym polecał Sigmę 24-70 f2.8, wiem że trochę droższa ale lepsza a skoro używki wchodzą w grę...