PDA

Zobacz pełną wersję : Ślubny debiut



Kamash
10-07-2007, 17:58
Mam nadzieje że tak można. Zamieszczam link do zewnętrznej galerii ze względu na ilość oraz ciąg chronologiczny fotografii: http://kamash.malnet.pl/slub2/

oraz kilka regulaminowych przypadkowo wybranych ujęć. Nie mniej imho dużo lepiej ogląda się całość.
będę wdzięczny za krytyczne uwagi pod kątem reportażu, który moją mocną stroną zdecydowanie nie jest.

1.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kamash.malnet.pl/temp/1.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kamash.malnet.pl/temp/2.jpg)

3.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kamash.malnet.pl/temp/3.jpg)


KamasH

pooley
10-07-2007, 18:02
osobiscie jestem na 'tak', bardzo fajne fotki, moze troszke za duzo rybiego oka, ale to tez ma swoj klimat, osobiscie chcialbym miec takie fotki :)

giziol
10-07-2007, 18:21
a ja juz widzialem je na forum slubnym :) elegancko !! naprawde az chce mi sie kupic 10mm
ze tak zapytam na lampie wszystko czy na zastanym

Phoenix
10-07-2007, 18:34
za potrecik z trojeczki mlodzi powinni Cie usciskac/ukochac/obsypac zlotem (niepotrzebne skreslic ;) )..juz wczesniej Ci pisalem, ze fotki sa na bardzo dobrym poziomie, a przy Twoim progresie...to chce zobaczyc za pol roku jakie beda :D

adrian
10-07-2007, 18:38
Przejrzałem całą galerię. Wypas! Świetna obróbka!

Którą puszką pstrykałeś? Jakie szkła? ;)

EDIT: Jeszcze jedno, występlowałbym na niektórych lampę odbitą w oczach ;)

squerx
10-07-2007, 19:33
ciekawe , podobaja mi sie , lubie takie jak 1 :)

a stronke znam często odwiedzam jak znalazłem Ciebie na digart.pl :)

pozdrawiam i czekam na więcej :)

heffi
10-07-2007, 20:20
a ja jak zobaczylem tytul posta i pod nim Twoj login to geba mi sie sama usmiechnela.... w zasadzie po czesci wiedzialem czego sie spodziewac.
Jest git. Tylko dwojka mi jakos nie podchodzi :/

Al Bundy
10-07-2007, 20:26
No Kamash, jak to faktycznie debiut to ogromne brawa. Niczego nie musisz się wstydzić !

anchel
10-07-2007, 21:10
Absolutnie świetne! Dawno nie widziałem tak dobrego reportażu samego w sobie i tak dobrych zdjęć ślubnych. ;]

Ale jak nie powiesz czym i jak robione to cię zbanują na forum ;]

Pzdr.

odii
10-07-2007, 21:22
świetne zdjęcia, tylko torche za duzo rybiego - ale to tylko moje odczucie...

skulinski
10-07-2007, 21:25
Szacunek Kamash!!!

A tak z czystej ceiakowsci.. ile czasu nad nim ispedziles przy kompie?
(http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=1234)

Sebastiann
10-07-2007, 21:59
Szacunek i pokłony pokłony i jeszcze raz pokłony... cała seria wypas a 3 tu na forum po prostu nie mogę przestać patrzeć:)

jarek76
10-07-2007, 22:02
Bardzo dobre zdjęcia
Z wielką przyjemnością obejrzałem całą galerię

Jacek_Z
10-07-2007, 22:06
Super (oglądałem twoją ślubną galerię www). Państwo młodzi urodziwi jak modele.
Do ilu podniosłeś ISO w kościele? Ile dni obrabiałeś? I ile tysięcy skasowałeś (nie musisz odpowiadać :-D )

Seeth
10-07-2007, 22:09
Cała seria bardzo dobra jest, ciekawie z rybim okiem to wygląda :)

chicken
10-07-2007, 22:19
Perfect!! Więcej nie powiem bo nie potrafię….

depcius
10-07-2007, 22:38
Szczerze gratuluje! Swietna robota. Poprzednicy napisali juz chyba wszystko. Mi pozostaje tylko gratulowac i czekac z niecierpliwoscia na Twoje kolejne ujecia.

Pozdrowienstwo!

aTomek
10-07-2007, 22:44
Super foty!
I pomyśleć, że to z D70 ;) Co by było, gdybyś dostał C....a 5D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif).
Napisz jakie ISO w kościele, bo z exifa nie mogę odczytać.

bukowy dziad
10-07-2007, 23:36
podoba sie:
- jednorodny stylistycznie sposob obrobki - oryginalny i dla mnie osobiscie bardzo mily w odbiorze
- wrecz zadziwiajaca ilosc udanych kadrow (uchwyconych dobrych momentow) - szczegolnie z czesci przygoowan

nie podoba sie:
przytlaczajaca ilosc fot z rybiego oka. mowiac szczerze dla mnie to dyskwalifikuje calosc jako slubny reportaz. choc lubie poszukiwania, eskperymenty, wlasne spojrzenie itp. to jednak uwazam, ze w takim temacie totalna dominacja fisheye'a jest niedopuszczalna (no bo np. w najwazniejszej czesci koscielnej zdiecia z innych szkiel sa raczej wyjatkiem niz regula). nie wiem, czy masz tez dobre kadry z "normalnych" sloikow i tylko przyjales taka konwencje do tej prezentacji, ale jesli nie to skucha:). a jesli tak to fajnie by bylo gdybys troche fot z normalnego szkla dorzucil...

choc jak ktos zauwazyl: jesli zaczynasz z takiego poziomu to az wstyd czlowieka ogarnia na mysl, by samemu wziac aparat w lape:)

Jacek_Z
10-07-2007, 23:46
podoba sie:
- jednorodny stylistycznie styl obrobki - oryginalny i dla mnie osobiscie bardzo mily w odbiorze
- wrecz zadziwiajaca ilosc udanych kadrow (uchwyconych dobrych momentow) - szczegolnie z czesci przygoowan

nie podoba sie:
przytlaczajaca ilosc fot z rybiego oka.

zgadzam się. Ja za to wychwyciłem przemieszanie koloru i cz-b.
co do ilości kadrów - zapewne jest to spory wybór, ale i tak widać, że młodzi współpracowali świetnie, a pewnie i czasami poproszeni pozowali (przygotowania?)
co do rybiego oka. Jest problem konwencji fotek. Co zrobić jak młodzi chcą mieć zdjęcia artystyczne? I przyjeta konwencja jest np taka - rybie oko? Zrezygnować z "klasyki"? Robić oba rodzaje fot? To raczej na dwóch fotografów, bo przy obrączkach nawet pracując na 2 body z innymi szkłami nie da się samemu rady.
Ale takie pomieszanie zdjęć nie da tej konsekwencji w stylu.

RomanZWrocławia
11-07-2007, 00:52
przejrzałem na swoim nieskalibrowanym monitorze wszystkie zdjęcia w Twojej galerii.
na niemal wszystkich kolor skóry fotografowanych osób przywodzi mi na myśl kolor ciała ze starych płócien, z zżółkniętym werniksem. Tylko ja tak mam? jeśli tak to patrz pierwsze zdanie i nie czytaj kolejnego
Na początku, jak każda odmienność zaciekawia , do niektórych motywów w zdjęciach pozowanych świetnie pasuje, ale na wszystkich? budzi podejrzenie o brak kontroli nad tym parametrem fotografii. Przyznaję, mam na tym punkcje lekki odchył. Wiem jak wygląda np. album wyklejony zdjęciami o takiej kolorystyce - wszystko pływa w złotawo-żółtawo-brunatnej zupie. Brudne kolory szczególnie rażą mnie w zdjęciach z zabawy.

galeria ślub: 35 zdjęć z czego 12 to kadry dające się zakwalifikować jako portrety.Ten brak różnorodności planów i
perspektyw jest przed wejściem do kościoła "duszący"
Kilka zdjęć zaskakująco niepotrzebnych,banalnych ,parę zbędnych dubli

galeria wesele :"wesele oczami ryby" taki powinien być tytuł galerii wesele. zaskoczony pozwoliłem sobie na statystykę: w galerii 40 zdjęć w tym 1 nie rybim okiem. Czy nie sądzisz, że to przesada?
przewietrzyłbym tę galerię. wielokrotne duble tych samych momentów to w kolorze to znów w CB osłabiają
wymowę pojedynczego zdjęcia. Jak dowcip opowiedziany 5 razy nie śmieszy.
to samo dotyczy nieszczęsnego rybiego oka. Bańkowate oddanie perspektywy cieszy oko ale do czasu, zmieniając za chwilę ludzi i sytuacje w karykatury. Gdyby to miała być groteska to zamiar powiódł by się w 100%.
i jeszcze jeden aspekt pracy tak ekstremalnie krótką ogniskową - aby wypełnić kadr musisz być w ważnych momentach bardzo blisko - inny fotograf lub kamerzysta na pewno nie będą szczęśliwi

te zdjęcia ludziom szukającym odmienności, oryginalności będą się podobały. ja chciałbym umieć sprostać takim oczekiwaniom w inny sposób.

chciałbym takiego fotografa jak Ty na drugiego do fotografowania.
połączenie nudnawej ale niezbędnej(?) zwykłej reporterki z taką lekko "anarchizującą" to byłby pyszny tort.

POZDRAWIAM

vuki
11-07-2007, 07:22
pozwole sie zgodzic ze zdaniem Romana, rybie oko na wesele? tak, ale max kilka razy
majac Tokina 12-24 robilem w kosciele 1 ujecie i potem 1 na sali, jesli ja uzywalem czesciej to na dlugim koncu

MikeP
11-07-2007, 08:35
Kamash,

Podobaja mi sie szczegolnie portrety. No i uwielbiam Twoje kolory!!!
Mozesz zdradzic czy robiles je z blenda czy z lampa czy jak?

Pozdrawiam

MikeP

Zbigniew
11-07-2007, 09:57
Po przejrzeniu zdjęć stwierdziłem - wow, to są dopiero kadry. Chciałem się przyczepić, że za dużo rybiego oka, chciałem też czepić się, że za dużo reportażu w tym ślubie - ale czy takie pierdoły są ważne ? Zdjęcia są ********e, mają klasę i niepowtarzalny styl. Gratulacje.

PS.: Widać, że 30/1.4 dobrze sprawdza się też w akcji - to chwalebny przykład wykorzystania tego szkła !

Kamash
11-07-2007, 10:08
Dziekuje za dobre słowa, za krytykę tym bardziej..
Bardzo słuszne zarzuty odnośnie rybiego oka, jest go zdecydowanie za dużo.
Co do balansu bieli i co sie tyczy koloru skóry młodych nie widze u siebie znaczących różnić. NIektóre zdjecia z racji światła zastanego mogą być nieco cieplejsze, te z lampą bardziej chłodne. Monitor kalibrowałem w zeszłym tygodniu..

Zamieszczona galeria to tylko moje subiektywne typy.
Młodzi będą przebierać całość materiału i za pewne na nowo wybiorą swoją wizje albumu, jak sie domyślam, z mniejszą ilością fisheye-a.
Wszystkich zdjęć jest koło 1200.
Robiłem na dwa korpusy D70.
Ze szkieł to nikkor 85mm f/1.4, sigma 30mm f/1.4, nikkor 10.5mm - czasem ;) i nawet udało mi się jedno zdjęcie zrobic kitem 18-70mm choć do zoomow mam genetyczną awersje..
świeciłem czasem sb-600 z dyfuzorem.. iso zazwyczaj 500, choc zdarzało sie i 840 co o dziwo nie szumiało tak strasznie
Jako że wszystko robione było w nefach.. spędziłem nieco czasu nad obróbką.. szczególnie ze mam w zwyczaju exportowac zdjecia do tiffow.. no ale przynajmniej nauczyłem się wszystkich skrótów klawiszowych w ps-ie ;)
akcje też polubiłem..

Gdybym mial robić ten ślub drugi raz.. wyglądało by to zgoła inaczej..

pozrdrawiam

KAmasH

ekonet
11-07-2007, 11:35
występlowałbym na niektórych lampę odbitą w oczach ;)
Ja bym raczej wystemplował. Zaś często oczy po wystemplowaniu odbitych świateł wyglądają martwo.

A pytanie do autora zdjęć - skąd na drugim zdjęciu wzięły się linie na niebie, tak, jakby ktoś zaorał je grabkami?

Blister
11-07-2007, 12:23
Fotki na forum jak i te fotki na Twojej stronce są po prostu klasa:) Podoba mi się oddany klimat oraz to, że na fotkach cały czas coś się dzieje, ogląda się je z wielką ciekawością:)

Zbigniew
11-07-2007, 12:30
Mam żal do Kamasha - przez te zdjęcia na stronie... nie mogę pracować :) Co chwilę wracam do nich, oglądam je i odkrywam w każdym coś nowego. One powinny być wprowadzone do kanonu lektur obowiązkowych :twisted:

RomanZWrocławia
11-07-2007, 12:41
prośba poszła na PW

Kamash
11-07-2007, 12:54
owe "grabki" na drugim zdjęciu to efekt pośpiesznej obróbki, narzucania winietowania..
30mm sigmy niestety wykazuje problemy z AF-em
dziękuje za uwagi i komentarze..

Kamash
11-07-2007, 13:01
Zbigniew, - spóźniłeś się.. ostatnio było już jakieś zamieszanie w temacie kanonu lektur obowiązkowych :)))

giziol
11-07-2007, 13:38
a moze zdradzisz co ty tam wyprawiasz w Psie:D

Andy_O
11-07-2007, 13:51
Czadzik hiper rakieta.
No po prostu baaardzo.
Swoją drogą, gdybym miał nagle i nieoczekiwanie być wrzucony w tematykę ślubną, też szerokim szkłem bym pewnie z upodobaniem większość zrobił. I w przeciwieństwie do pary młodej bardzo by mi to odpowiadało :-)

A tak na marginesie - czemu nikt nie daje gwiazdek? Ja daję.

Zbigniew
11-07-2007, 13:53
Z wrażenia ....
Już się poprawiamy :)

Andy_O
11-07-2007, 13:54
A za to zdjęcie jestem po prostu zły:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kamash.malnet.pl/slub2/przygotowania%20out/_DSC5415.jpg)

.. że ja go nie zrobiłem.

DXT
11-07-2007, 14:08
Caly czas zrzedze i zrzedze przy fotkach ale te sa rewelacyjne...chyba sie juz nie podejme wiecej slubu... poczulem sie jakis taki maly i cienki...

Sebastiann
11-07-2007, 15:26
Widze ze nie tylko ja wracam i oglądam te zdjecia poraz kolejny:) Kamash normalnie jak bede sie chajtać to dam każda kasę abyś robił zdjecia;)

hunga
11-07-2007, 16:19
Gdybym mial robić ten ślub drugi raz.. wyglądało by to zgoła inaczej..



No Kamash, co to miało znaczyć? ;-)

Zdjęcia bardzo mi się podobają, zwłaszcza że miałem okazję obejrzeć przed Wami-forumowiczami hehe

Pozdrawiam.


EDIT: aha, w locie przeczytałem " Gdybym mial robić ślub jeszcze raz..." ufff :D

mihow
11-07-2007, 22:40
Zdjęcia wymiatają.
Faktycznie - za dużo tego rybiego oka, ale i tak fotki są rewelacyjne.
Ehhh... :)

sabur
12-07-2007, 08:20
Zdjęcia czysta rewelacja. Niestesty powtórze za innymi, za dużo rybiego oczka.
Para młoda jest urocza. Ułatwili Ci zadanie bo widać, że to pogodni ludzie lubiący się śmiać :)

tomiu
12-07-2007, 09:00
Jak będę się hajtał, to dzwonię do Ciebie. :)

andre84
12-07-2007, 09:21
Jak będę się hajtał, to dzwonię do Ciebie. :)

Szkoda że ja już po weselu, szkoda.
A te swoje aparaty mszę wyp.......ć

Ciacho
12-07-2007, 09:28
Podobają mi się nie ma co. Wybacz ale troszkę nie wierzę że robiłeś to po raz pierwszy ( to dla Ciebie komplement ) Uwierzę jeśli pracujesz jako reporter itp. bo wtedy wiem skąd masz "dobre zajęcie pozycji" do strzału. Amatorzy tego uczą się b.długo-fotografują ludziom plecy, przypadkowe sytuacje, tematy bez wyrazu. W Twoich zdjęciach za dużo treści co raczej wskazuje na Ciebie jako chociaż trochę przećwiczonego w temacie.
Moja niewiara nie umniejsza jednak Twoim umiejętnościom.Brawo.

tomek_d
12-07-2007, 10:36
Zdjecia piekne, mlodzi piekni :)
...no ze nie wspomne o siostrze panny mlodej ;)

Kamash
12-07-2007, 14:14
Jak będę się hajtał, to dzwonię do Ciebie. :)

Tomiu, nie zwlekaj!! Dzwoń! ;)
Do reportażu ślubnego podchodziłem po raz pierwszy jako główny fotograf.
Dawno dawno temu zdarzyło mi się zrobić kilka zdjęć jako gość, ale to bez porównania...
Stres jest okrutny..
Jeśli ktoś jest zainteresowany reportażem to ja bardzo chętnie..
lubie to co robie ;)
a to nie zdarza się tak często..
Hunga, damy rade ;)

pozdrawiam..

KamasH

tomiu
12-07-2007, 14:54
Tomiu, nie zwlekaj!! Dzwoń! ;) [...]

A kandydatkę też mi znajdziesz? :D

Pozdr,

T. :)

bukowy dziad
12-07-2007, 15:57
A kandydatkę też mi znajdziesz? :D

Pozdr,

T. :)

Tomiu - dla takich zdiec chyba mozna brac pierwsza lepsza z brzegu (byle za brzydka nie byla;). tak wiec wiesz: na pewno jakas wschodnia pieknosc czeka na obywatelstwo;)...

swiatlo
12-07-2007, 23:11
Bardzo mi się podoba. Świetna jakość i nastrój. Pięć gwiazdek absolutnie zasłużone moim zdaniem. Dodałem i swoje..

mechantgars
12-07-2007, 23:38
Wcale nie widac ze to debiut Kamash:) Super zdjecia:) para mloda na pewno bedzie zadowolona:) Jesli moge spytac jak ustawiales lampe i jakiego dyfuzora uzyles?:) Z gory dzieki:)

Zbigniew
13-07-2007, 17:16
Działając w jakże szczytnym celu - "utrzymajmy ten wątek na górze", chciałbym po raz kolejny wyrazić uznanie dla autora zdjęć. Sam jeszcze tego samego dnia pobiegłem po Sigmę 30 w nadziei zbliżenia się do ideału. Teraz już wiem, że dzieli mnie tylko mój brak umiejętności - postaram się to zmienić :twisted:

StruceL
13-07-2007, 20:54
co tu dużo gadać. znasz się na fotografii.

k_sko
14-07-2007, 00:00
Co tu dużo pisać, tradycyjnie już.... och i ach :)

ale te rybie oko, tak jak niektórzy tu pisali, czasami niekoniecznie odpowiednie. Niemniej jednak kolejne sesje ślubne napewno będą jeszcze bardziej zachwycające.

pzdr,
KS

timi
14-07-2007, 00:12
Swietne fotki . A tak na marginesie znam z widzenia(i nie koniecznie) pana młodego , szok! totalny przypadek aczkolwiek.......:-D

Efexor
19-07-2007, 10:44
Nie no... Wymiękam. Fotki genialne. parę dni temu robiłem na ślubie od kolegi(na całe szczęście tylko jako fotograf dodatkowy) No i po obejrzeniu tych fotek na swoje nie moge patrzeć... Co prawda mam tylko 18-70 ale sądzę że to raczej moja wina a nie "kitowego" szkła. Jak tak to mam pech bo na inne szkło mnie nie stać.
PS. a które z tych szkieł którymi focił Kamash było by najlepsze w priorytetowym zakupie do focenia ślubu?
Pozdrawiam

downunder
19-07-2007, 23:39
Zdjęcia obejrzałem z ogromną przyjemnością i jestem pod wielkim wrażeniem, tak ilości udanych kadrów jak i jakości obróbki.
Moim skromnym zdaniem jest super!!! :)

botak
20-07-2007, 14:29
nie bede oryginalny - zdjecia bajka

Radek Radziszewski
21-07-2007, 10:32
jedne z najlepszych ślubnych jakie tu widziałem

BRAWO !

KAWON
22-07-2007, 22:05
Rece same skladaja sie do oklaskow. :-)

muzyk
23-07-2007, 00:39
Jak dla mnie rewelacja!!! Sam mam ślub za kilka dni i sobie tak z ciekawości przeglądam:)
Młodzi będą zachwyceni!!!

Gratuluję i pozdrawiam

mikkay
23-07-2007, 11:35
Dla mnie bomba. 3 świetna!!!!!

PS tylko co o tym młodzi? Nie mają wrażenia, że zbyt pogrzebowa tonacja?

dogie
25-07-2007, 07:09
Wg mnie 2 zbyt mroczna jak na tę okazję...

Pozdrawiam.

elanek
25-07-2007, 12:10
Biję pokłony, super robota, super stronka z innymi fotami

rafau
13-08-2007, 20:22
o żesz ty... czym prędzej czmycham na Twoją stronkę, szykuje się niezła uczta dla mych patrzałek

Rothar
14-08-2007, 11:38
_DSC6382 - perelka, jak dla mnie najlepsze.