PDA

Zobacz pełną wersję : Ładowarka AA, rok 2022 :) co polecacie?



Jacek_Z
27-09-2022, 22:15
Są watki o konkretnych ładowarkach, ale to wątki z np 2015 roku.
Ja cały czas sądziłem, że mam wystarczająco dobrą, BC700, ale okazuje się, że kumpel, któremu pożyczyłem swoje Eneloopy naładował je u siebie (jakimś złomem no name) do ponad 1,4V, a moja ładuje jedynie do 1.36V. To wartości pokazane na zewnętrznym amperomierzu (ładowrka pokazuje tyle samo). Przy okazji - do jakiej wartości udaje się Wam ładować kilkuletnie białe i niebieskie Eneloopy?

Co aktualnie polecacie? Jakaś bardziej zaawansowana. Wystarczy na AA i AAA. Pozwalająca na rozładowanie, pokazanie pojemności, ładowanie wolniejsze i szybsze, pokazująca napięcie.

Krzysztofh
28-09-2022, 07:39
Ja używam BC--1000 i nie narzekam, ale to chyba to samo lub prawie to samo co BC-700.

Cosnek
28-09-2022, 19:36
Mam białe eneloopy od 10-ciu lat i ciągle działają, oczywiście nie "trzymają" już tak długo jak dawniej. Używam taniej ładowarki z procesorem.

JURAS12
30-09-2022, 15:04
Ja używam BC 700 do ładowania "białych " Eneloop 2000 .

LeonardZelig
30-09-2022, 15:25
Ja cały czas sądziłem, że mam wystarczająco dobrą, BC700, ale okazuje się, że kumpel, któremu pożyczyłem swoje Eneloopy naładował je u siebie (jakimś złomem no name) do ponad 1,4V, a moja ładuje jedynie do 1.36V.
Ładujesz je oczywiście wyższym prądem (500mA)?

Tom-masz
30-09-2022, 16:32
Od jakiegoś czasu mam EVERACTIVE UC-4000 - dla mnie kosmos!

Jacek_Z
30-09-2022, 18:54
Ładujesz je oczywiście wyższym prądem (500mA)?
Nie, 200 mA. Sądziłem, że efekt końcowy jest taki sam, a ładowanie mniejszym prądem mniej "szkodzi".
Spróbuję 500 mA, zobaczę jaki będzie efekt.

LeonardZelig
30-09-2022, 20:06
Nie, 200 mA. Sądziłem, że efekt końcowy jest taki sam, a ładowanie mniejszym prądem mniej "szkodzi".
Spróbuję 500 mA, zobaczę jaki będzie efekt.

Eneloopy lubią wyższy prąd ładowania. Też miałem problemy przy 200mA. Ładowarka BC-700.

Zbyszek
30-09-2022, 20:59
Eneloopy lubią wyższy prąd ładowania. Też miałem problemy przy 200mA. Ładowarka BC-700.
Zdecydowanie polecam ładowanie prądem 500mA.

Dodatkowo od czasu do czasu wskazane jest czyszczenie styków ładowarki i akumulatorów też.
Potrafi się utworzyć na nich ledwo widoczny nalot który powoduje wzrost rezystancji styku i niedoładowanie.
Przy czyszczeniu trzeba uważać żeby nie uszkodzić powłoki pokrywającej styki gdyż wtedy zaczną korodować.