PDA

Zobacz pełną wersję : Zrzucanie pamięci fizycznej.



bastek73
09-07-2007, 16:40
Ostatnio pojawiło mi sie takie coś Znikł obraz i pojawił się niebieski ekran z białymi literami .....,,komputer zaktywował zrzucanie pamięci fizycznej .....Cos tam pisało o jakimś błędzie ale nie zdążyłem przeczytać .
Po czym sie wyłącza .Trochę mnie to przeraziło , gdyż wszystko na niebieskim tle monitora .
Tak było kilka razy w ciągu miesiąca .
Czy to poważna sprawa, czy nie przejmowac się tym ???

The Structorr
09-07-2007, 17:59
Kolega chyba nie ma dużego doświadczenia z komputerami? Generalnie w MS Windows to rzecz raczej normalna i należy się tym za bardzo przejmować, Windows ma tysiące błędów i to skutki ich wystąpienia. Na wszelki wypadek można zainstalować jakiegoś antywirusa (np. darmowego Avasta (http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html)) i przeskanować dyski i zrobić kopię bezpieczeństwa ważnych danych (zdjęć) na DVD. Jak będzie powtarzać się to częściej (a będzie) i stanie się uciążliwe w codziennej pracy to przeinstalować Windows albo zainstalować Linuksa.

chicken
09-07-2007, 18:29
Stawiam na pierwszym miejscu, że to wina systemu, coś mu dolega tak jak wspomniał przedmówca trzeba go najpierw sprawdzić jakimś antyvirem dokładnie jak wspomniane wyżej Avast jest ok. i darmowy polecam. Co do Windowa to nie jest to normalne że wywala „Blue screen”… twierdze ze Windows jest ok. systemem i zawsze będę go polecał co nieznaczny ze jest bez wad zresztą jak każdy inny :?

Pozdrawiam

markB
09-07-2007, 18:36
Zobacz tu: http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t17287.html
i tu: http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t18257.html

Macro
09-07-2007, 18:37
A ja od siebie chciałbym pytającemu szczerze pogratulować szczęścia, że po raz pierwszy coś takiego widział i że nigdy wcześniej z tym nie miał problemów! :)

botak
09-07-2007, 19:51
a ja bede bronil microsoftu, bo to nie jego wina, tylko platformy PC.
to nie jest blad windowsa, tylko masz problem z pamiecią.
Pewnie taki blad zdarza Ci sie jak strasznie meczysz kopmuter.

Albo masz uszkodzona pamiec RAM, albo masz jej za malo.
ale w wiekszosci przypadkow jest uszkodzony RAM.
moge sie zalozyc o zgrzewke browca, ze to przez pamiec
Jesli kupowales ja niedawno to spokojnie Ci to wymienia na nowa.

chicken
09-07-2007, 21:06
a ja bede bronil microsoftu
i ja bo bardzo lubie ten system :mrgreen:



moge sie zalozyc o zgrzewke browca.

Hehe widzę że już o browarna walczymy to musze się przyłączyć

Tak jak pisałem stawiam na windowa, ale jeśli była wymiana pamięci „czego kolega tu nie wspomniał” to jak już mamy przy nich zostać to stawiam na zabrudzone styki wyjąc przeczyścić izopropanolem albo jakimś %:mrgreen: . Reszta to już spekulacje równie dobrze zasilacz może dawać…

Po prostu otwórz kompa i zobacz, co się tam dzieje:shock: . On tez wymaga czasami doglądu właściciela. Założę się że w środku jest tona kurzu i się wszystko grzeje się jak diabli:twisted:

The Structorr
09-07-2007, 21:15
a ja bede bronil microsoftu, bo to nie jego wina, tylko platformy PC.
to nie jest blad windowsa, tylko masz problem z pamiecią.
Pewnie taki blad zdarza Ci sie jak strasznie meczysz kopmuter.

Albo masz uszkodzona pamiec RAM, albo masz jej za malo.
ale w wiekszosci przypadkow jest uszkodzony RAM.
Niestety 99% przypadków winna nie jest uszkodzona pamięć tylko błąd w programie. Windows to bardzo wiele milionów linii kodu w C/C++, alokacji i zwalniania pamięci i tysiące błędów (przy tak dużym projekcie całkiem o nie łatwo, wiem z doświadczenia). Jeśli uszkodzona byłaby pamięć to problem powtarzałby się co jakieś 10 min, lub komputer w ogóle by się nie uruchamiał.

Jesli kupowales ja niedawno to spokojnie Ci to wymienia na nowa.
To prawda, dla świętego spokoju wymienią na nową a starą komuś sprzedadzą (bo na 99% jest sprawna). Efektu żadnego, ale klient będzie zadowolony, że ma nową pamięć i naprawiony komputer :mrgreen: (Pracowałem kiedyś w sklepie-serwisie komputerowym).

bastek73
09-07-2007, 21:37
To fakt - nie jestem w tym biegły( komputery ).Służy mi za maszynę do pisania i teraz od pewnego czasu do obróbki zjęć ( której się uczę ) po przesiadce z analoga.
Trochę mnie to wystraszyło ale dzięki za porady i informację.
Nie otierałem go od roku - zresztą trafi do kolego do serwisu .Zwiększy RAM do obecnie używanych to i odkurzy :).

Pozdrawiam

pebees
09-07-2007, 21:53
Niestety 99% przypadków winna nie jest uszkodzona pamięć tylko błąd w programie.

W takim razie Windows powinien coredumpa robić u 99% użytkowników... Ja dawno nie widziałem, prawdę mówiąc od czasów 95-tki raz tylko, na 98, widziałem niebieski ekran...


Windows to bardzo wiele milionów linii kodu w C/C++, alokacji i zwalniania pamięci i tysiące błędów (przy tak dużym projekcie całkiem o nie łatwo, wiem z doświadczenia). Jeśli uszkodzona byłaby pamięć to problem powtarzałby się co jakieś 10 min, lub komputer w ogóle by się nie uruchamiał.
Albo działał długo i szczęśliwie, i wykrzaczał się raz na tydzień, albo miesiąc. Nie zawsze zaalokowana pamięć jest wykorzystywana.. ;-)

The Structorr
09-07-2007, 22:22
W takim razie Windows powinien coredumpa robić u 99% użytkowników...
Chodziło mi o to, że jeśli już pojawi się bluescreen to w 99% jest to wina błędnie działającego programu a nie problem sprzętowy.


Ja dawno nie widziałem, prawdę mówiąc od czasów 95-tki raz tylko, na 98, widziałem niebieski ekran...
Gratuluję! Szczęściarz z Ciebie :)


Albo działał długo i szczęśliwie, i wykrzaczał się raz na tydzień, albo miesiąc. Nie zawsze zaalokowana pamięć jest wykorzystywana.. ;-)
W zasadzie to masz rację ale z moich doświadczeń wynika, że Windows ma taką dziwną właściwość ładowania ważnych bibliotek systemowych lub danych właśnie w tą uszkodzoną przestrzeń.:wink:

chicken
09-07-2007, 22:32
W zasadzie to masz rację ale z moich doświadczeń wynika, że Windows ma taką dziwną właściwość ładowania ważnych bibliotek systemowych lub danych właśnie w tą uszkodzoną przestrzeń.:wink:

Heee :)

Na poważnie to ja też nie mam problemów z windowsem od czasów Xp teraz Vista i… no właśnie NO PROBLEM! Przed zakupem czytałem jak ją wszyscy jada:-? a tu :shock: hee miła niespodzianka miodzio działa jak ta lala:mrgreen: i polecam z czystym sumieniem. Działam od początku roku na viscie i z ręka na sercu ani jeden error!

Pozdrawiam

robin102
10-07-2007, 09:06
Znam podobny problem spowodowany xle dobranymi kościami RAM o innym taktowaniu. Zmniejszenie taktowania w BIOS rozwiazało problem.

david555
10-07-2007, 12:54
Opisany problem występuje najczęściej przy konfliktach ze sterownikami określonego programu zainstalowanego w systemie i warto się tu przyjrzeć programom zainstalowanym tuż przed wystąpieniem tego zjawiska. Nie bez kozery byłoby tu przyjrzenie się logom błędów sytemu (Narzędzia Administracyjne). Opisany problem może być spowodowany również (choć rzadko), źle funkcjonującą kością pamięci.

orion_64
10-07-2007, 14:02
a ja zapytam od tyłka strony, czy system jest zaktualizowany? Od tego trzeba by zacząć, dalej czy pamięć jest w jednej "kości" czy masz ich kilka, jeśli w dual channel pracują to sprawdź przydało by się czy tego samego producenta i model(wbrew pozorom wpływa na pracę w trybie dwukanałowym). A dalej można sprawdzić czy zachowanie jest warunkowe przy jakiej aplikacji(o ile jest możliwe). To o czym wspomniał david555 - jeśli nie można przyjrzeć się logom(może ktoś nie wie jak) zawsze łatwiej jest odinstalować te kilka programów "podejrzanych".
A jeśli są podejrzenia że coś z pamięcią nie halo - podskoczyć do kogoś ze sprawnym sprzętem z dyskietką(!) i zrobić sobie dyskietkę startową programu memtest i chociażby podstawowy test pamięci przeprowadzić, jeśli jest kilka modułów pamięci to przeprowadzić oddzielny test dla każdego modułu, inaczej mówiąc zostawić na czas testu tylko jedną "kostkę".

Władca Pixeli
11-07-2007, 06:04
Cos tam pisało o jakimś błędzie ale nie zdążyłem przeczytać .
Po pierwsze trzeba przeczytać co tam pisze.
Trzeba najpierw ustawić Windows aby niebieski ekran pozostał.

Niestety opis angielski bo na tekiej wersji pracuje.:razz:
My Computer
Prawy Klawisz
Properties
Advanced
3 Sekcja - Startup and Recovery
Settings
System Failure
Automatically restart (tu musi być puste)

Większość informacji jest dla przeciętnego użytkownika bezwartościowa.
Nas interesuje numer zaczynający się 0x.....
Przy odrobinie szczęścia na google albo microsoft można znaleźć, co dany numer oznacza.

Druga droga to analiza kiedy się to zaczęło i co było wcześniej. Czy były jakieś zmiany programowe, systemowe czy sprzętowe tuż przed problemem.