PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Tatry



Blister
10-07-2007, 13:13
Gdzie polecacie się wdrapać w naszych pięknych Tatrach aby upolować ładne fotki?:) W sobotę jadę do Zokopanem i chciałbym przywieść parę dobrych kadrów, więc proszę o jakieś rady, co gdzie i jak:D

elanek
10-07-2007, 13:36
od Murowańca w góre

Wojsa
10-07-2007, 13:40
Ogólnie wszędzie w Tatrach można zrobić piękne zdjecia. Gdybyś chciał porobić również stawy to polecam Zawrat i Szpiglasowy Wierch. Oczywiście niesamowite widoki są z Orlej Perci ale nie wiem jak u Ciebie z doświadczeniem bo szlak jest dość trudny i przepadzisty. Jeśli chodzi o miejsca o łatwiejszym dostępie to dolina 5 stawów jest bardzo malownicza

sokrates
10-07-2007, 14:58
również polecam Zawrat. Dobrze że masz plecak, znajomy wyszedł kiedyś na szlak z dyndającym na szyi "fiutrałem" kilka razy zaliczył dzwona o półkę skalną i sprzęt do szrotowni poszedł. Dobrze ze to stara minolta była, ale i tak szkoda.

KONRADOO
10-07-2007, 15:49
Zawrat-dolina pięciu stawów ewentualnie coś łatwiejszego to dol. Strażyska lub dol.Kościeliska

Blister
13-07-2007, 16:07
Ok dziękuję za podpowiedzi:) Niestety na Orlą Perć się nie porwę, choć mam ogromną chęć, ale jadę wrazz kobitką i wolę nie ryzykować wyjścia z nią bo nie ma doświadczenia a ten szlak jest bardzo wymagający...

Macro
13-07-2007, 17:10
Jakoś ominął mnie ten wątek. Może jeszcze to przeczytasz. A jak nie, to zostanie dla potomności ;)

Na pierwszy raz z niesprawdzoną osobą (nie wiem jak ty?) absolutnie odradzam orlą perć. Ten szlak nie jest jakiś ekstremalnie trudny, ale może być wymagający psychicznie. No i fizycznie jeśli ktoś planuje przejść całą jednego dnia.
W kwestii widoków to w sumie wygrywają Tatry Zachodnie. Polecam np Ornak - w ładny dzień naprawdę ładna panoramka. W Tatrach wysokich większość panoram będzie zasłoniętych przez kolejne ostre granie. Co nie znaczy, że nie ma szans na ładne widoki. Za to w wysokich o wiele łatwiej o ujęcia "dynamiczne" (łańcuchy, przepaście, elementy wspinaczki).
Jeśli bardzo zależy ci na orlej perci, to możesz spróbować wybrać się w jakiś ładny dzień na Granaty. Z Hali Gąsienicowej do zmarzłego stawu. Stamtąd zielonym szlakiem na Zadni Granat. Orlą percią do Skrajnego Granatu i żółtym szlakiem w dół z powrotem w kierunku Hali Gąsienicowej. To jest najłatwiejszy odcinek Orlej Perci. Przez większość czasu po prostu ścieżka granią bez żadnych trudności. Jest tylko jeden naprawdę konkretny moment pomiędzy Pośrednim i Skrajnym Granatem, gdzie trzeba zrobić krok nad szczeliną w skale. To jest dobry test - jak ktoś nie potrafi tego przejść, to nie ma w ogóle co się pchać na inne partie Orlej Perci.
Oto ten moment - tak - tam górą się idzie ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img340.imageshack.us/img340/585/17alx5.jpg)

sebah
13-07-2007, 17:17
Macro dzieki za wypowiedz napewno sie przyda :)

BugsBunny
13-07-2007, 17:53
z Morskiego Oka żółtym szlakiem na Szpiglasową Przełęcz - wspaniałe widoki, zejście do Doliny Pięciu Stawów
szlak z Kuźnic do Murowańca - polecam wersję "górną", niebieskim szlakiem przez Boczań, z widokiem na Nosal, a z Murowańca na przełęcz Krzyżne - wspaniałe widoki na Dolinę Pięciu Stawów, Tatry Zachodnie i część słowacką, w tym Gerlach i Krywań
z Giewontu też nieźle widać

Rafał_Sz
13-07-2007, 19:20
Pozwolę się podpiąć.
W sierpniu wybieram się z żoną motorami do Zakopanego. Co polecacie w promieniu ok 100 km od "zakopca"? Pomijam Kraków.
A może ktoś z motocyklistów chciałby się przyłączyć? Termin od 14.08. Główny cel focenie i jazda.

Blister
13-07-2007, 21:17
Nooo ostry momencik:D podoba mi się. Jeszcze raz thx za pomoc chłopaki, jak wrócę to pochwalę się fotkami jeśli będę miał czym :P

mario_Scott
13-07-2007, 23:13
Dolina Pięciu stawów Doliną Rostoki. A jak sił wystarczy to na Szpiglasową Przełęcz a z niej bez szlaku na Szpiglas i Kostury. Jeśli będziecie na Zawracie to warto wejść na Świnice (mój ulubiony szczyt w Polskich Tatrach). Do okoła nie ma wyższego szczytu i panorama roztacza się do okoła. Urokliwa jest też Kościeliska, Kondratowa, a z niej możecie spróbować wejść na Kope Kondracką lub Giewont.