PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Z6 / nagrywanie filmu / brak informacji o wolnym miejscu na karcie pamięci



PiotrekM77
25-04-2022, 22:09
Cześć,
Mam prośbę o podpowiedź jak w trybie nagrywania filmu aparatem Nikon Z6 sprawdzić pozostałą dostępną pojemność karty pamięci (najlepiej procentowo lub w MB)?
Aparat pozwala na rejestrację klipów wideo o długości 30 min (dla 4K). Po włączeniu nagrywania wyświetlany jest licznik pokazujący pozostały czas nagrania klipu o maksymalnej długości - to działa sprawnie i przewidywalnie.
Jednak po nagraniu kilku klipów i znacznym zapełnieniu karty pamięci ostatni klip może mieć długość np. max 1 min. Ostatnio zaskoczyło mnie 26 sek filmu tuż po uruchomieniu nagrywania.
Jest to sytuacja niepożądana i zaskakująca ponieważ nie widać na ekranie stopnia zapełnienia karty pamięci co pozwoliło by na zmianę karty wcześniej, w dogodnym momencie.
Czy jest możliwość włączenia wyświetlania informacji o stopniu zapełnieniu karty?
Dodam, że zmiana karty przy aparcie umieszczonym na gimbalu nie jest wcale szybką operacją ponieważ wymaga demontażu aparatu z gimbala - jest to realny problem.
pozdrawiam licząc na odpowiedź.
Sorry jeśli wątek umieściłem w złym miejscu - jestem na forum Nikoniarze.pl po raz pierwszy.
Piotrek

miro60
26-04-2022, 22:45
W Z6II menu film/miejsce docelowe i pokazuje godz. i min. ile jeszcze wejdzie na kartę ale zapis filmów mov w mp4 nie znalazłem.
W pierwszej Z też gdzieś to jest.