PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw + głowica - krajobrazy, przyroda, architektura



mmax88
24-07-2022, 22:29
Cześć,

szukam statywu i głowicy do Nikona D3100 + 18-105. Będę z niego korzystał głównie do krajobrazów, zdjęć przyrodniczych i sporadycznie architektury. Budżet do 1000 zł za komplet.

Zależy mi na niezbyt dużej wadze i prostocie w rozkładaniu (nie wyobrażam sobie co kilka chwil rozkładać 4-sekcyjnych nóżek :-P ), choć nie musi być jakiś mega lekki. Myślałem o Velbonach Sherpa, może jakiś tańszy Manfrotto...

Głowica chyba raczej kulowa z blokadą panoramowania, ale nie upieram się :) Wstępnie zwróciłem uwagę na Benro z serii VX lub GX, ale absolutnie się nie upieram.

Macie jakieś propozycje, sugestie?

Cosnek
25-07-2022, 14:03
Niedawno kupiłem K&F Concept, chińskiej produkcji. Jak na razie jestem zadowolony, szczególnie że cena jest bardzo atrakcyjna.

https://www.kentfaith.com.pl/

markB
25-07-2022, 14:37
Z Manfrotto to ten najbliżej wymagań: https://www.multifoto.pl/manfrotto-190-xpro-3-sekcje,102,10688.html, ale niestety trzeba dokupić głowicę. A z głowicą taki: https://www.multifoto.pl/manfrotto-befree-advanced-black,102,12625.html

mmax88
27-07-2022, 22:30
190 fajny sprzęt, ale jak dorzucę do tego głowicę, to się robi już trochę ponad założony budżet... Befree niby fajny, ale boję się tych 3-sekcyjnych nóżek - choć może niepotrzebnie..?

mmax88
20-08-2022, 19:23
Ostatnio miałem mało czasu, żeby myśleć na kupnem statywy, więc trochę mi zeszło z poszukiwaniami ;) Jestem prawie zdecydowany na zestaw Manfrotto 290 XTRA + Benro VX25. Co myślicie o takim komplecie?