PDA

Zobacz pełną wersję : Trzy Szczyty Lavaredo



sokarsg-1
09-05-2022, 21:32
62542

Poproszę o konstruktywną ocenę. Tak wiem podpis.

odzio
10-05-2022, 08:42
zdjęcie piękne, warunki wspaniałe, ale tak jak bardzo lubię winietę, to tutaj jest już raczej zbyt nienaturalna. Poza tym oczy lizać :)

Keszelski
10-05-2022, 09:03
Nie wiem czy tylko ja widzę spore halo wokół szczytów? Skutek zbyt agresywnej obróbki?

sokarsg-1
10-05-2022, 19:34
zdjęcie piękne, warunki wspaniałe, ale tak jak bardzo lubię winietę, to tutaj jest już raczej zbyt nienaturalna. Poza tym oczy lizać :)

Dzięki za opinię. Winiety będę bronił, taką miałem wizję. Oprócz winiety jest też mocny filtr połówkowy w prawym górnym rogu. Takie odczuwałem wrażenia na żywo, że szczyty Lavaredo mocno wyróżniały się na tle innych i chciałem to pokazać w ten sposób.

- - - - kolejny post - - - - - -


Nie wiem czy tylko ja widzę spore halo wokół szczytów? Skutek zbyt agresywnej obróbki?

Halo jest tylko nie wiem, o którym mówisz bo są dwa? Pierwsze wynika z winiety i filtru połówkowego w prawym górnym rogu i tak mniej więcej chciałem.
Drugie halo woków/blisko samych szczytów (górna cześć dwóch licząc od lewej szczytów) wynika z nieumiejętnej obróbki.
Zazwyczaj wywoływane obrazy dzielę w Gimpie na warstwy o podobnym poziomie jasności. Niechciane części obrazu wygumkowuję miękkim pędzlem tak aby nie było ,,twardego'' przejścia. Następnie łączę poszczególne obrobione już warstwy.
Chodzi o brak precyzji ruchu myszką woków szczytów, nie wiem czy jest na to lepsza technika?

Keszelski
10-05-2022, 20:44
Halo jest tylko nie wiem, o którym mówisz bo są dwa?
Drugie halo woków/blisko samych szczytów (górna cześć dwóch licząc od lewej szczytów) wynika z nieumiejętnej obróbki.
Zazwyczaj wywoływane obrazy dzielę w Gimpie na warstwy o podobnym poziomie jasności.

Tak, chodziło mi o to - rozjaśnienia blisko szczytów. Nie jest to jakoś bardzo rażące, ale widać. Gimpa nie używam, nie pomogę.