PDA

Zobacz pełną wersję : Przesłanie RAW z Z6 na smartphona z pozimu aparatu



lopeze65
12-05-2022, 09:01
Dzień dobry, podczas sesji chciałbym bezprzewodowo przesyłać wybrane pliki RAW z Nikona Z6 na smartphona. Tak bym w trakcie sesji na telefonie miał już wybrane pliki RAW.
Dotychczas udało mi się przesłać za pomocą Snapbridge tylko pliki jpg w małej rozdzielczości, a zależy mi na tym by były to pliki RAW wysyłane po zaznaczeniu z poziomu aparatu.
Wiem też że mogę pobrać pliki RAW przez Snapbridge z poziomu telefonu jednak tam nie widać ocen i zaznaczeń poczynionych w aparacie.
Czy jest jakaś metoda na przesłanie plików RAW na telefon po zaznaczeniu konkretnego zdjęcia z poziomu aparatu? A może jest jakiś sposób na takie zaznaczenie zdjęcia w aparacie by było to widoczne również w Snapbridge.
Z góry dziękuję za odpowiedź

PoPan
12-05-2022, 11:01
Robisz tak samo jak na komputer przez wifi/bt, czyli ustawiasz wysyłanie natychmiastowe i materiał po zrobieniu zdjęcia jest wysyłany bezpośrednio do urządzenia co jest mało wygodne bo ustawiasz własne połączenie/sieć lub co jest wygodne przez lokalną sieć nawet w terenie używając mobilnego routera.

lopeze65
12-05-2022, 12:00
Piszesz o opcji autolink ze Snapbridge? Bo tam Rawy i tak przerabia na jpg do 2mb i dopiero przesyła. U mnie po połączeniu telefonu z aparatem bt/wifi nadal zajęcia w RAW nie są przesyłane pomino zaznaczenia ich do przesłania. Jak mam wyłączony autolink to ikonka od przesyła na zdjęciach pozostaje biała.

PoPan
12-05-2022, 13:17
Nie używam snapbridge, połączenia aparatu z telefonem/laptopem/komputerem przez sieć lokalną lub przez direct wifi/bt.
Jeśli nie wiesz jak to zrobić mimo dość prostej instrukcji Nikona to na youtube masz tutoriale.

lopeze65
13-05-2022, 09:54
Nie używam snapbridge, połączenia aparatu z telefonem/laptopem/komputerem przez sieć lokalną lub przez direct wifi/bt.
Jeśli nie wiesz jak to zrobić mimo dość prostej instrukcji Nikona to na youtube masz tutoriale.

wszystkie znane mi instrukcje i tutoriale o podłączeniu nikona do "urządzenia inteligentnego" sprowadzają się do użycia snapbridge.
62678

Natomiast przy próbie podłączenia telefonu w trybie punktu dostępowego (tak jak pc/laptop) utknąłem na tym etapie
62679

Będę wdzięczny za link do tutoriali, o których piszesz lub może mógłbyś nagrać filmik jak to wygląda u Ciebie?

PoPan
13-05-2022, 13:46
Nie używam snapbridge, napisałem ci jak to zrobić, masz dwie możliwości i obie ustawiasz w aparacie plus oprogramowanie na urządzeniu, które będzie odbierało materiał czyli Nikon WTU.
1. Tego nie używam - Połączenie bezpośrednie czyli przez stworzone połączenie wifi/bt laptop lub telefon.
2. Tego używam - Połączenie pośrednie, czyli łączysz każde urządzenie z siecią lokalną i tu masz opcje:
- router domowy stacjonarny i każde urządzenie połączone kablem lub wifi może odbierać materiał na bieżąco z aparatu
- router mobilny, czyli osobny router, który masz np w kieszeni, on tworzy sieć lokalną wifi/bt i każe urządzenie z nim połączone może odbierać materiał na bieżąco z aparatu

Jeśli nie możesz połączyć aparatu z urządzeniem wykorzystując WTU to zapewne masz błąd systemu Windows jak wielu i musisz zatrzymać i wystartować usługę z linii komend wpisując
net stop NkPtpEnumWT3

i potem
net start NkPtpEnumWT3

lub utworzyć sobie w notatniku plik z rozszerzeniem .cmd z zawartością
net stop NkPtpEnumWT3
net start NkPtpEnumWT3

i uruchamiasz go jako administrator..
Niestety od trzech lat temat poruszany w microsoft i nie naprawili.

lopeze65
13-05-2022, 14:42
Nie używam snapbridge, napisałem ci jak to zrobić, masz dwie możliwości i obie ustawiasz w aparacie plus oprogramowanie na urządzeniu, które będzie odbierało materiał czyli Nikon WTU.
1. Tego nie używam - Połączenie bezpośrednie czyli przez stworzone połączenie wifi/bt laptop lub telefon.
2. Tego używam - Połączenie pośrednie, czyli łączysz każde urządzenie z siecią lokalną i tu masz opcje:
- router domowy stacjonarny i każde urządzenie połączone kablem lub wifi może odbierać materiał na bieżąco z aparatu
- router mobilny, czyli osobny router, który masz np w kieszeni, on tworzy sieć lokalną wifi/bt i każe urządzenie z nim połączone może odbierać materiał na bieżąco z aparatu

Jeśli nie możesz połączyć aparatu z urządzeniem wykorzystując WTU to zapewne masz błąd systemu Windows jak wielu i musisz zatrzymać i wystartować usługę z linii komend wpisując
net stop NkPtpEnumWT3

i potem
net start NkPtpEnumWT3

lub utworzyć sobie w notatniku plik z rozszerzeniem .cmd z zawartością
net stop NkPtpEnumWT3
net start NkPtpEnumWT3

i uruchamiasz go jako administrator..
Niestety od trzech lat temat poruszany w microsoft i nie naprawili.

chyba w końcu zatrybiłem, ale sprawdzić będę mógł dopiero w niedzielę :/
Póki co dzięki za odpowiedź i cierpliwość ;)

PoPan
13-05-2022, 16:54
Jak coś pytaj, ja miałem spory problem i nic nie działało bo okazuje się że proces odpowiedzialny za parowanie urządzeń jest blokowany w windows, włączam komputer i jest połączenie, po pięciu minutach już nie mogę połączyć ale szukałem szukałem i znalazłem.
Nawet chyba zaraz napisze o tym problemie ponownie jako wykryty błąd, może ktoś to ogranie po tylu latach.

lopeze65
16-05-2022, 11:31
A czego używasz jako WTU na telefonie? - Wirless Mobile Utility? Z laptopem połączyłem się bez problemu bo tam mogłem zainstalować WTU, ale próbując analogicznie połączyć telefon utknąłem na tym samym etapie co wcześniej (wstawiałem zdjęcie) - uruchom WTU... :/