PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja firmware FTZ w Nikon 6II



Mr_skywalker
16-11-2022, 23:56
Witajcie,

Próbuje zaktualizować firmware FTZ przez Nikon 6II. Aktualnie posiadam wersje 1.00, a widzę, że jest dostępna wersja 1.10. Wykonuje wszystko zgodnie instrukcją (tzn przez kartę pamięci), ale jak wchodzę w opcję Wersja Programu to mam tylko do wyboru:
Gotowe
Usuń pliki uaktualnienia opr. sprz.

Nie pojawia mi się możliwość aktualizaji... i nie wiem jak mam zaktualizowac oprogramowanie FTZ?

Krzysztofh
17-11-2022, 09:21
FTZ podpięty z jakimś obiektywem?

marcin255
17-11-2022, 09:25
Wrzucasz na kartę, ale nie do żadnego katalogu na karcie.

Krzysztofh
17-11-2022, 09:31
Właśnie, ma być wgrany bezpośrednio, a nie do jakiegoś katalogu i plik bin, a nie exe

Mr_skywalker
17-11-2022, 11:12
No własnie, wrzucam do głównego katalogu jako bin. Co ciekawe, aparat widzi, że jest ten plik bo jest opcja: "Usuń pliki uaktualnienia opr. sprz." ale nie mam opcji aktualizacji....

A skąd potrzeba aktualizacji? Kupiłem tamron 24-70 G2 i aparat go nie widzi, tzn pisze, że albo obiekryw nie posiada CPU, albo obiektyw nie jest podłączony. Wiec zaczynam od tego, żeby zaktualizować wszystko... Tamrona pewnie też muszę zaktualizować gdzieś bo nie mam do niego konsoli do podłączenia do komputera.
Tak czy inaczej nadal nie wiem co zrobić, żeby aparat pokazał opcje aktualizacji firmware doa FTZ

markB
17-11-2022, 13:14
Jakiego głównego katalogu? Nie masz mieć żadnego katalogu na karcie. Ale to może być problem z tym obiektywem, a raczej jego brakiem najnowszej aktualizacji, jeśli kupiłeś używane szkło. Bo najnowsza aktualizacja do tego Tamrona pochodzi z 2018 roku, więc mało prawdopodobne aby nówka ze sklepu nie miała tej aktualizacji. W Warszawie masz przedstawiciela marki: Focus Nordic Poland
ul. Wiertnicza 165, 02-952 Warsaw. Podskocz do nich po pomoc.

Mr_skywalker
17-11-2022, 17:13
Tak, po soft do Tamrona podskoczę, ale to nie zmienia faktu, że nie mogę wrać nowego softu do FTZ - tak jak pisałem, plik bin wrzucam na sformatowaną kartę, bez katalogów

Krzysztofh
17-11-2022, 18:51
Kartę masz sformatowaną w aparacie? Może trzeba zaktualizować oprogramowanie w aparacie.

Mr_skywalker
17-11-2022, 20:00
Tak, Karta została sformatowana w aparacie - dosłownie krok po kroku zgodnie z instrukcją, filmami na YT, kilka razy próbowałem. Soft w samym aparacie uaktualniłem do najnowszego....

MstrG
17-11-2022, 22:28
Tak, Karta została sformatowana w aparacie - dosłownie krok po kroku zgodnie z instrukcją, filmami na YT, kilka razy próbowałem. Soft w samym aparacie uaktualniłem do najnowszego....

Pokaż zdjęcie ekranu z Menu ustawień - Wersja programu.
To FTZ czy FTZII?

shaper
29-11-2022, 06:37
Może spróbuj zrobić aktualizacje z innym podpiętym obiektywem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

OjTam
29-11-2022, 12:07
Może spróbuj zrobić aktualizacje z innym podpiętym obiektywem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Akutalkę FTZ robi się BEZ obiektywu. Jest to wyraźnie napisane w instrukcji.

markB
29-11-2022, 15:18
Ano właśnie, jest na czerwono: Sprawdź oprogramowanie sprzętowe adaptera do mocowania i zaktualizuj je do najnowszej wersji, jeśli wersja oprogramowania sprzętowego adaptera do mocowania (MA) jest starsza niż 1.10. Odłącz obiektyw z mocowaniem F przed rozpoczęciem aktualizacji oprogramowania sprzętowego adaptera do mocowania.

KwaK410
24-02-2023, 00:01
Ktoś tam już pisał - masz FTZ czy FTZ II ? Jeśli II to nie ma do niego jeszcze aktualizacji FW. Ta, która jest dotyczy wersji FTZ a nie FTZ II.

Pawel92
25-03-2024, 11:18
Odkopię temat. Używałem FTZ (FW ver. 1.0) z Z7. Nabywszy Z8 chciałem go dalej używać, ale na wyświetlaczu pojawiała się informacja, iż muszę wgrać nowy FW do FTZ. Ściągnąłem FW Ver. 1.1 i chciałem go wgrać używając Z8. Pojawiała się ta sama informacja dotycząca FTZ co poprzednio i żadne uaktualnienie FW-u nie następowało. Dopiero zamiana puszki z Z8 na Z7 pozwoliła uaktualnić FW FTZ. Po uaktualnieniu FTZ działa bez problemu z Z8.