PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Wodospad Szum



Teu
06-09-2022, 09:43
Kolejna próba nad Wodospadem Szum. Mały, zacieniony i często zaniedbany, ale ma swój klimat.
Bombardujcie krytyką, jestem ciekaw waszych opinii. :)

#1
66078

#2
66079

#3
66080

horn3t
06-09-2022, 10:29
Wszystkie ładne najbardziej mi się podoba dwójka, a znawcy tematyki mogą pokręcić nosem i ponarzekać ;) też lubię strumyki wodospady i długie czasy naświetlania plus ND :)

odzio
06-09-2022, 10:53
Bardzo ładne, na dwójce i trójce śliczna jest ta poświata, natomiast nie wiem czy nie przesadziłeś z czasem naświetlania? Chyba bym wolał więcej wilgoci w tej wodzie ;) Swoją drogą ostatnie zdjęcie wygląda jak render z gry komputerowej i choć obrazek ładny, nie przeczę, to chyba już ponadnaturalny

ck_dezerter
06-09-2022, 11:21
Witam,
Czy to "szum" z Doliny Będkowskiej?
pozdrowienia!

Teu
06-09-2022, 11:29
Dzięki za komentarze!

horn3t dzięki, czekam właśnie na to narzekanie. :)

odzio faktycznie, to jest myśl! Może lepiej na UE5 robić screeny niż samochód ruszać. :razz: W moich statystykach to się w internecie sprzedaje (dosłownie, za $) lepiej niż naturalnie wyglądające widoczki.

ck_dezerter dokładnie ten. :)

ck_dezerter
06-09-2022, 11:35
Piękne ujęcia! jedynka może ciut za ciasna, ale trójka super! Ja sam nie mogę jakoś go "ogarnąć", choć bywam tam często... Zresztą skałki w pobliżu też nie są proste do ładnych ujęć (nie mówię o "pocztówkach").
pozdrowienia!

sufenta
06-09-2022, 12:06
jedynka za ciasna. na wszystkich przeszkadza galazka z lewej strony. post process sredni- klasyczny przyklad dla dodge and burn. czas chyba troche za dlugi.

odzio
06-09-2022, 12:23
Dzięki za komentarze!

horn3t dzięki, czekam właśnie na to narzekanie. :)

odzio faktycznie, to jest myśl! Może lepiej na UE5 robić screeny niż samochód ruszać. :razz: W moich statystykach to się w internecie sprzedaje (dosłownie, za $) lepiej niż naturalnie wyglądające widoczki.

ck_dezerter dokładnie ten. :)
Mam nadzieję, że zostałem dobrze odebrany - zdjęcia jak najbardziej mi się podobają i rozumiem (ba, z głębi serca Ci tego życzę!), że się sprzedają :)

Postając w temacie waluty, chciałbym z ciekawości zapytać: jakiego rzędu zarobki jesteś w stanie wyciągnąć z takich fotek? Kilkanaście, -dziesiąt, -set dolarów? Z góry przepraszam jeśli jestem zbyt wścibski. Od razu tłumaczę, że nie chodzi mi o aspirowanie do sprzedaży zdjęć (skill jednak nie ten :P), porównywania się z kimś, czy wytykania palcami, jest to czysta ciekawość i brakująca cegiełka w obrazie otaczającego świata. Jeśli dalej to pytanie jest niewygodne lub niewłaściwie, to po prostu udawajmy, że nie padło :)

Teu
06-09-2022, 12:38
Co do sprzedaży - to zależy od jakości i wolumenu. Ale tak po prawdzie myślę że tak 500+ zdjęć dobrej jakości zdjęć pozwoli na wyjście 1-2 razy w miesiącu na kolację. A 1500+ zdjęć to już obiektyw co kwartał lub pół roku.
Ale to się zmienia. Zdjęcia w porównaniu do filmów dają dziadowski zysk. Ze zdjęcia średnia .30-1$ w zależności od licencji za pobranie. A za film? Ostatnio ktoś kupił ode mnie bokehowe kulki świec, 15 sekund za 12$ które nagrałem w jakieś 2 minuty z rozłożeniem klamotów włącznie. Z tego właśnie powodu ostatnio jak robię fotki to robię też filmy takie po 15-30 sekund w 4K, bez audio i wrzucam na stock, bo a nuż coś chwyci i się przyklei. Nie jest to dla mnie główna działalność zarobkowa, ale skoro z hobby można kilka $$$ wyciągnąć, to czemu nie? Lepsze to niż instagram, czy inne tego rodzaju portale.

Jakiego stocka używam? Wirestock.io (https://wirestock.io?ref=tomala) bo wrzucasz fotki, a oni je tagują, opisują i wysyłają do wszystkich innych stocków jako pośrednik. Po stronie usera jest de'facto jedynie wgranie fotek/filmów. Kasa za sprzedaż jest przez PP.
Mnie to pasuje.

odzio
06-09-2022, 12:42
Dzięki, moja ciekawość została w pełni zaspokojona :)